#KASA-24.pl

zarabianie-online

Koron Koronawirus w Polsce. Co wiemy o osobach, które zmarły?​

Koronawirus był oficjalną przyczyną śmierci 1064 osób w Polsce.                    Najstarszą zmarłą jest kobieta, która miała 99 lat.                                          Najmłodszymi ofiarami śmiertelnymi są 18-letni mężczyzna i 18-letnia kobieta.        Wśród zmarłych jest 15 osób w wieku poniżej 40 lat. Artykuł na bieżąco, na podstawie danych Ministerstwa Zdrowia.

W grupie przypadków śmiertelnych wśród osób zakażonych koronawirusem, co do których Ministerstwo Zdrowia udostępniło dane, 741 osób miało 70 lat i więcej, z czego 461 osób – 80 lat i więcej.

 W komunikatach Ministerstwa Zdrowia o kolejnych przypadkach śmierci bardzo często występuje dopisek o “chorobach towarzyszących” i “chorobach współistniejących” u zmarłych pacjentów. To zazwyczaj choroby kardiologiczne, układu odpornościowego, układu oddechowego, onkologiczne, metaboliczne, choroby nerek, cukrzyca albo otyłość. W połączeniu z koronawirusem mogą znacząco pogarszać stan pacjenta.

Liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce w kolejnych dniach (od 1 kwietnia).31 maja, trzy ofiary
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę rano o śmierci trzech osób zakażonych koronawirusem. Są to: 84-letnia kobieta, która zmarła w Poznaniu, 83-letni mężczyzna, który zmarł w Tychach, 65-letni mężczyzna, który zmarł w Bytomiu. Jak poinformował resort, wszystkie osoby miały choroby współistniejące.
“W popołudniowych raportach WSSE (Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych) nie mamy odnotowanego żadnego przypadku zgonu z powodu COVID19” – przekazał po godzinie 17 resort zdrowia.
30 maja, 10 ofiar
W sobotę po godzinie 17 resort zdrowia poinformował o 10 kolejnych ofiarach śmiertelnych COVID-19. Są to: 77-letnia kobieta, która zmarła w Wolicy, 67-letni mężczyzna i 62-letnia kobieta, którzy zmarli w Raciborzu,  68-letnia kobieta i 75-letni mężczyzna, którzy zmarli w Warszawie, 89-letnia kobieta, która zmarła w Gdańsku, 80-letnia kobieta, która zmarła w Bolesławcu, 51-letnia kobieta, która zmarła w Jeleniej Górze oraz 90-letnia i 92-letnia kobieta, które zmarły w Zgierzu. Większość osób miała choroby współistniejące.
29 maja, 13 ofiar
Ministerstwo Zdrowia po 17 poinformowało o kolejnych ośmiu zmarłych. Są to: 93-letnia kobieta, która zmarła w Gdańsku, 76-letni mężczyzna, który zmarł w Raciborzu, 94-letni mężczyzna, który zmarł w Kozienicach, 45-letni mężczyzna, który zmarł w Radomiu, 83-letni i 71-letni mężczyzna oraz 63-letnia kobieta, którzy zmarli w Warszawie oraz 83-letnia kobieta, która zmarła w Poznaniu. Większość osób miała choroby współistniejące.
Wcześniej resort poinformował o śmierci pięciu osób zakażonych koronawirusem. Są to: 85-letnia kobieta, która zmarła w Zgierzu, 65-letnia kobieta, która zmarła w Poznaniu, 86-letnia kobieta, która zmarła w Starachowicach, 51-letnia i 87-letnia kobieta, które zmarły w Raciborzu. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.
28 maja, 10 ofiar
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek po południu o ośmiu zakażonych osobach, które zmarły. Są to: 93-letnia kobieta, która zmarła w Raciborzu, 73-letni mężczyzna, 85-letnia kobieta, którzy zmarli w Tychach, 66-letnia kobieta, zmarła w Cieszynie, 87-letnia kobieta, zmarła w Wolicy, 58-letni mężczyzna, zmarły w Poznaniu, 79-letni mężczyzna, zmarły w Siedlcach, 71-letni mężczyzna, który zmarł w Bolesławcu. Większość osób miała choroby współistniejące.
Wcześniej tego dnia podano informację o śmierci dwóch osób z województwa śląskiego zakażonych koronawirusem. To 82-letnia kobieta, która zmarła w Raciborzu, i 57-letni mężczyzna, który zmarł w Tychach. Oboje mieli choroby współistniejące.
27 maja, 4 ofiary
Resort zdrowia poinformował w porannym komunikacie o śmierci jednej osoby zakażonej koronawirusem. Jest to 77-letnia kobieta, która zmarła w Zgierzu (Łódzkie). Jak podało ministerstwo, miała ona choroby współistniejące.
Po południu resort przekazał informację o śmierci trzech osób: 75-letniego mężczyzny, który zmarł w Gdańsku, 75-letniej kobiety, która zmarła w Raciborzu i 80-letniego mężczyzny, który zmarł w Zgierzu. Z komunikatu MZ wynika, że osoby te miały choroby współistniejące.
26 maja, 17 ofiar
Ministerstwo Zdrowia we wtorkowe popołudnie przekazało informację o 11 kolejnych ofiarach śmiertelnych COVID-19. To: 81-letnia kobieta i 66-letni mężczyzna, którzy zmarli w Raciborzu (Śląskie), 88-letni mężczyzna, który zmarł w Wałbrzychu (Dolnośląskie), 73-letni mężczyzna, który zmarł w Kędzierzynie-Koźlu (Opolskie), 94-letnia kobieta, który zmarła w Nysie (Opolskie), 88-letnia kobieta, która zmarła w Bolesławcu (Dolnośląskie), 79-letnia kobieta, która zmarła we Wrocławiu , 88-letnia kobieta, która zmarła w Poznaniu, 60-letnia kobieta, która zmarła w Radomiu (Mazowieckie), 92-letnia kobieta, która zmarła w Kozienicach (Mazowieckie) oraz 83-letnia kobieta, która zmarła w Warszawie. Większość osób miała choroby współistniejące.
Resort zdrowia poinformował w porannym komunikacie o śmierci sześciu osób zakażonych koronawirusem. Są to: 76-letni mężczyzna, który zmarł w Starachowicach (Świętokrzyskie), 72-letnia i 95-letnia kobieta oraz 72-letni mężczyzna, którzy zmarli w Zgierzu (Łódzkie), oraz 81-letnia i 95-letnia kobieta, które zmarły w Gdańsku.
25 maja, 11 ofiar
Ministerstwo Zdrowia w poniedziałkowe popołudnie przekazało informację o 11 kolejnych ofiarach śmiertelnych COVID-19. To: 81-letnia, 85-letnia, 91-letnia i 99-letnia kobieta oraz 61-letni mężczyzna, którzy zmarli w Warszawie, 66-letni mężczyzna, który zmarł w Bydgoszczy, 87-letni mężczyzna, który zmarł w Siedlcach (Mazowieckie), 65-letni mężczyzna, który zmarł w Gliwicach (Śląskie), 85-letni mężczyzna oraz 92-letnia kobieta, którzy zmarli w Bolesławcu (Dolnośląskie), i 94-letnia kobieta, która zmarła w Poznaniu. Większość osób miała choroby współistniejące.
W porannym komunikacie resort zdrowia przekazał, że “ostatniej doby nie ma zgłoszonego przypadku zgonu z powodu COVID-19”.
24 maja, 3 ofiary
W niedzielę po godzinie 17.30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci jednej osoby zakażonej koronawirusem. To 78-letni mężczyzna z Kędzierzyna-Koźla (Opolskie). Osoba ta miały choroby współistniejące.
Tego samego dnia rano resort poinformował o dwóch zmarłych osobach z województwa śląskiego, które były zakażone SARS-CoV-2. Są to: 49-letnia kobieta, która zmarła w Cieszynie, i 82-letni mężczyzna, który zmarł w Tychach. Jak podał resort, obie osoby miały choroby współistniejące.
