#KASA-24.pl

zarabianie-online

CZY WARTO MIEĆ ADSENSE NA BLOGU?

 

CZY WARTO MIEĆ ADSENSE

Dlaczego powinieneś (powinnaś) umieścić AdSense na swoim blogu. Jest to lista 10 przyczyn, które sprawiają, że warto korzystać z tego systemu reklamy kontekstowej. Poniżej przedstawię spośród nich kilka tych, które moim zdaniem są rzeczywiście istotne.

Po pierwsze, ciężko jest znaleźć inny system reklamy kontekstowej, na którym można byłoby w Polsce zarabiać. Ale zaraz, powie ktoś, przecież u nas są i OnetKontekst i Adkontekst i SmartContext i inne. Jasne, tyle tylko, że na tych innych nie bardzo da się zarobić. Stawki za kliknięcia są za małe. Ale uczciwie muszę przyznać, że bazuję tę opinię na zasłyszanych opiniach innych i moich własnych doświadczeniach sprzed bodaj roku, gdy testowo wrzuciłem na moją ulubioną witrynę reklamy OnetKontekstu.

Po drugie i szóste, reklamy się wstawia na bloga w bardzo łatwy sposób a następnie o nich zapomina. Dopasowują się do treści same, w OnetKontekście na przykład trzeba ręcznie przypisać słowa kluczowe do witryny.

Po siódme, nie ma minimalnego limitu odsłon. Można emitować reklamy na blogu, którego odwiedza jedna osoba dziennie. Nie ma to większego sensu, ale… można. Lepiej motywuje blogera sytuacja, w której może zarabiać od samego początku istnienia bloga. Wtedy te minimalne (niestety) zarobki motywują znacznie znacznie lepiej, niż możliwe do osiągnięcia zarobki po przekroczeniu powiedzmy limitu 100 wizyt dziennie. Blogi polskojęzyczne niestety mają niższą oglądalność niż blogi w językach zagranicznych…

Po ósme i dziewiąte, do wyboru jest mnóstwo formatów reklam. Łatwo je więc dopasować do szablonu bloga. Łatwo umieścić w treści posta. Można je mieszać z innymi rodzajami reklam, w tym z reklamą kontekstową. Dzięki temu nie trzeba się ograniczać do takich reklam, można również promować różnego rodzaju programy partnerskie.

0Shares