#KASA-24.pl

zarabianie-online

Chcą użyć czipów do walki z koronawirusem. COVID-19!!!

Nadchodzi ID2020 , cyfrowa tożsamość dla każdego

Żyjemy w erze innowacji i nowych technologii, potrzeba udowodnienia tożsamości nie tylko w świecie fizycznym, ale i cyfrowym jest silniejsza niż kiedykolwiek. Możemy doczekać się czipów identyfikacyjnych znacznie szybciej niż sądziliśmy. A wszystko przez COVID-19.

ID2020 – cyfrowa tożsamość dla każdego…

ID2020 to projekt cyfrowej tożsamości, która opiera się na technologii Blockchain. Technologia zapewnia bezpieczeństwo i efektywność, a baza danych jest zdecentralizowana i rozproszona. Każdy otrzyma swój własny rekord z najważniejszymi informacjami zapisanymi w bazie. Celem twórców jest utworzenie nowego standardu i objęcie systemem wszystkich ludzi na świecie!!!

Pomysł niewątpliwie ma swoje pewne plusy. Zgubienie dokumentu tożsamości nie będzie przysparzać tak wielu problemów jak obecnie (ostatecznie może okazać się nawet zbędny), a przestępcy chcąc się pod kogoś podszyć, będą mieli utrudnione zadanie.

Jednak przeciwnicy projektu i działacze alarmują, że ID2020 jest niczym innym jak globalnym systemem czipowania ludzi. I na to się niestety zapowiada.

PSYCHOLOGICZNE TECHNIKI KONTROLI

Przez ten program będziemy kontrolowani w większym stopniu jak kiedykolwiek i nie jestem pewien czy to nad wyrost czy nie ,ale może to wyglądać i tak ,że komuś nasze istnienie się nie spodoba , będzie niewygodne i ktoś zdalnie będzie mógł zrobić wiele złych rzeczy by nam zaszkodzić.

Bill Gates chce użyć czipów do walki z koronawirusem?

Bill Gates aktywnie włączył się do wspierania walki z koronawirusem i zapowiedział możliwość wprowadzenia na rynek cyfrowych certyfikatów. Mają uwzględniać informacje o tym, kto poddał się testowi na koronawirusa, a kto wyzdrowiał. W przypadku pojawienia się szczepionki, informacja o niej również ma znaleźć się w takim certyfikacie. Wszystko ociera się o projekt ID2020, w który zaangażowany jest miliarder.

Fundacja Gatesa od lat wspiera wprowadzenie implantów mikroczipowych. Były już prace nad zdalnie sterowanymi czipami antykoncepcyjnymi dla kobiet, ale teraz chyba nadszedł czas na coś znacznie większego.

Budowa tego niezwykle skutecznego systemu cyfrowej identyfikacji ludzi jest wspierana przez Microsoft, który zawarł porozumienie z innymi firmami: Accenture (jedno z największych przedsiębiorstw outsourcingowych i konsultingowych w dziedzinie zarządzania i technologii), IDEO, Gavi (którego celem jest zwiększenie dostępu do szczepień) i Rockefeller Foundation. Projekt jest również wspierany przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Bill Gates co prawda odszedł z Microsoftu, jednak nadal z nim współpracuje.

Obecna pandemia jest idealną okazją do wprowadzenia systemu identyfikacji opartego na mikroczipach. Technologia mogłaby pomóc w pilnowaniu osób zainfekowanych i odbywających kwarantanny domowe. Koronawirus przyczynia się do coraz większej ilości zgonów, a ludzie z powodu strachu byliby bardziej skłonni przyjąć nieznane dotąd rozwiązanie. Pytanie tylko, do czego jeszcze wykorzystany zostałby taki system?

Czipowanie ludzi

W USA zaczęli chipowanie ludności – Wolna Polska – Wiadomości

Nie ma wątpliwości, że czipy dałyby rządom i korporacjom kolejne narzędzie kontroli nad społeczeństwem. Według przeciwników ID2020 efekt będzie taki, że niewielka grupa najbardziej wpływowych ludzi będzie mogła jeszcze bardziej bogacić się kosztem pozostałej części ludzkości. Problemy głodu i nierówności społecznych pogłębią się. Dojdzie do jeszcze większych podziałów. Już teraz największe korporacje świata mają możliwości równe potężnym krajom. Najnowsza technologia może przyczynić się do umocnienia ich (i tak już wysokiej) pozycji kosztem zwykłych ludzi.

To tylko hipotetyczny czarny scenariusz, jednak warto pomyśleć, jak osoby mające władzę mogłyby wykorzystać cyfrową identyfikację wszystkich ludzi na świecie.

Co sądzicie o CZIPOWANIU Zapraszamy do napisania komentarza pod spodem.

Polecamy również :

0Shares