#KASA-24.pl

zarabianie-online

10 porad zdrowego stylu życia dla dorosłych 2020

1. Jedz różnorodne potrawy

Dieta matki podczas karmienia piersią - poMocna mama


Dla dobrego zdrowia potrzebujemy ponad 40 różnych składników odżywczych i żadne pojedyncze pożywienie nie może zapewnić ich wszystkich. Nie chodzi o pojedynczy posiłek, chodzi o zrównoważony wybór jedzenia w czasie, który zrobi różnicę! Po wysokotłuszczowym obiedzie może nastąpić niskotłuszczowy obiad. Po dużej porcji mięsa na kolacji może ryba powinna być wyborem następnego dnia?

2.Oprzyj swoją dietę na wielu produktach bogatych w węglowodany

Najzdrowsze węglowodany, które odżywią twoje ciało – Motywator ...


Około połowa kalorii w naszej diecie powinna pochodzić z produktów bogatych w węglowodany, takich jak płatki zbożowe, ryż, makaron, ziemniaki i chleb. Dobrym pomysłem jest dołączanie co najmniej jednego z nich do każdego posiłku. Produkty pełnoziarniste, takie jak pełnoziarnisty chleb, makaron i płatki zbożowe, zwiększą spożycie błonnika.


3. Wymień nasycony tłuszcz w nienasycony

Nienasycone kwasy tłuszczowe to najlepsze tłuszcze. Poznaj ich ...

Tłuszcze są ważne dla dobrego zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jednak zbyt wiele z nich może negatywnie wpłynąć na naszą wagę i zdrowie układu krążenia. Różne rodzaje tłuszczów mają różne skutki zdrowotne, a niektóre z tych wskazówek mogą pomóc nam zachować równowagę:

Powinniśmy ograniczyć spożycie tłuszczów całkowitych i nasyconych (często pochodzących z żywności pochodzenia zwierzęcego) i całkowicie unikać tłuszczów trans; czytanie etykiet pomaga zidentyfikować źródła.

Jedzenie ryb 2-3 razy w tygodniu, z przynajmniej jedną porcją tłustych ryb, przyczyni się do prawidłowego spożycia nienasyconych tłuszczów.
Podczas gotowania powinniśmy gotować, gotować na parze lub piec, zamiast smażyć, usuwać tłustą część mięsa, używać olejów roślinnych.

4. Jedz dużą ilością owoców i warzyw

Jedz warzywa i owoce! – mgr Agnieszka Chrzanowska


Owoce i warzywa są jednymi z najważniejszych produktów spożywczych zapewniających nam wystarczającą ilość witamin, minerałów i błonnika. Powinniśmy spróbować jeść co najmniej 5 porcji dziennie. Na przykład szklanka świeżego soku owocowego na śniadanie, być może jabłko i kawałek arbuza jako przekąski oraz spora porcja różnych warzyw przy każdym posiłku.

5. Ogranicz spożycie soli i cukru

Sól solą w oku naukowców

Wysokie spożycie soli może powodować wysokie ciśnienie krwi i zwiększać ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Istnieją różne sposoby zmniejszenia zawartości soli w diecie:

Podczas zakupów mogliśmy wybrać produkty o niższej zawartości sodu.

Podczas gotowania sól można zastąpić przyprawami, zwiększając różnorodność smaków i smaków.

Podczas jedzenia pomaga nie mieć soli przy stole, a przynajmniej nie dodawać soli przed degustacją.

Cukier zapewnia słodycz i atrakcyjny smak, ale słodkie potrawy i napoje są bogate w energię i najlepiej spożywać je z umiarem, okazjonalnie. Zamiast tego moglibyśmy użyć owoców, nawet do osłodzenia naszej żywności i napojów.

6. Jedz regularnie, kontroluj wielkość porcji

Kalorie - Deep Breath

Regularne spożywanie różnorodnych produktów spożywczych w odpowiednich ilościach jest najlepszą formułą zdrowej diety.

Pomijanie posiłków, zwłaszcza śniadania, może prowadzić do niekontrolowanego głodu, co często skutkuje bezradnym przejadaniem się. Przekąski między posiłkami mogą pomóc kontrolować głód, ale przekąski nie powinny zastępować odpowiednich posiłków. Do przekąsek moglibyśmy wybrać jogurt, garść świeżych lub suszonych owoców lub warzyw (takich jak paluszki marchewkowe), niesolone orzechy, a może chleb z serem.

Zwracanie uwagi na wielkość porcji pomoże nam nie spożywać zbyt dużej ilości kalorii i pozwoli nam jeść wszystkie potrawy, które lubimy, bez konieczności ich eliminowania.

Gotowanie odpowiedniej ilości ułatwia nie przejadanie się.

Niektóre rozsądne wielkości porcji to: 100 g mięsa; jeden średni kawałek owocu; pół szklanki surowego makaronu.

Stosowanie mniejszych talerzy pomaga przy mniejszych porcjach.

Opakowane produkty spożywcze z wartościami kalorycznymi na opakowaniu mogą pomóc w kontrolowaniu porcji.

Jeśli jemy poza domem, możemy podzielić się porcją z przyjacielem.

7. Pij dużo płynów

Co się stanie, jeśli rano będziesz pić wodę na pusty żołądek ...

Dorośli muszą pić co najmniej 1,5 litra płynu dziennie! Lub więcej, jeśli jest bardzo gorąco lub są aktywni fizycznie. Woda jest oczywiście najlepszym źródłem i możemy użyć wody z kranu lub wody mineralnej, musującej lub nieiskrzącej, zwykłej lub aromatyzowanej. Soki owocowe, herbata, napoje bezalkoholowe, mleko i inne napoje mogą być w porządku – od czasu do czasu.

8. Utrzymuj zdrową masę ciała

Kontrolowana utrata masy ciała po porodzie - wylecz.to

Odpowiednia waga dla każdego z nas zależy od czynników takich jak płeć, wzrost, wiek i geny. Wpływ otyłości i nadwagi zwiększa ryzyko wystąpienia wielu chorób, w tym cukrzycy, chorób serca i raka.

Nadmiar tkanki tłuszczowej pochodzi z jedzenia więcej niż potrzebujemy. Dodatkowe kalorie mogą pochodzić z dowolnego kalorycznego składnika odżywczego – białka, tłuszczu, węglowodanów lub alkoholu, ale tłuszcz jest najbardziej skoncentrowanym źródłem energii. Aktywność fizyczna pomaga nam wydawać energię i sprawia, że ​​czujemy się dobrze. Przesłanie jest dość proste: jeśli przybieramy na wadze, musimy jeść mniej i być bardziej aktywni!

9. Ruszaj się

Ruszaj się –pożyjesz dłużej!

Aktywność fizyczna jest ważna dla osób w każdym przedziale wagowym i zdrowotnych. Pomaga nam spalić dodatkowe kalorie, jest dobry dla serca i układu krążenia, utrzymuje lub zwiększa masę mięśniową, pomaga nam się skupić i poprawia ogólne samopoczucie. Nie musimy być najlepszymi sportowcami, aby przejść do ruchu! Zaleca się 150 minut tygodniowo umiarkowanej aktywności fizycznej, która z łatwością może stać się częścią naszej codziennej rutyny. Wszyscy moglibyśmy:

użyj schodów zamiast windy,

iść na spacer podczas przerw na lunch (i rozciągać się w naszych biurach pomiędzy)

znajdź czas na rodzinny weekend

10. Zacznij teraz! I ciągle się zmieniaj.

Motywująca koszulka. Rusz dupę! - koszulki męskie w Napieramy Wear


Stopniowe zmiany w naszym stylu życia są łatwiejsze do utrzymania niż poważne zmiany wprowadzone jednocześnie. Przez trzy dni moglibyśmy zapisywać jedzenie i napoje, które spożywamy przez cały dzień, i odnotowywać ruch, jaki wykonaliśmy. Nie będzie trudno dostrzec, gdzie moglibyśmy poprawić: Pomijać śniadanie? Mała miska musli, kawałek chleba lub owoców może pomóc powoli wprowadzić ją do naszej rutyny Za mało owoców i warzyw? Na początek możemy wprowadzić jeden dodatkowy kawałek dziennie. Ulubiona żywność o wysokiej zawartości tłuszczu? Nagłe ich wyeliminowanie może odpalić i spowodować powrót do starych nawyków. Zamiast tego możemy wybrać opcje o niskiej zawartości tłuszczu, jeść je rzadziej i w mniejszych porcjach. Za mało aktywności? Codzienne korzystanie ze schodów może być świetnym pierwszym krokiem.

0Shares