23 maja, 11 ofiar
Po godzinie 17 resort zdrowia poinformował o trzech zmarłych, zakażonych koronawirusem. Są to 55-letnia kobieta i 69-letni mężczyzna, którzy zmarli w Raciborzu (Śląskie) oraz 78-letni mężczyzna, który zmarł w Gdańsku. Według ministerstwa wszyscy zmarli mieli choroby współistniejące.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę rano o śmierci ośmiu osób zakażonych koronawirusem. To: 84-letni mężczyzna, który zmarł w Łańcucie, 64-letni i 63-letni mężczyzna oraz 82-letnia i 78-letnia kobieta, którzy zmarli w Zgierzu, 87-letnia kobieta, która zmarła w Łodzi, 74-letni mężczyzna i 87-letnia kobieta, którzy zmarli w Bełchatowie.
22 maja, 10 ofiar
Ministerstwo Zdrowia w piątkowe popołudnie przekazało informację o dziewięciu kolejnych ofiarach. To: 89-letnia i 92-letnia kobieta, które zmarły w Wolicy (Wielkopolskie), 57-letni i 81-letni mężczyźni, którzy zmarli w Warszawie, 71-letni mężczyzna, który zmarł w Koszalinie, 50-letnia kobieta, która zmarła w Bydgoszczy, 92-letnia kobieta, która zmarła we Wrocławiu, 78-letni mężczyzna, który zmarł w Bolesławcu (Dolnośląskie) i 83-letnia kobieta, która zmarła w Głuchołazach (Opolskie). Większość osób miała choroby współistniejące.
Rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o jednej osobie zmarłej, która była zakażona SARS-CoV-2. Był to 85-letni mężczyzna, który zmarł w Tychach.
21 maja, 10 ofiar
Po godzinie 17 resort zdrowia poinformował o siedmiu zmarłych, zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letnia kobieta, która zmarła w Warszawie, 76-letni i 70 letni mężczyzna, którzy zmarli w Radomiu, 51-letnia kobieta, która zmarła we Wrocławiu (była to mieszkanka woj. wielkopolskiego), 59-letni mężczyzna, który zmarł w Ostrowie Wielkopolskim, 85-letnia kobieta, która zmarła w Tychach oraz 63-letni mężczyzna, który zmarł w Cieszynie. Większość osób miała choroby współistniejące.
Ministerstwo Zdrowia rano przekazało informację o trzech ofiarach. Są to: 78-letni mężczyzna, który zmarł w Tychach (Śląskie), 78-letni mężczyzna, który zmarł w Cieszynie (Śląskie), i 60-letnia kobieta, która zmarła w Puławach (Lubelskie). Według resortu wszyscy zmarli mieli choroby współistniejące.
20 maja, 14 ofiar
Ministerstwo Zdrowia w środowe popołudnie przekazało informację o siedmiu kolejnych ofiarach. To: 75-letni mężczyzna i 91-letnia kobieta, którzy zmarli w Kędzierzynie-Koźlu (Opolskie), 72-letni mężczyzna, 75-letni mężczyzna, 87-mężczyzna oraz 90-letnia kobieta, którzy zmarli w Warszawie, 80-letni mężczyzna, który zmarł w Radomiu, 69-letni mężczyzna, który zmarł we Wrocławiu, 80-letni mężczyzna, który zmarł w Starachowicach (Świętokrzyskie).
Po godzinie 10 ministerstwo informowało o śmierci pięciu osób. Są to: 86-letnia kobieta z województwa małopolskiego, która zmarła w Raciborzu (Śląskie), 89-letnia kobieta i 88-letni mężczyzna, którzy zmarli w Zgierzu koło Łodzi, 77-letnia kobieta, która zmarła w Poznaniu, oraz 91-letni mężczyzna, który zmarł w Chorzowie (Śląskie). Większość osób miała choroby współistniejące.
19 maja, 12 ofiar
Po południu resort przekazał informację o siedmiu kolejnych ofiarach. To: 82-letnia kobieta, która zmarła w Gdańsku, 68-letni mężczyzna, który zmarł w Kędzierzynie-Koźlu (Opolskie), 59-letnia kobieta, która zmarła w Siedlcach (Mazowieckie), 88-letnia kobieta i 83-letni mężczyzna, którzy zmarli w Warszawie, oraz 83-letnia kobieta i 71-letni mężczyzna, którzy zmarli w Bolesławcu (Dolnośląskie).
Po godzinie 10 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci kolejnych pięciu osób zakażonych koronawirusem. To: 68-letni mężczyzna, który zmarł w Zgierzu, 90-letnia kobieta, która zmarła w miejscowości Ozimek, 87-letnia kobieta, która zmarła w Starachowicach, 86-letni mężczyzna, który zmarł w Tychach, 58-letnia kobieta, która zmarła w Kobiernicach. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.
18 maja, 11 ofiary
Po godzinie 17.30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych siedmiu zmarłych z COVID-19. To 68-letni mężczyzna z Łańcuta (Podkarpackie), 86-letni mężczyzna oraz 94-letni mężczyzna z Wrocławia, 70-letni mężczyzna z Grudziądza (Kujawsko-Pomorskie), 94-letnia kobieta z Wolicy (Wielkopolskie), 69-letni mężczyzna z Siedlec (Mazowieckie), a także 68-letnia kobieta z Kozienic (Mazowieckie). Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.
Wcześniej, po godzinie 10, resort przekazał informację, że zmarło czterech pacjentów zakażonych koronawirusem. To: 53-letnia kobieta ze Starachowic (Świętokrzyskie), 69-letnia kobieta z Tychów (Śląskie), 91-letnia kobieta oraz 88-letni mężczyzna z Łańcuta (Podkarpackie).
17 maja, 10 ofiar
Ministerstwo Zdrowia podało o godzinie 17.30, że zmarło kolejnych sześć osób zakażonych koronawirusem. To 70-letni mężczyzna z Tych, 68-letni mężczyzna z Raciborza, 79-letni mężczyzna z Piaseczna, 91-mężczyzna z Łomży, 87-letnia kobieta z Grudziądza i 66-letni mężczyzna z Krakowa. Resort zaznaczył, że większość z nich miała choroby współistniejące.
W niedzielę rano resort zdrowia poinformował o śmierci czterech osób. Są to: 85-letnia kobieta, która zmarła w Poznaniu, 80-letni mężczyzna, który zmarł w Raciborzu (Śląskie), 90-letnia kobieta, która zmarła w Krakowie, oraz 78-letni mężczyzna, który zmarł w Zgierzu (Łódzkie). Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.
16 maja, 8 ofiar
Ministerstwo Zdrowia poinformowało po południu o śmierci 3 kolejnych osób, zmagających się z COVID-19. Są to: 79-letnia i 85-letnia kobieta, które zmarły w Wolicy, 69-letni mężczyzna, który zmarł w Warszawie. Według resortu “wszystkie osoby miały choroby współistniejące”.
Wcześniej tego dnia ministerstwo przekazało informacje o pięciu kolejnych ofiarach śmiertelnych COVID-19. Są to: 67-letni i 68-letni mężczyzna, którzy zmarli w Krakowie, 71-letnia kobieta, która zmarła w Tychach (Śląskie), 81-letni mężczyzna, który zmarł w Kędzierzynie-Koźlu (Opolskie) i 92-letni mężczyzna, który zmarł w Zgierzu (Łódzkie). Większość osób miała choroby współistniejące.
15 maja, 24 ofiary
Jak poinformowało po południu Ministerstwo Zdrowia, zmarło kolejnych 14 osób zakażonych koronawirusem. To 48-letnia kobieta z Wrocławia, 74-letni mężczyzna z Koszalina (Zachodniopomorskie), 63-latek z Mikołowa (Śląskie), 71-letnia kobieta z Kędzierzyna-Koźla (Opolskie), 88-letnia kobieta ze Zgierza koło Łodzi, 90-letnia kobieta z Bydgoszczy, 57-letni mężczyzna z Lublina i 94-letnia kobieta z Wolicy (Wielkopolskie). Wśród nowych ofiar śmiertelnych są także cztery osoby z Legnicy – dwóch mężczyzn w wieku 60 i 88 lat oraz dwie kobiety w wieku 80 i 88 lat. Na Dolnym Śląsku zmarli również 73-letnia kobieta i 87-letni mężczyzna z Bolesławca. Jak zaznaczono, większość osób miała choroby współistniejące.
Resort zdrowia rano poinformował o kolejnych 10 osobach, które zmarły po zakażeniu SARS-CoV-2. Są to: 67-letnia kobieta, która zmarła w Zawierciu (Śląskie), 70-letnia kobieta, która zmarła w Cieszynie (Śląskie), 82-letni mężczyzna, 74-letni mężczyzna, 74-letnia kobieta i 67-letni mężczyzna, którzy zmarli w Tychach (Śląskie), 73-letnia kobieta, która zmarła w Grudziądzu (Kujawsko-Pomorskie), 69-letnia kobieta i 69-letni mężczyzna, którzy zmarli w Starachowicach (Świętokrzyskie) oraz 80-letnia kobieta, która zmarła w Łańcucie (Podkarpackie). Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, większość z tych osób miała choroby współistniejące.
14 maja, 22 ofiary
Po godzinie 17 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 14 kolejnych ofiarach śmiertelnych COVID-19. Są to: 60-letni mężczyzna, który zmarł w Grudziądzu, 89-letnia kobieta i 75-letni mężczyzna, którzy zmarli w Poznaniu, 90-letnia kobieta, która zmarła w Łańcucie, 60-letni mężczyzna, który zmarł w Wałbrzychu, 42-letni mężczyzna, który zmarł we Wrocławiu, 80-letni mężczyzna, który zmarł w Oleśnicy, 66-letni mężczyzna, który zmarł w Strzelcach Opolskich, 79-letnia kobieta, która zmarła w Szczecinie, 65-letni mężczyzna, który zmarł w Raciborzu, 87-letni mężczyzna, który zmarł w Zawierciu, 96-letni mężczyzna, który zmarł w Bielsku-Białej, 18-letnia kobieta, która zmarła w Radomiu, oraz 84-letnia kobieta, która zmarła w Warszawie. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. 
Rano resort zdrowia poinformował o śmierci ośmiu osób zainfekowanych wirusem SARS-CoV-2. To: 83-letnia kobieta z Gliwic na Śląsku, 62-letnia kobieta z Cieszyna (Śląskie), 78-letni mężczyzna, 93-letni mężczyzna, 75-letnia kobieta, 66-letni mężczyzna z Tychów (Śląskie), 90-letnia kobieta z Kędzierzyna-Koźla (Opolskie) oraz 69-letnia kobieta ze Starachowic (Świętokrzyskie).
13 maja, 23 ofiary
Ministerstwo zdrowia poinformowało po 17 o kolejnych 15 ofiarach śmiertelnych. Są to: 75-letnia i 93-letnia kobieta oraz 82-letni i 77-letni mężczyzna, którzy zmarli w Poznaniu, 83-letnia kobieta, która zmarła w Grudziądzu, 82-letni mężczyzna i 67-letnia kobieta, którzy zmarli w Warszawie, 60-letni mężczyzna, który zmarł w Siedlcach, 73-letni mężczyzna, który zmarł we Wrocławiu, 52-letni mężczyzna, który zmarł w Zawierciu, 70-letnia kobieta, która zmarła w Raciborzu oraz 94-letnia, 84-letnia i 90-letnia kobieta oraz 90-letni mężczyzna, którzy zmarli w Wolicy. Większość osób miała choroby współistniejące.
Jak poinformował rano resort zdrowia, zmarło kolejnych osiem osób zakażonych koronawirusem. Są to: 69-letnia kobieta, która zmarła w Zgierzu koło Łodzi, 54-letnia kobieta, która zmarła w Koninie (Wielkopolskie), 62-letnia kobieta, która zmarła we Wrocławiu (była mieszkanką województwa wielkopolskiego), 76-letnia kobieta, która zmarła w Toruniu, 73-letnia kobieta, która zmarła we Wrocławiu (była mieszkanką województwa opolskiego), 69-letnia i 58-letnia kobieta, które zmarły w Bydgoszczy oraz 94-letnia kobieta, która zmarła w Grudziądzu (Kujawsko-Pomorskie). Ministerstwo poinformowało, że wszystkie te osoby miały choroby współistniejące.
12 maja, 28 ofiar
Jak poinformowało po południu Ministerstwo Zdrowia, zmarło kolejnych 12 osób zakażonych koronawirusem. To 53-letnia kobieta i 83-letni mężczyzna z Warszawy, 83-letni mężczyzna z Radomia (Mazowieckie), 50-latek z Raciborza na Śląsku oraz 89-letnia kobieta ze Zgierza koło Łodzi i 81-letnia kobieta z Gdańska. Wśród nowych ofiar śmiertelnych są także cztery osoby z Wrocławia – trzech mężczyzn w wieku 80, 78 i 61 lat oraz 63-letnia kobieta. Na Dolnym Śląsku zmarły również 89-letnia kobieta z Nowogrodźca oraz 86-letnia kobieta ze Świdnicy. Jak zaznaczono, większość osób miała choroby współistniejące.
Resort zdrowia poinformował rano o śmierci 16 osób zainfekowanych wirusem SARS-CoV-2. Są to: 92-letnia i 90-letnia kobieta, które zmarły w Wolicy, 96-letnia, 90-letnia i 93-letnia kobieta, które zmarły w Poznaniu, 74-letnia kobieta, która zmarła w Starachowicach, 67-letnia kobieta i 68-letni mężczyzna, którzy zmarli w Tarnowskich Górach, 82-letnia kobieta, która zmarła w Raciborzu, 71-letni mężczyzna i 76-letnia kobieta, którzy zmarli w Tychach, 51-letnia i 98-letnia kobieta, które zmarły w Grudziądzu oraz 93-letnia, 87-letnia i 79-letnia kobieta, które zmarły w Zgierzu. Według ministerstwa wszystkie osoby miały choroby współistniejące.
11 maja, 11 ofiar
Ministerstwo Zdrowia poinformowało po południu o śmierci ośmiu osób zakażonych SARS-CoV-2. To: 87-letnia kobieta, która zmarła w Poznaniu, 65-letni mężczyzna, który zmarł w Gdańsku, 77-letnia i 89-letnia kobieta (mieszkanka woj. śląskiego), które zmarły w Kędzierzynie-Koźlu, 86-letnia kobieta, która zmarła w Bolesławcu, 72-letni i 73-letni mężczyzna, a także 87-letnia kobieta, którzy zmarli w miejscowości Nowogrodziec. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.
Resort zdrowia przekazał rano informację o śmierci trzech osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Są to: 93-letnia kobieta, która zmarła w Bolesławcu, 92-letnia kobieta, która zmarła w Poznaniu, 68-letnia kobieta, która zmarła w Łańcucie. Według ministerstwa, “wszystkie osoby miały choroby współistniejące”.
10 maja, 15 ofiar
Ministerstwo Zdrowia poinformowało po 17 o dziewięciu kolejnych ofiarach COVID-19. Są to: 93-letnia i 76-letnia kobieta, które zmarły w Wolicy, 92-letnia i 87-letnia kobieta, które zmarły w Gdańsku, 93-letni mężczyzna i 89-letnia kobieta, którzy zmarli w Raciborzu, 78-letni mężczyzna, który zmarł w Kędzierzynie- Koźlu oraz 56-letni mężczyzna i 86-letnia kobieta, którzy zmarli w Poznaniu. 
Resort zdrowia poinformował rano o śmierci sześciu osób zakażonych SARS-CoV-2. Są to: 73-letnia kobieta, która zmarła w Raciborzu, 92-letnia kobieta, która zmarła w Poznaniu, 71-letni mężczyzna, który zmarł w Krakowie, 65-letni mężczyzna, który zmarł w Łańcucie, 58-letnia kobieta, która zmarła w Starachowicach i 77-letnia kobieta, która zmarła w Tychach. Jak podało ministerstwo, wszystkie osoby miały choroby współistniejące.
