Płatne ankiety online

Wypełnianie ankiet jest jedną z wielu możliwości zarabiania przez internet gdzie nie są potrzebne dodatkowe umiejętności. Jedynym wymogiem jest trochę wolnego czasu, a samo zajęcie nie wymaga również wysiłku fizycznego. Gdzie wypełniać płatne ankiety online i czy rzeczywiście można na tym zarobić?

Płatne ankiety online – Od czego zacząć?

W celu otrzymywania od firm płatnych ankiet, należy zapisać się do panelu. Rejestracja jest bezpłatna i nieskomplikowana. Podczas wypełniania formularza wystarczy uzupełnić swoje dane, na podstawie których będą w przyszłości generowane płatne ankiety. Zaproszenia do płatnych ankiet są wysyłane drogą poczty elektronicznej, dlatego też należy regularnie przeglądać skrzynkę odbiorczą (lub po prostu logować się do panelu). Bardzo ważne jest, aby dane profilowe były zgodne z prawdą, co jest niezbędne między innymi do wysłania wynagrodzenia. Im więcej takich paneli, tym więcej ankiet do wypełniania, co przekłada się na większe zarobki. Wynagrodzenie za wypełnienie pojedynczej ankiety zależy od jej długości i rodzaju.

Polecane panele ankietowe

Panele ankietowy nie wykluczają się wzajemnie, więc najlepiej zarejestrować się na wszystkich, aby zwiększyć ilość dostępnych ankiet. Szczegółowe informacje na temat konkretnego z nich po kliknięciu jego nazwy lub logo.

ankiety opinie pl

Opinie.pl – bardzo dobry panel ankietowy, który często organizuje dodatkowe konkursy. Nie należą one do specjalnie trudnych, a pozwalają zdobyć dodatkowe nagrody.

Wymagany wiek: ukończone 18 lat.ZAREJESTRUJ SIĘ

Ysense (dawniej Clixsense) – znany na całym świecie, nie tylko w Polsce panel ankietowy. Serwis jest w języku angielskim, ale same ankiety są już po polsku. Wystarczy podstawowa znajomość by sprawnie poruszać się po serwisie i zarabiać.

Wymagany wiek: ukończone 13 lat.ZAREJESTRUJ SIĘ

ankiety Greenpanthera

Greenpanthera – panel ankietowy, który wyróżnia możliwość uzyskania zwrotu części pieniędzy wydanych na zakupy w sklepach internetowych czyli cashback.

Wymagany wiek: ukończone 18 lat.ZAREJESTRUJ SIĘ

ankiety Badanie opinii

Badanie Opinii – serwis oferuje przede wszystkim płatne ankiety, ale jest również możliwość wcielenia się w rolę tajemniczego klienta.

Wymagany wiek: ukończone 18 lat.ZAREJESTRUJ SIĘ

demando

Demando jest panelem ankietowym bardzo podobnym do powyższego, nawet bardzo podobnie wygląda.

Wymagany wiek: ukończone 15 lat.ZAREJESTRUJ SIĘ

ankiety online marketagent

Marketagent – posiada własną aplikację na iOS oraz Androida, która pozwala wypełniać ankiety oraz wykonywać drobne zadania za pomocą smartfona.

Wymagany wiek: ukończone 14 lat.ZAREJESTRUJ SIĘ

Myiyo

Myiyo – posiada własny serwis społecznościowy, który pozwala na lepszą integrację między użytkownikami oraz ciekawą opcję jaką jest “polecanie ankiet”.

Wymagany wiek: ukończone 18 lat.ZAREJESTRUJ SIĘ

poznaj to

Poznaj.to jest panelem ankietowym należącym do PBS Sp. z.o.o. Ma wieloletnie doświadczenie, więc jest zaufanym serwisem oferującym płatne ankiety online.

Wymagany wiek: ukończone 16 lat.ZAREJESTRUJ SIĘ

ankiety toluna

Toluna – pozwala tworzyć własne ankiety i głosowania, aby poznać opinie pozostałych członków społeczności.

Wymagany wiek: ukończone 16 lat.ZAREJESTRUJ SIĘ

swpanel studentswatch

SW Panel (dawniej studentswatch) – pozwala razem z grupą tworzyć większe projekty badawcze.

Wymagany wiek: ukończone 13 lat.ZAREJESTRUJ SIĘ

ankiety reaktor opinii

Reaktor Opinii – ciekawy panel ankietowy bez dodatkowych funkcjonalności, ale do wypełniania ankiet świetnie się nadaje.

Wymagany wiek: ukończone 13 lat.ZAREJESTRUJ SIĘ

mobrog

MOBROG – międzynarodowy panel ankietowy z własną aplikacją mobilną.

Wymagany wiek: ukończone 18 lat.ZAREJESTRUJ SIĘ

panel ariadna

Panel Ariadna – od powyższych serwisów wyróżnia się przede wszystkim sposobem wypłaty. Punkty zdobyte za wypełnianie ankiet można wymienić jedynie na nagrody rzeczowe.

Wymagany wiek: ukończone 13 lat.ZAREJESTRUJ SIĘ

Jak zarabiać po rejestracji?

Rejestracja w wybranym panelu ankietowym (albo w kilku) to oczywiście pierwszy i najważniejszy krok, który pozwoli zarabiać na ankietach. Kolejnym, równie ważnym jest wypełnienie profilu, który pozwoli na lepsze dopasowanie dostępnych ankiet, a to z kolei przełoży się na mniejszą ilość odrzuceń. Przeważnie już po rejestracji proszeni jesteśmy o wypełnienie takiego profilu, choć można krok ten pominąć lub przełożyć na później. Mimo wszystko warto poświęcić te kilka minut i zrobić to od razu.

