#KASA-24.pl

zarabianie-online

Pułkownik Sanders | Kurczak smażony w Kentucky

Inspirujące historie dla biznesu i pracy

Sukces w biznesie nie jest łatwym zadaniem. Zbyt łatwo jest pozwolić, by biznes cię powalił. Zamiast rzucać ręcznikiem, gdy pojawia się problem biznesowy, podnieś się, zapnij pasy i zacznij pracę z tymi inspirującymi historiami z życia.

Te inspirujące historie dowodzą, że przy odrobinie ciężkiej pracy możliwy jest każdy sukces biznesowy.

Pułkownik Sanders | Kurczak smażony w Kentucky

Kiedyś był starszy mężczyzna, który był spłukany, mieszkał w małym domku i posiadał zniszczony samochód.

Żył utrzymując się z 99 $ kontroli społecznych. W wieku 65 lat zdecydował, że wszystko musi się zmienić. Pomyślał więc o tym, co miał do zaoferowania.

Jego przyjaciele zachwycali się jego przepisem na kurczaka. Uznał, że to jego najlepsza szansa na zmianę.

Opuścił Kentucky i udał się do różnych stanów, aby spróbować sprzedać swój przepis. Powiedział właścicielom restauracji, że ma przepyszny przepis na kurczaka.

Zaoferował im przepis za darmo, prosząc tylko o niewielki procent od sprzedanych przedmiotów. Brzmi nieźle, prawda?

Niestety nie do większości restauracji. Słyszał NIE ponad 1000 razy. Nawet po tych wszystkich odrzuceniach nie poddał się. Uważał, że jego przepis na kurczaka jest czymś wyjątkowym. Został odrzucony 1009 razy, zanim usłyszał swoje pierwsze tak.

Z tym jednym sukcesem pułkownik Hartland Sanders zmienił sposób, w jaki Amerykanie jedzą kurczaka. Urodził się Kentucky Fried Chicken, popularnie znany jako KFC.

Pamiętaj, nigdy nie poddawaj się i zawsze wierz w siebie pomimo odrzucenia.

  1. Przeszkoda na naszej ścieżce
    Był kiedyś bardzo bogaty i ciekawy król. Król ten umieścił ogromny głaz na środku drogi. Potem ukrył się w pobliżu, aby sprawdzić, czy ktoś spróbuje usunąć gigantyczny kamień z drogi.

Pierwszymi ludźmi, którzy odeszli, byli jedni z najbogatszych kupców i dworzan króla. Zamiast go poruszyć, po prostu ominęli go.

Kilku głośno obwiniało Króla za nieutrzymywanie dróg. Żaden z nich nie próbował przesunąć głazu.

W końcu przyszedł chłop. Jego ramiona były pełne warzyw. Kiedy zbliżył się do głazu, zamiast po prostu ominąć go tak, jak inni, chłop odłożył swój ładunek i próbował przesunąć kamień na pobocze. Wymagało to wiele wysiłku, ale w końcu mu się udało.

Chłop zebrał swój ładunek i był gotowy, by ruszyć w dalszą drogę, gdy wypowiada torebkę leżącą na drodze tam, gdzie był głaz. Chłop otworzył torebkę.

Torebka była wypełniona złotymi monetami i notatką od króla. Notatka króla głosiła, że ​​złoto torebki było nagrodą za usunięcie głazu z drogi.

Król pokazał chłopowi to, czego wielu z nas nigdy nie rozumie: każda przeszkoda stanowi okazję do poprawy naszej kondycji.

  1. Wartość
    Popularny mówca rozpoczął seminarium od podniesienia rachunku o wartości 20 USD. Tłum 200 zebrał się, by usłyszeć, jak mówi. Zapytał: „Kto chciałby ten rachunek za 20 USD?”

200 rąk poszło w górę.

Powiedział: „Dam ci 20 dolarów, ale najpierw pozwól mi to zrobić”. Zmiął rachunek.

Następnie zapytał: „Kto nadal tego chce?”

Wszystkie 200 rąk było wciąż podniesionych.

„Cóż”, odpowiedział: „A co, jeśli to zrobię?” Potem upuścił rachunek na ziemię i nadepnął na niego butami.

Podniósł go i pokazał tłumowi. Rachunek był pognieciony i brudny.

„A teraz kto jeszcze tego chce?”

Wszystkie ręce wciąż podniosły się.

„Moi przyjaciele, właśnie pokazałem wam bardzo ważną lekcję. Bez względu na to, co zrobiłem z pieniędzmi, nadal chciałeś ich, ponieważ nie zmniejszyło to swojej wartości. Nadal było warte 20 USD.

Wiele razy w życiu życie zmiażdży nas i zmiażdży. Podejmujemy złe decyzje lub radzimy sobie w złych okolicznościach. Czujemy się bezwartościowi.

Ale bez względu na to, co się wydarzyło i co się stanie, nigdy nie stracisz swojej wartości. Jesteś wyjątkowy – nigdy tego nie zapomnij!

  1. Bardzo specjalny rachunek bankowy
    Wyobraź sobie, że masz konto bankowe, które każdego ranka wpłacało 86 400 $. Konto nie przenosi salda z dnia na dzień, pozwala zachować saldo gotówkowe, a każdego wieczoru anuluje każdą część kwoty, której nie wykorzystałeś w ciągu dnia.

Co byś zrobił? Wyciągaj każdego dolara każdego dnia!

Wszyscy mamy taki bank. Nazywa się Czas. Każdego ranka zapewnia 86 400 sekund. Każdej nocy spisuje się jako utracony, niezależnie od tego, kiedy nie wykorzystałeś mądrze.

Z dnia na dzień nie ma równowagi. Nie zezwala na przekroczenie salda debetowego, więc nie możesz zaciągać pożyczek przeciwko sobie ani tracić więcej czasu niż masz.

Każdego dnia konto zaczyna się od nowa. Każdej nocy niszczy niewykorzystany czas. Jeśli nie wykorzystasz depozytów z dnia, jest to Twoja strata i nie możesz odwołać się, aby je odzyskać.

Nigdy nie ma czasu pożyczania. Nie możesz zaciągnąć pożyczki na swój czas ani na cudzą pożyczkę. Czas, który masz, jest czasem, który masz i to jest to.

Zarządzanie czasem należy do ciebie, aby zdecydować, jak spędzić czas, tak samo jak pieniądze decydujesz, jak je wydać.

Nigdy nie chodzi o to, że nie mamy wystarczająco dużo czasu na robienie rzeczy, ale o to, czy chcemy to zrobić i gdzie należą one do naszych priorytetów.

0Shares