9 maja, 9 ofiar
Ministerstwo Zdrowia poinformowało po południu o śmierci ośmiu osób. Są to: 69-letnia kobieta, która zmarła w Bolesławcu, 69-letni mężczyzna, który zmarł w Krakowie, 93-letnia kobieta, która zmarła w Gdańsku, 75-letni mężczyzna i 82-letni mężczyzna, którzy zmarli w Radomiu, 65-letni mężczyzna, którym zmarł w Warszawie, 92-letnia kobieta, która zmarła w Wolicy oraz 78-letni mężczyzna, który zmarł w Poznaniu. Większość osób miała choroby współistniejące.
Wcześniej, o godzinie 10, informowano o śmierci jednej zakażonej osoby. To 83-letni mężczyzna z Poznania. Osoba ta miała choroby współistniejące – zaznaczył resort.
8 maja, 21 ofiar
Ministerstwo po godzinie 17 poinformowało o śmierci kolejnych 20 osób zakażonych koronawirusem. Są to: 84-letnia i 81-letnia kobieta, które zmarły w Wolicy, 79-letni mężczyzna, który zmarł w Gdańsku, 83-letni mężczyzna, który zmarł w Łodzi, 90-letni mężczyzna i 86-letnia kobieta, którzy zmarli w Bytomiu, 70-letni mężczyzna, który zmarł w Kędzierzynie-Koźlu, 72-letnia kobieta, która zmarła w Poznaniu, 85-letni mężczyzna, który zmarł w Warszawie, 70-letnia kobieta, która zmarła w Łomży, 85-letnia kobieta, która zmarła w Grudziądzu, 74-letni, 85-letni i 70-letni mężczyzna oraz 79-letnia kobieta, 78-letnia kobieta i 71-letnia kobieta, którzy zmarli we Wrocławiu, 89-letnia kobieta, która zmarła w Bolesławcu, 97-letnia kobieta, która zmarła w Starachowicach oraz 82-letnia kobieta, która zmarła w Raciborzu. Większość miała choroby współistniejące – podało ministerstwo. 
Resort zdrowia przekazał w piątek po godzinie 10 rano informację o śmierci jednej osoby zakażonej. Jest to 57-letni mężczyzna, który zmarł w Raciborzu. Ministerstwo poinformowało, że cierpiał on na choroby współistniejące.
7 maja, 22 ofiary
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek po godzinie 17 o śmierci kolejnych 18 zakażonych osób. Są to: 71-letni mężczyzna, 71-letni mężczyzna, 43-letni mężczyzna, którzy zmarli w Raciborzu, 92-letnia kobieta oraz 87-letni mężczyzna, którzy zmarli w Kędzierzynie-Koźlu (87-letni mężczyzna to mieszkaniec województwa śląskiego), 78-letni mężczyzna, 86-letnia kobieta oraz 88-letnia kobieta – zmarli w Zgierzu, 66-letnia kobieta i 69-letni mężczyzna, którzy zmarli we Wrocławiu, 86-letnia kobieta, zmarła w Łomży, 70-letnia kobieta, która zmarła w Szczecinie, 71-letnia kobieta, zmarła w Łańcucie, 30-letni mężczyzna, który zmarł w Grudziądzu, 86-letni mężczyzna, zmarł w Radomiu, 75-letni mężczyzna, który zmarł w Warszawie, 80-letnia kobieta, zmarła w Poznaniu oraz 97-letnia kobieta, zmarła w Krakowie.
Wcześniej tego dnia, resort zdrowia przekazał informację o śmierci czterech osób zakażonych SARS-CoV-2. Są to: 96-letni mężczyzna, który zmarł w Gdyni, 84-letnia kobieta, która zmarła w Koninie (Wielkopolskie), 80-letnia kobieta, która zmarła w Poznaniu, a także 84-letnia kobieta, która zmarła w Łańcucie (Podkarpackie). Według komunikatu ministerstwa wszystkie te osoby miały choroby współistniejące.
6 maja, 18 ofiar
Ministerstwo po 17 przekazało, że na COVID-19 zmarło 11 kolejnych osób. Są to: 63-letni mężczyzna i 62-letni mężczyzna, którzy zmarli w Raciborzu, 78-letnia kobieta, która zmarła w Gdańsku, 83-letnia kobieta i 86-letni mężczyzna, którzy zmarli w Tychach, 40-letnia kobieta, która zmarła w Szczecinie, 72-letni mężczyzna z Kędzierzyna-Koźla, 82-letni mężczyzna, który zmarł w Zawierciu, 74-letni mężczyzna, który zmarł w Starachowicach, 84-letni mężczyzna, który zmarł w Warszawie oraz 48-letni mężczyzna, który zmarł w Radomiu. 
Resort zdrowia poinformował około godziny 10 rano o śmierci siedmiu osób zakażonych SARS-CoV-2. Są to: 75-letni mężczyzna, który zmarł w Radomsku (Łódzkie), 79-letnia kobieta, która zmarła w Łańcucie (Podkarpackie), 86-letnia kobieta, która zmarła w Gdańsku, a także cztery osoby, które zmarły w Poznaniu: 74-letnia kobieta, 66-letni mężczyzna, 90-letnia kobieta i 74-letni mężczyzna. Według komunikatu ministerstwa wszystkie te osoby miały choroby współistniejące.
W związku z błędnie zaraportowanym zgonem przez PSSE Siedlce, zostaje on usunięty z wykazu – podało ministerstwo.
5 maja, 19 ofiar
Ministerstwo Zdrowia przekazało po południu informację o śmierci 16 osób zmagających się z COVID-19. Są to: 67-letnia kobieta, która zmarła w Krakowie, 83-letnia kobieta, która zmarła w Gdańsku, 84-letni mężczyzna i 96-letnia kobieta, którzy zmarli w Poznaniu, 69-letnia kobieta, 89-letnia kobieta i 88-letni mężczyzna, którzy zmarli we Wrocławiu, 87-letnia kobieta, która zmarła w Wałbrzychu (Dolnośląskie), 63-letni mężczyzna, który zmarł w Łomży (Podlaskie), 81-letni mężczyzna, który zmarł w Częstochowie, 53-letnia kobieta, która zmarła we Wrocławiu (mieszkanka woj. śląskiego), 80-letni mężczyzna, który zmarł w Krakowie (mieszkaniec woj. śląskiego), 83-letnia kobieta, która zmarła w Radomiu (Mazowieckie), 80-letni mężczyzna i 39-letnia kobieta, którzy zmarli w Warszawie, oraz 67-letnia kobieta, która zmarła w Grudziądzu (Kujawsko-Pomorskie). Według MZ, “większość osób miała choroby współistniejące”.
Rano resort zdrowia poinformował o śmierci trzech osób zakażonych koronawirusem: są to 67-letni mężczyzna, którym zmarł w Starachowicach, 74-letnia kobieta, która zmarła w Zgierzu oraz 69-letni mężczyzna, który zmarł w Raciborzu. Jak podał resort zdrowia, “większość” z odnotowanych zmarłych osób “miała choroby współistniejące”.
4 maja, 19 ofiar
Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek po południu poinformowało o śmierci 15 osób. To 65-letni mężczyzna z Poznania, 70-letni mężczyzna z Gliwic (Śląskie), 53-letni mężczyzna z Wrocławia, 86-letni mężczyzna oraz 44 -letni mężczyzna z Koszalina (Zachodniopomorskie), 76-letnia kobieta i 77-letni mężczyzna ze Szczecina, 71-letni mężczyzna z Tychów (Śląskie), 73-letni mężczyzna z Radomia (Mazowieckie), 59-letni mężczyzna, 88-letnia kobieta i 67-letni mężczyzna z Warszawy, 87-letnia kobieta z Kalisza (Wielkopolskie), 87-letnia kobieta z Gdańska, 79-letni mężczyzna z Kędzierzyna-Koźla (Opolskie).
Resort zdrowia wcześniej tego dnia poinformował o śmierci pięciu osób zakażonych koronawirusem. Ofiary śmiertelne to cztery kobiety i jeden mężczyzna: 85-letnia kobieta z Żyrardowa, 64-letnia kobieta z Białych Błot, 91-latka i 93-latka z Gdańska oraz 51-letni mężczyzna z Tychów. Jak zaznaczyło ministerstwo, wszystkie osoby miały choroby współistniejące.
5 maja Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że śmierć kobiety z Białych Błot została “błędnie zaraportowana” i dlatego została usunięta z wykazu. Bilans osób zmarłych 4 maja, dla których oficjalna przyczyną śmierci był COVID-19, wynosi więc 19.
Jednak potem Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy poinformował, że zgon 64-latki z Białych Błot został błędnie sklasyfikowany i został usunięty z wykazu. 4 maja z powodu koronawirusa zmarło w sumie 19 osób.
3 maja, 15 ofiar
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci kolejnych 15 osób zakażonych SARS-CoV-2. Są to: 82-letnia, 65-letnia kobieta, 72-letni mężczyzna, którzy zmarli w Tychach, 87-letnia kobieta, która zmarła w Tomaszowie Lubelskim, 79-letnia kobieta, która zmarła w Grudziądzu, 65-letnia i 83-letnia kobieta, które zmarły w Bolesławcu, 63-letni mężczyzna, który zmarł we Wrocławiu, 49-letni mężczyzna, 88-letnia i 77-letnia kobieta, którzy zmarli w Poznaniu, 86-letni mężczyzna, który zmarł w Łańcucie, 79-letni mężczyzna, który zmarł w Raciborzu, 71-letni mężczyzna, który zmarł w Gdańsku, 62-letni mężczyzna, który zmarł w Kędzierzynie-Koźlu. Przekazano, iż większość osób miała choroby współistniejące.
2 maja, 12 ofiar (skorygowana została wcześniejsza informacja o 13 ofiarach)
Resort zdrowia poinformował o śmierci 12 osób zakażonych koronawirusem. Są to: 89-letnia kobieta, która zmarła w Warszawie, 89-letnia kobieta i 87-letnia kobieta, które zmarły w Gdańsku, 80-letnia kobieta, która zmarła w Krakowie, trzech mężczyzn (69-letni, 73-letni i 61-letni) i 73-letnia kobieta, którzy zmarli w Poznaniu, 61-letni mężczyzna, który zmarł w Raciborzu, 75-letni mężczyzna, który zmarł w Tychach, 86-letnia kobieta, która zmarła w Łomży oraz 64-letni mężczyzna, który zmarł w Bolesławcu. Większość osób miała choroby współistniejące.
Początkowo ministerstwo przekazało tego dnia także informację o śmierci 69-letniej kobiety z Bydgoszczy, 13. ofierze COVID-19, jednak dzień później skorygowano ją. “Informujemy, że ze względu na zdublowany wczoraj zgon z Bydgoszczy, usuwamy go z wykazu” – podało MZ w komunikacie z 3 maja.
1 maja, 7 ofiar
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci siedmiu osób zakażonych koronawirusem. To: 89-letni mężczyzna, który zmarł w Zgierzu, 63-letni i 62-letni mężczyzna, którzy zmarli w Łodzi, 85-letni mężczyzna, który zmarł w Gliwicach, 55-letni mężczyzna, który zmarł w Rybniku, 86-letni mężczyzna, który zmarł w Gdańsku i 76-letnia kobieta, która zmarła w Łomży. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.
30 kwietnia, 20 ofiar
Ministerstwo Zdrowia poinformowało po południu o śmierci 16 osób zakażonych koronawirusem. To: 67-letni mężczyzna, który zmarł w Tychach, 80-letnia kobieta, która zmarła w Bytomiu, 78-letni mężczyzna, który zmarł w Gdańsku, 68-letnia kobieta, która zmarła we Wrocławiu, 85-letnia kobieta, która zmarła w Płocku, 91-letnia kobieta, która zmarła w Radomiu, 73-letnia, 93-letnia, 78-letnia, 87-letnia kobieta i 64-letni mężczyzna, którzy zmarli w Warszawie, 93-letni mężczyzna, który zmarł w Wolicy, 49-letni i 65-letni mężczyzna, którzy zmarli w Zgierzu, 81-letni mężczyzna i 90-letnia kobieta, którzy zmarli w Radomsku. Przekazano, że większość osób miała choroby współistniejące.
Resort zdrowia informował rano o śmierci czterech osób zakażonych SARS-CoV-2. Są to: 72-letnia kobieta i 75-letni mężczyzna, którzy zmarli w Raciborzu (Śląskie), 85-letni mężczyzna, który zmarł w Tychach (Śląskie) i 86-letnia kobieta, która zmarła w Poznaniu. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.
29 kwietnia, 28 ofiar
Ministerstwo Zdrowia poinformowało po południu o śmierci 18 osób zakażonych SARS-CoV-2. Są to: 78-letni mężczyzna, który zmarł w Rudzie Śląskiej (woj. śląskie), 61-letni mężczyzna, który zmarł w Raciborzu (Śląskie), 81-letni i 90-letni mężczyźni, którzy zmarli w Tychach (Śląskie), 66-letni mężczyzna i 75-letnia kobieta (mieszkanka woj. śląskiego), którzy zmarli w Kędzierzynie-Koźlu (Opolskie), 69-letnia kobieta, która zmarła w Grudziądzu (Kujawsko-Pomorskie), 88-letnia kobieta, która zmarła w Obornikach Śląskich (Dolnośląskie), 65-letni mężczyzna, który zmarł w Wałbrzychu (Dolnośląskie), 80-letnia kobieta, która zmarła we Wrocławiu, 31-letnia kobieta, która zmarła w Szczecinie, 80-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta, którzy zmarli w Gdańsku, 83-letnia kobieta, która zmarła w Radomiu (Mazowieckie), 68-letni i 83-letni mężczyźni, którzy zmarli w Warszawie, 87-letnia kobieta, która zmarła w Zgierzu (Łódzkie), oraz 82-letni mężczyzna, który zmarł w Łańcucie (Podkarpackie). Według resortu, większość osób miała choroby współistniejące.
Rano resort zdrowia poinformował o śmierci 10 osób zakażonych SARS-CoV-2. Są to: 62-letnia kobieta i 93-letni mężczyzna, którzy zmarli w Tychach, 73-letnia kobieta i 70-letnia kobieta oraz 96-letni mężczyzna, którzy zmarli w Zgierzu, 84-letnia kobieta, która zmarła w Krakowie, 86-letni mężczyzna, który zmarł w Raciborzu, 72-letnia kobieta i 90-letnia kobieta oraz 76-letni mężczyzna, którzy zmarli w Łańcucie. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.
28 kwietnia, 34 ofiary
Ministerstwo Zdrowia przekazało po południu informację o śmierci 26 osób zakażonych koronawirusem. Są to: 73-letni mężczyzna, który zmarł w Kędzierzynie-Koźlu (Opolskie), 68-letni mężczyzna i 94-letnia kobieta, którzy zmarli w Raciborzu (Śląskie), 70-letni mężczyzna, który zmarł w Bytomiu (Śląskie), 96-letnia kobieta, która zmarła w Zgierzu koło Łodzi, 86-letni mężczyzna, który zmarł w Radomsku (Łódzkie), 85-letnia kobieta, która zmarła w Gdańsku, 76-letni mężczyzna, który zmarł w Grudziądzu (Kujawsko-Pomorskie), 81-letnia i 83-letnia kobieta, które zmarły w Kozienicach na Mazowszu, 80-letni, 89-letni, 53-letni i 83-letni mężczyzna oraz 92-letnia, 89-letnia, 91-letnia, 83-letnia i 87-letnia kobieta, którzy zmarli w Warszawie, 75-letni mężczyzna i 71-letnia kobieta, którzy zmarli w Radomiu (Mazowieckie), 73-letnia kobieta, która zmarła we Wrocławiu, 46-letni mężczyzna z województwa dolnośląskiego, który zmarł w Kędzierzynie-Koźlu, 86-letnia kobieta, która zmarła w Obornikach Śląskich (Dolnośląskie), 95-letnia kobieta, która zmarła w Wolicy, 86-letni mężczyzna, który zmarł w Poznaniu.
Około 10 rano resort poinformował o śmierci 8 osób zakażonych SARS-CoV-2. Są to: 98-letnia kobieta, która zmarła w Starachowicach, 57-letnia kobieta, która zmarła w Poznaniu, 72-letnia kobieta i 92-letni mężczyzna, którzy zmarli w Gdańsku, 67-letnia kobieta i 42-letnia kobieta oraz 69-letni mężczyzna, którzy zmarli w Raciborzu i 77-letnia kobieta, która zmarła w Łańcucie. Większość osób miała choroby współistniejące.
27 kwietnia, 27 ofiar
Resort zdrowia poinformował po południu o śmierci 23 osób zakażonych SARS-CoV-2. Są to: 77-letni mężczyzna, 78-letnia i 92-letnia kobieta, którzy zmarli w Poznaniu, 61-letnia kobieta i 70-letni mężczyzna, którzy zmarli w Kędzierzynie-Koźlu (Opolskie), 80-letni mężczyzna, który zmarł w Raciborzu (Śląskie), 81-letnia i 84-letnia kobieta, które zmarły w Wolicy, 68-letni i 86-letni mężczyzna, którzy zmarli w Krakowie, 80-letnia kobieta, która zmarła w Łańcucie (Podkarpackie), 76-letni mężczyzna i 95-letnia kobieta, którzy zmarli w Gdańsku, 83-letnia i 88-letnia kobieta, które zmarły w Radomiu, 56-letni, 70-letni, 81-letni, 93-letni mężczyźni oraz 75-letnia kobieta, którzy zmarli w Warszawie, 90-letnia kobieta, która zmarła w Siedlcach (Mazowieckie), 90-letni mężczyzna, który zmarł w Biłgoraju (Lubelskie) oraz 89-letni mężczyzna, który zmarł w Bystrej (Śląskie). Według Ministerstwa Zdrowia większość tych osób miała choroby współistniejące.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało rano o śmierci czterech osób: 85-letniej kobiety i 46-letniego mężczyzny ze szpitala w Tychach (Śląskie), 76-letniej kobiety ze szpitala w Gliwicach (Śląskie) i 78-letniego mężczyzny z Łańcuta (Podkarpackie).
26 kwietnia, 12 ofiar
Ministerstwo Zdrowia poinformowało około godziny 17.30 o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem. Są to: 81-letni mężczyzna, który zmarł w Kędzierzynie-Koźlu (Opolskie), 59-letnia kobieta i 90-letni mężczyzna, którzy zmarli w Puławach (Lubelskie), 86-letni mężczyzna, który zmarł w Poznaniu, 68-letni mężczyzna, który zmarł w Bolesławcu (Dolnośląskie), 92-letni mężczyzna, który zmarł w Koszalinie (Zachodniopomorskie), 82-letnia kobieta, która zmarła w Szczecinie, 72-letni mężczyzna, 79-letni mężczyzna i 65-letni mężczyzna, którzy zmarli w Radomiu. Większość osób miała choroby współistniejące. 
Tego dnia rano resort zdrowia przekazał informację o śmierci dwóch osób zakażonych SARS-CoV-2. To 70-letnia kobieta, która zmarła w Poznaniu oraz 84-letnia kobieta, która zmarła w Raciborzu (Śląskie). Według resortu zdrowia zmarłe kobiety miały choroby współistniejące.
25 kwietnia, 30 ofiar
Resort zdrowia poinformował po południu o śmierci 25 osób zakażonych SARS-Cov-2. Są to: 76-letni mężczyzna, który zmarł w Krakowie, 57-letni mężczyzna i 77-letnia kobieta, którzy zmarli w Poznaniu, 85-letnia kobieta i 84-letni mężczyzna, którzy zmarli w Kędzierzynie-Koźlu, 84-letni mężczyzna, który zmarł w Zgierzu, 84-letnia kobieta, która zmarła w Tychach, 85-letni mężczyzna, który zmarł w Bolesławcu, 83-letnia kobieta, która zmarła w Szczecinie, 78-letni mężczyzna i 73-letnia kobieta, którzy zmarli we Wrocławiu, 80-letni, 77-letni, 59-letni mężczyzna, 85-letnia, 95-letnia, 89-letnia kobieta, którzy zmarli w Radomiu, 87-letnia, 70-letnia, 70-letnia, 84-letnia kobieta i 79-letni mężczyzna, którzy zmarli w Warszawie, 89-letnia kobieta, która zmarła w Starachowicach, 75-letni i 56-letni mężczyzna, którzy zmarli w Grudziądzu. Według MZ, większość tych osób miała choroby współistniejące.
Tego dnia resort zdrowia około godziny 10 poinformował o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem. To: 82-letnia kobieta, która zmarła w Poznaniu, 71-letnia kobieta, która zmarła w Raciborzu, 53-letnia kobieta i 90-letni mężczyzna, którzy zmarli w Tychach oraz 74-letni mężczyzna, który zmarł w Krakowie. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.
24 kwietnia, 40 ofiar
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek około godziny 18.00 rano o śmierci 31 osób zakażonych koronawirusem. To: 46-letni mężczyzna, 74-letni mężczyzna z Krakowa, 86-letni mężczyzna z Poznania, 93-letnia kobieta z Jeleniej Góry, 57-letni mężczyzna, 85-letni mężczyzna, 18-letni mężczyzna z Kędzierzyna-Koźla, 69-letnia kobieta z Głuchołaz, 85-letni mężczyzna z Bydgoszczy, 66-letni mężczyzna, 77-letni mężczyzna, 69-letni mężczyzna, 64-letnia kobieta, 62-letni mężczyzna, 86-letni mężczyzna, 88-letni mężczyzna, 88-letni mężczyzna, 79-letnia kobieta, 72-letni mężczyzna, 77-letni mężczyzna, 96-letnia kobieta, 53-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta, 84-letni mężczyzna, 70-letnia kobieta z Warszawy, 79-letnia kobieta, 87-letnia kobieta z Kozienic, 62-letni mężczyzna z Łomży, 81-letni mężczyzna, 72-letni mężczyzna z Koszalina oraz 70-letnia kobieta ze Zgierza. Według resortu, większość osób miała choroby współistniejące.
Tego dnia około godziny 10 resort informował o śmierci dziewięciu osób zakażonych koronawirusem. To 73-letnia kobieta i 67-letni mężczyzna, którzy zmarli w Raciborzu, 88-letnia kobieta, która zmarła w Tychach, 78-letni, 70-letni oraz 82-letni mężczyźni, którzy zmarli w Poznaniu, 69-letnia kobieta i 55-letni mężczyzna, którzy zmarli w Grudziądzu oraz 69-letni mężczyzna, który zmarł w Toruniu. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.
23 kwietnia, 28 ofiar
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek około godziny 17.30 o śmierci 19 osób zakażonych koronawirusem. To 82-letnia kobieta z Raciborza, 62-latek oraz 68-latek z Kędzierzyna-Koźle i dwie kobiety z Krakowa w wieku 78 i 75 lat. Nie żyją także trzy osoby ze Zgierza: 85-letnia kobieta, 91-letnia kobieta oraz 70-letni mężczyzna, a także 55-letni mężczyzna z Łodzi. W Warszawie zmarło siedem osób: 48-letnia kobieta, 81-letni mężczyzna, 80-letnia kobieta, 62-letni mężczyzna, 63-letni mężczyzna, 86-letnia kobieta oraz 35-letni mężczyzna. Wśród ofiar śmiertelnych znaleźli się też 64-letni mężczyzna z Siedlec oraz dwóch mężczyzn z Radomia: 88-latek i 83-latek. Większość osób miała choroby współistniejące
Tego dnia przed południem resort zdrowia poinformował o śmierci dziewięciu osób zakażonych SARS-CoV-2. Są to: 64-letnia kobieta, która zmarła w Raciborzu (Śląskie), 79-letni mężczyzna, który zmarł w Tychach (Śląskie), 72-letni i 73-letni mężczyzna, którzy zmarli w Starachowicach (Świętokrzyskie), 61-letnia kobieta, która zmarła w Tomaszowie Mazowieckim (Łódzkie), 90-letnia kobieta i 94-letni mężczyzna, którzy zmarli w Kleszczowie (Łódzkie), a także 87-letnia i 86-letnia kobieta, które zmarły w Poznaniu.
22 kwietnia, 25 ofiar
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę około godziny 18 o 22 ofiarach śmiertelnych COVID-19. To cztery osoby z Poznania: 63-letnia kobieta, 90-letnia kobieta, 65-letni mężczyzna i 66-letni mężczyzna, a także 95-letnia kobieta z Gdańska, 68-letni mężczyzna z Bolesławca na Dolnym Śląsku, 70-letnia kobieta z Wałbrzycha i 79-letnia kobieta z Wrocławia. Nie żyją także 78-letnia kobieta i 87-letni mężczyzna z Raciborza na Śląsku, 75-letnia kobieta ze Zgierza koło Łodzi, 84-letnia kobieta z Bełchatowa (Łódzkie), trzej mężczyźni z Grudziądza w województwie kujawsko-pomorskim: 79-latek, 78-latek i 65-latek, cztery kobiety z Warszawy: 59-latka, 69-latka, 88-latka i 90-latka, dwaj mężczyźni z Radomia – 82-latek i 84-latek, a także 87-letni mężczyzna z Tychów na Śląsku. Większość osób miała choroby współistniejące – poinformował resort zdrowia. 
Tego samego dnia rano resort informował o śmierci trzech osób zakażonych koronawirusem. To 70-letni mężczyzna, który zmarł w Krakowie, 57-letni mężczyzna, który zmarł w Tychach, i 90-letnia kobieta, która zmarła w Poznaniu. Większość z nich miała choroby współistniejące.
21 kwietnia, 21 ofiar
Ministerstwo Zdrowia we wtorek o godzinie 17.30 przekazało, że zmarło kolejnych 16 osób chorych na COVID-19. To 79-letni mężczyzna i 65-letni mężczyzna, którzy zmarli w Raciborzu na Śląsku, 71-letnia kobieta, 80-letnia kobieta, 65-letnia kobieta, 81-letnia kobieta, 83-letni mężczyzna, 74-letni mężczyzna i 64-letni mężczyzna, którzy zmarli w Radomiu, 87-letnia kobieta, 85-letnia kobieta i 75-letnia kobieta, którzy zmarli w Warszawie, 69-letni mężczyzna, 88-letni mężczyzna, 35-letni mężczyzna, którzy zmarli w Poznaniu, oraz 90-letnia kobieta, która zmarła w Kędzierzynie-Koźlu.
Resort tego samego dnia rano poinformowało o śmierci pięciu osób zakażonych koronawirusem. To 87-letni mężczyzna i 65-letni mężczyzna, którzy zmarli w Tychach, 79-letnia kobieta, która zmarła w Raciborzu, 65-letnia kobieta, która zmarła w Poznaniu i 73-letnia kobieta, która zmarła w Krakowie.
20 kwietnia, 20 ofiar
Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek po południu poinformowało o śmierci kolejnych 18 osób zakażonych koronawirusem. To 83-letni mężczyzna, który zmarł w Toruniu, 96-letnia kobieta, zmarła w Kaliszu, 87-letnia kobieta zmarła w Pleszewie (Wielkopolskie), 65-letnia kobieta i 74-letnia kobieta, którzy zmarli w Poznaniu, 66-letnia kobieta, 60-letni mężczyzna, 86-letni mężczyzna, 63-letni mężczyzna, 90-letnia kobieta i 81-letnia kobieta zmarli w Warszawie, 65-letni mężczyzna i 80-letnia kobieta, którzy zmarli w Radomiu, 90-letnia kobieta i 89-letni mężczyzna, którzy zmarli w Krakowie, oraz 54-letnia kobieta, 61-letni mężczyzna i 72-letni mężczyzna zmarli w Nowogrodźcu na Dolnym Śląsku. Większość z nich miała choroby współistniejące.
Resort zdrowia tego samego dnia rano przekazał informację o śmierci dwóch osób zakażonych koronawirusem. To 38-letnia kobieta i 78-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu. Oboje mieli choroby współistniejące.
19 kwietnia, 13 ofiar
Ministerstwo Zdrowia po godzinie 17 przekazało informację o śmierci kolejnych 10 osób, zmagających się z COVID-19. Są to: 63-letni mężczyzna, który zmarł w Krakowie, 76-letni mężczyzna, który zmarł w Raciborzu, 88-letni mężczyzna i 81-letnia kobieta, którzy zmarli w Tychach, 87-letni mężczyzna, który zmarł w Poznaniu, 85-letni mężczyzna, który zmarł w Jarosławiu, 53-letni mężczyzna i 79-letnia kobieta, którzy zmarli w Koszalinie, 98-letni mężczyzna, który zmarł w Pruszkowie, 82-letnia kobieta, która zmarła w Kędzierzynie-Koźlu.
Po godzinie 10 resort zdrowia przekazał informację o śmierci kolejnych trzech osób. Są to 65-letni mężczyzna, który zmarł w Tychach, 84-letni mężczyzna, który zmarł w Raciborzu i 82-letni mężczyzna, który zmarł w Kaliszu.
18 kwietnia, 16 ofiar
Po godzinie 17.30 resort zdrowia przekazał informację o śmierci kolejnych dziewięciu osób. Są to: 59-letni mężczyzna, który zmarł w Grudziądzu, trzy kobiety w wieku 84, 81, 89 i 74 lat i 59-letni mężczyzna, którzy zmarli w Warszawie, 83-letnia kobieta, która zmarła w Radomiu, 89-letnia kobieta, która zmarła w Zwoleniu i 85-letnia kobieta, która zmarła w Tychach.
Wcześniej tego dnia ministerstwo poinformowało o śmierci siedmiorga osób. Są to: 83-letni mężczyzna, który zmarł w Zgierzu, 70-letni mężczyzna, który zmarł w Kaliszu, 84-letni mężczyzna, który zmarł w Bydgoszczy, 74-letnia kobieta, która zmarła w Grudziądzu, 80-letnia kobieta, która zmarła w Drzewicy (Łódzkie), 84-letnia kobieta, która zmarła w Kędzierzynie-Koźlu i 86-letni mężczyzna, który zmarł w Bytomiu.
17 kwietnia, 18 ofiar
Po godzinie 17.30 resort zdrowia przekazał informację o śmierci kolejnych 14 osób. Są to: 91-letnia kobieta, która zmarła w Krakowie, 85-letni mężczyzna i 71-letnia kobieta, którzy zmarli w Poznaniu, 68-letni mężczyzna, który zmarł w Legnicy, 88-letnia kobieta, która zmarła w Bolesławcu, 98-letnia kobieta, która zmarła w Ozimku, 86-letni mężczyzna, który zmarł w Kędzierzynie-Koźlu, 92-letnia kobieta, 87-letni mężczyzna, 92-letnia kobieta, którzy zmarli w Częstochowie, 83-letnia kobieta, która zmarła w Kozienicach, 86-letnia i 82-letnia kobieta, które zmarły w Warszawie, 69-letni mężczyzna, który zmarł w Nowym Mieście nad Pilicą.
Wcześniej tego dania ministerstwo poinformowało o śmierci czterech osób. Są to: 84-letnia kobieta, która zmarła w Kędzierzynie-Koźlu, 64-letnia kobieta, która zmarła w Tychach, 81-letni mężczyzna, który zmarł w Starachowicach, 87-letnia kobieta, która zmarła w Poznaniu.