Po wypełnieniu profilu ankietowego nie pozostaje nic innego jak czekać na płatne ankiety, które widzimy po zalogowaniu w panelu lub na skrzynce pocztowej. Warto regularnie logować się do paneli ankietowych, ponieważ nie wszystkie wysyłają powiadomienia dotyczące dostępnych ankiet do wypełnienia.

Kto może zarabiać na wypełnianiu ankiet?

Zarabiać na ankietach może każdy, a kluczem do sukcesu jest regularność. Najlepiej jest zarejestrować się we wszystkich dostępnych serwisach, które płacą za wypełnianie płatnych ankiet przez internet. Dzięki temu możemy liczyć na konkretne wyniki. Godne polecenia są platformy z płatnymi ankietami, za pośrednictwem których badania przeprowadzają duże firmy oraz organizacje rządowe i pozarządowe. Przeciętnie za jedną ankietę, której wypełnienie zajmuje około piętnastu minut, otrzymamy kilka złotych.

Czy wypełnianie płatnych ankiet się opłaca?

Chociaż w dłuższej perspektywie wypełnianie ankiet staje się dość nużącym zajęciem, to jednak taki niewielki wysiłek z naszej strony może zaowocować w przyszłości i stać się świetnym sposobem na dorobienie do miesięcznego wynagrodzenia. Zaletą wypełniania płatnych ankiet jest to, że możemy to robić o dowolnej porze dnia czy nocy. To od nas zależy, ile czasu poświęcimy danego dnia na to zajęcie. Ponadto nie trzeba wychodzić z domu by wypełniać ankiety. Można to robić nawet w pracy, jeśli mamy stały dostęp do komputera i Internetu. Zamiast siadać przed telewizorem po przyjściu z pracy, znacznie bardziej opłacalne jest wypełnienie ankiety. Zarabianie na ankietach to zajęcie praktycznie dla każdego. Na taką formę dorabiania decydują się freelancerzy, pracownicy etatowi, studenci, kobiety na urlopie macierzyńskim czy też nawet emeryci.

Czy wypełnianie ankiet może zastąpić etat?

Z pewnością nie, ale nie wynika to wcale z niskich stawek za wypełnianie ankiet. Problemem raczej jest ich ilość, która w gruncie rzeczy nie pozwala wypełniać ich bez przerwy przez kilka godzin. Ich ilość zależy oczywiście od konkretnego profilu, więc jedni będą mieli ich więcej, inni mniej. Nie zmienia to jednak faktu, że w dalszym ciągu jest ich zbyt mało by móc zrezygnować z etatu lub innych zajęć zarobkowych przez internet. Rejestrując się w wielu panelach oczywiście zwiększamy ilość potencjalnych ankiet, ale w dalszym ciągu nie będzie to wystarczająca ilość. Zarabianie na ankietach świetnie się jednak sprawdzi jako uzupełnienie innych źródeł dochodu, czy to w internecie, czy na etacie.

Płatne ankiety sposobem na podreperowanie domowego budżetu?

Jeśli w naszym portfelu zaczynają świecić pustki już na kilkanaście dni przed kolejną wypłatą czy też nie mamy stałego zatrudnienia, to zamiast bezwartościowego przeglądania zasobów internetowych po omacku, bardziej opłacalne jest wykorzystanie tego czasu na płatne ankiety. Chociaż nie ma co liczyć tutaj na zarobienie dużych pieniędzy, to jednak jest to solidny dodatek do wynagrodzenia. Dzięki temu możemy opłacić rachunki czy też przeznaczyć te pieniądze na własne przyjemności. Zarabianie przez Internet jest świetną opcją dla tych, którzy spędzają sporo czasu przed komputerem zarówno w pracy, jak również w domu. Wystarczy przeznaczyć codziennie kilkanaście minut na wypełnianie ankiet, dzięki czemu możliwe jest poprawienie swojej sytuacji finansowej bez większych wyrzeczeń.

Dlaczego firmy za to płacą?

Otóż dzięki naszym odpowiedziom agencje badawcze pomagają firmom w podejmowaniu decyzji związanych z marketingiem. Dzięki opiniom potencjalnych klientów, zdobywają oni informacje na temat ich upodobań i gustów, do których mają zostać skierowane produkty i usługi. Wiedza ta jest dla nich wręcz bezcenna i wpływa na analizę rynku. Opinia publiczna jest bowiem bardzo ważna do budowania świadomości danej marki.

Jak inaczej zarabiać online?

Wypełnianie ankiet to jeden z łatwiejszych sposobów zarabiania pieniędzy przez internet, ale oczywiście nie jedyny. Warto spróbować również pozostałych, a czasem nawet połączyć różne metody zarabiania, co pozwoli zarabiać w domu jeszcze więcej.

OPINIE

Wypełnianie płatnych ankiet to bardzo fajny dodatek do miesięcznego budżetu, choć ze względu na niską ich ilość w jednym panelu, musimy zarejestrować się przynajmniej w kilku. Łącząc zarabianie na ankietach z innymi sposobami pracy w domu sprawa wygląda już znacznie lepiej i pozwala całkiem przyzwoicie zarobić.

Macie jakieś doświadczenia z wypełnianiem ankiet? Podzielcie się opinią w komentarzach.

2 komentarze

 1. Eyrsuciłbym z listy MOBROG, abkiety nie uznaję dosyć często, albo nie zalicza i wyrzuca przed końcem.
  A do listy dodalbym, lifepoints, toluna, klubkantar i ipsos, jedne z najlepszych zaraz po ysense. Fajny poradnik powodzenia w rozwoju!

  1. Author

   Dziękujemy za komentarz.
   Postaramy się dodać je do listy w najbliższym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *