#KASA-24.pl

zarabianie-online

Ziemniaki, jajka i ziarna kawy

Pewnego razu córka skarżyła się ojcu, że jej życie jest nieszczęśliwe i że nie wiedziała, jak to zrobić.

Cały czas miała dość walki i zmagań. Wydawało się, że jeden problem został rozwiązany, a wkrótce pojawił się kolejny.

Jej ojciec, szef kuchni, zabrał ją do kuchni. Napełnił trzy garnki wodą i postawił każdy na wysokim ogniu. Gdy trzy garnki zaczęły się gotować, umieścił ziemniaki w jednym garnku, jajka w drugim garnku i zmielone ziarna kawy w trzecim garnku.

Potem pozwolił im usiąść i gotować się, nie mówiąc ani słowa swojej córce. Córka jęczała i niecierpliwie czekała, zastanawiając się, co robi.

Po dwudziestu minutach wyłączył palniki. Wyjął ziemniaki z garnka i umieścił je w misce. Wyciągnął gotowane jajka i umieścił je w misce.

Następnie wylał kawę i umieścił ją w filiżance. Zwrócił się do niej, zapytał. „Córko, co widzisz?”

„Ziemniaki, jajka i kawa” – odpowiedziała pospiesznie.

„Przyjrzyj się bliżej – powiedział – i dotknij ziemniaków”. Zrobiła to i zauważyła, że ​​były miękkie. Następnie poprosił ją, aby wzięła jajko i je rozbiła.

Po zdjęciu skorupy obserwowała jajko na twardo. W końcu poprosił ją o łyk kawy. Bogaty aromat wywołał uśmiech na jej twarzy.

„Ojcze, co to znaczy?” zapytała.

Wyjaśnił następnie, że ziemniaki, jajka i ziarna kawy spotkały się z tą samą niedogodnością – wrzącą wodą.

Jednak każdy zareagował inaczej.

Ziemniak był mocny, twardy i nieubłagany, ale we wrzącej wodzie stał się miękki i słaby.

Jajko było kruche, a cienka zewnętrzna skorupa chroniła jego płynne wnętrze, dopóki nie zostało włożone do wrzącej wody. Potem wnętrze jajka stało się twarde.

Jednak zmielone ziarna kawy były wyjątkowe. Po wystawieniu ich na działanie wrzącej wody zmienili wodę i stworzyli coś nowego.

„Który jesteś?”, Zapytał córkę. „Jak przeciwności puka do twoich drzwi, jak reagujesz? Czy jesteś ziemniakiem, jajkiem lub ziarnem kawy? „

Morał: W życiu rzeczy dzieją się wokół nas, rzeczy nam się przytrafiają, ale jedyne, co naprawdę się liczy, to to, co dzieje się w nas.

Który z nich jesteś?

0Shares