#KASA-24.pl

zarabianie-online

Hosting plików

Serwisów, które oferują darmowy hosting plików jest całkiem sporo. Nie wszyscy jednak z nich korzystają, gdyż trudno im odkryć prawdziwą ich użyteczność. Pozwalają na zarabianie po przez udostępnianie ,ale i można tam pobrać często przydatne pliki. Najbardziej aktywni uploaderzy są w stanie zarobić nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.

lunaticfiles

LunaticFiles pozwala zakupić 30 dni konta premium za 20 złotych.Zarejestruj się


prześlij com

Prześlij.com pozwala zakupić 30 dni konta premium za 25 złotych.Zarejestruj się


fileshark

Fileshark pozwala zakupić 30 dni konta premium za 29 złotych.Zarejestruj się


chomikuj

Chomikuj cieszy się bardzo dobrą opinią, ale niestety nie pozwala na wypłatę zdobytych punktów – jedynie na dodatkowy transfer oraz określone abonamenty.Zarejestruj się

Dlaczego warto korzystać z tego typu serwisów?

Kiedy to robić?

I jak na tym zarobić?


Jakie serwisy sobie odpuścić?

W internecie są serwisy godne uwagi oraz takie, które warto sobie odpuścić lub po prostu przestały działać. O jakich serwisach mowa?:

  • catshare – niestety bez konkretnej przyczyny, z dnia na dzień po prostu przestał być dostępny,
  • rapidu – teoretycznie działa nadal, ale niestety nie wypłaca zarobionych pieniędzy i ma wiele negatywnych opinii w internecie.

Do czego przydaje się darmowy hosting plików

Zapewne wielu z Was zdarzyło się dodać do swojego maila załącznik takiej wielkości, który ładował się kilka lub nawet kilkanaście minut. Jak wielkie było nasze rozczarowanie, kiedy po upływie tego czasu okazało się na dodatek, że nasza poczta nie obsługuje tak dużych załączników. Dlaczego tak się dzieje? Poczta elektroniczna nie została zaprojektowana do transmisji innych informacji niż te tekstowe. Zawsze przed wysłaniem wiadomości następuje jej kodowanie, co – gdy wysyłany tekst – jest dość szybkie, jednak w przypadku plików na ukończenie tego procesu musimy trochę poczekać. Dodatkowo – ze względu na kodowanie właśnie – i tak już duża wiadomość zostanie zwiększona o około 30%. I jakby tego było mało, problem nie będzie znajdował się tylko po stronie wysyłającego, ale również odbierającego. Tego skrzynka może zwyczajnie nie mieć możliwości odebrania tak dużego pliku lub zajmie mu to (znowu) bardzo dużo czasu.

Innym sposobem na dzielenie się plikami w sieci jest umieszczenie go na stronie www lub serwerze ftp. Jednak i to rozwiązanie nie jest wolne od wad. Gdyż zazwyczaj – zarówno jedno, jak i drugie – ma nałożone przez firmę hostingową limity transferu. Co spowoduje, że możemy ów limit szybko zużyć, a dalsze pobieranie będzie możliwe dopiero za określony czas.

Problem z limitem transmisji, który może obciążyć nas samych lub też z szybkością wysyłania plików, nie będzie nas dotyczyć, jeśli wybierzemy alternatywną ścieżkę do ich przesyłu. Jaką? Chodzi oczywiście o zamieszczanie swoich plików na wspomnianych wyżej serwisach oferujących hosting plików (za darmo).

Upload plików – jak na tym zarabiać?

Wspomniane serwisy pozwalają nam również zarabiać na pobraniach. Po wgraniu takiego pliku na serwer otrzymujemy link, który możemy wysłać swoim znajomym w wiadomości mailowej, czy w innym komunikatorze i ten ściągnie go już sobie samodzielnie. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy umieścili go również na swojej stronie internetowej, gdzie będą mogli korzystać z niego wszyscy (bez obciążenia dla naszego hostingu strony internetowej).

Gdzie promować

Zarabianie na uploadzie jest zajęciem, które polega na wrzucaniu określonych plików do sieci. Następnie przygotowany w ten sposób materiał należy odpowiednio wypromować. Musi być on jak najlepiej widoczny, ponieważ im większa liczba pobrań tym wyższe zarobki uploadera. Sam proces uploadingu plików nie jest skomplikowany. 

Więcej czasu zajmuje promocja, dobieranie słów kluczowych czy poszukiwanie nisz. Do zarabiania w ten sposób przydaje się też znajomość podstaw HTML, obsługa popularnych systemów CMS oraz umiejętność pozycjonowania. Pomóc może również prowadzenie własnej strony internetowej czy założenie bloga. Pozwala to na wypromowanie materiału w sieci oraz zapewnienie dodatkowej grupy odbiorców. Uploaderzy bardzo często posiadają spore zaplecza tego typu, a także kilkanaście kont na różnych forach i portalach społecznościowych.

0Shares