16 kwietnia, 28 ofiar
Ministerstwo Zdrowia poinformowało po godzinie 17 o śmierci kolejnych 22 osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letnia kobieta, która zmarła we Wrocławiu, 88-letnia i 79-letnia kobieta, które zmarły w Oleśnicy, 88-letnia kobieta, która zmarła w Kędzierzynie-Koźlu, 70-letni mężczyzna, który zmarł w Grudziądzu, 67-letni i 84-letni mężczyzna, którzy zmarli w Poznaniu, 89-letnia kobieta, która zmarła w Katowicach, 89-letnia kobieta, która zmarła w Raciborzu, 87-letni mężczyzna, który zmarł w Tychach, 60-letnia kobieta, 77-letni, 46-letni, 78-letni i 61-letni mężczyzna, którzy zmarli w Radomiu, 75-letnia, 79-letnia, 86-letnia, 53-letnia kobieta i 65-letni, 75-letni, 69-letni mężczyzna, którzy zmarli w Warszawie.
Rano resort podał informację o sześciu zmarłych. Są to: 89-letnia kobieta, która zmarła w Starachowicach, 87-letni mężczyzna, który zmarł w Wysokiem Mazowieckiem, 50-letnia kobieta, która zmarła w Jarosławiu, 62-letnia kobieta, która zmarła w Raciborzu, 72-letni mężczyzna, który zmarł w Gdańsku, 72-letnia kobieta, która zmarła w Tychach.
15 kwietnia, 23 ofiary
Po godzinie 17 resort zdrowia podał informację o śmierci 18 kolejnych osób zmagających się z COVID-19. Są to: 82-letnia kobieta, która zmarła w Ozimku, 78-letnia i 75-letnia kobieta, które zmarły w Tychach, 78-letnia kobieta, która zmarła w Goczałkowicach, 69-letni mężczyzna, który zmarł w Bytomiu, 79-letnia kobieta, która zmarła w Krakowie, 66-letni mężczyzna, który zmarł w Kędzierzynie-Koźlu, 78-letnia kobieta, która zmarła w Grudziądzu, 65-letnia kobieta, która zmarła w Tarnobrzegu, 73-letnia kobieta, która zmarła w Łosicach, 79-letni i 69-letni mężczyzna, 61-letnia, 85-letnia i 87-letnia kobieta, którzy zmarli w Warszawie, 65-letnia kobieta i 68-letni mężczyzna, którzy zmarli w Radomiu, 84-letni mężczyzna, który zmarł w Raciborzu.
Wcześniej, około 10 rano, MZ poinformowało o śmierci pięciu osób. Są to: 79-letni mężczyzna, który zmarł w Raciborzu, 86-letni mężczyzna i 82-letnia kobieta, który zmarli w Grudziądzu, 56-letnia kobieta, która zmarła w Krakowie i 67-letni mężczyzna, który zmarł w Zgierzu.
14 kwietnia, 18 ofiar
Ministerstwo Zdrowia poinformowało po godzinie 17 o śmierci kolejnych 12 osób zakażonych SARS-CoV-2. Są to: 98-letnia kobieta i 66-letni mężczyzna, którzy zmarli w Raciborzu, 86-letnia kobieta, która zmarła w Tychach, 70-letni mężczyzna, który zmarł w Grudziądzu, 73-letnia i 82-letnia kobieta, które zmarły w Poznaniu, mężczyźni w wieku 42 i 81 lat oraz 82-letnia kobieta, którzy zmarli w Radomiu, 94-letnia kobieta i 86-letni mężczyzna, którzy zmarli w Warszawie, 83-letni mężczyzna, który zmarł w Ruścu na Mazowszu.
Wcześniej, około godziny 10, resort zdrowia poinformował o śmierci sześciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: To 69-letnia kobieta i 68-letni mężczyzna, którzy zmarli w Tychach, 64-letnia kobieta, która zmarła w Krakowie, 75-mężczyzna, który zmarł w Grudziądzu, 82-letni mężczyzna, który zmarł w Poznaniu, 60-letni mężczyzna, który zmarł w Bolesławcu.
13 kwietnia, 13 ofiar
Po godzinie 17 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 13 osób zmagających się z COVID-19. Są to: 78-letni oraz 76-letni mężczyzna, którzy zmarli w Łańcucie, 89-letnia, 79-letnia i 98-letnia kobieta oraz 76-letni i 72-letni mężczyzna, którzy zmarli w Poznaniu, 72-letnia kobieta oraz 73-letni i 76-letni mężczyzna, którzy zmarli w Raciborzu, 97-letnia kobieta, która zmarła w Jeleniej Górze, 84-letnia kobieta, która zmarła w Warszawie oraz 62-letnia kobieta, która zmarła w Krakowie.
12 kwietnia, 24 ofiary
Około godziny 17 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 24 kolejnych osób zakażonych SARS-CoV-2. Są to: 39-letni mężczyzna, który zmarł w Zgierzu (mieszkaniec woj. opolskiego), 76-letnia kobieta, która zmarła w Tychach, 92-letni mężczyzna, 79-letnia kobieta, 77-letni i 78-letni mężczyzna, którzy zmarli w Poznaniu, 72-letnia kobieta, 76-letni mężczyzna, 88-letnia kobieta, 55-letni mężczyzna, 94-letnia i 88-letnia kobieta, którzy zmarli w Warszawie, 67-letni mężczyzna, który zmarł w Siedlcach, 64-letni mężczyzna, który zmarł w Pruszkowie, 32-letni i 85-letni mężczyzna, 79-letnia i 49-letnia kobieta, 67-letni i 63-letni mężczyzna, 75-letnia kobieta, którzy zmarli w Radomiu, 42-letnia kobieta, która zmarła w Kozienicach, 72-letni mężczyzna, który zmarł w Bolesławcu, 75-letni mężczyzna, który zmarł w Krakowie.
11 kwietnia, 27 ofiar
Po godzinie 17 resort zdrowia przekazał informację o śmierci 13 osób zakażonych koronawirusem. Są to: 65-letni i 65-letni mężczyzna, 82-letnia i 70-letnia kobieta, którzy zmarli w Poznaniu, 69-letnia kobieta, która zmarła w Krakowie, 70-letni mężczyzna, który zmarł w Raciborzu, 73-letni i 76-letni mężczyzna, którzy zmarli w Tychach, 79-letni mężczyzna, który zmarł w Jeleniej Górze, 71-letni mężczyzna, który zmarł w Bolesławcu, 94-letnia kobieta, która zmarła w Kaliszu, 68-letni mężczyzna, który zmarł w Puławach oraz 93-letnia kobieta, która zmarła w Częstochowie.
Wcześniej, około godziny 10 ministerstwo poinformowało, że zmarło 14 osób zakażonych koronawirusem. Są to: 79-letni mężczyzna, 81-letnia kobieta, 60-letni mężczyzna, 74-letnia kobieta, 84-letnia kobieta i 81-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu; 69-letni mężczyzna, 76-letni mężczyzna, 85-letni mężczyzna i 66-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie; 74-letnia kobieta i 80-letnia kobieta ze szpitala w Starachowicach; 65-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach oraz 69-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie.
10 kwietnia, 7 ofiar
W porannym komunikacie podano informację o śmierci 88-letniego mężczyzny hospitalizowanego w Lublinie.
Około godziny 17 resort zdrowia poinformował o śmierci kolejnych sześciu osób. Są to: 87-letni mężczyzna z Poznania, 82-letni mężczyzna z Poznania, 69-letnia kobieta z Bydgoszczy, 75-letni mężczyzna z Wrocławia, 71-letnia kobieta z Bolesławca, 73-letni mężczyzna z Krakowa.
9 kwietnia, 16 ofiar
W porannym komunikacie podano informację o śmierci kolejnych sześciu osób. Są to: 47-letnia kobieta hospitalizowana w Poznaniu, 90-letnia pacjentka szpitala w Tychach, 35-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu, 62-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie. Zmarli też 81-letni i 77-letni mężczyźni z Drzewicy, którzy nie byli hospitalizowani. Wszyscy mieli choroby współistniejące. 
Po południu resort poinformował, że zmarło 10 kolejnych osób. Podano ich wiek, płeć i miejsce zgonu. Są to: 78-letni mężczyzna, który zmarł w Grudziądzu, 77-letnia kobieta – Kędzierzyn-Koźle, 88-letni mężczyzna – Warszawa, 69-letnia kobieta – Warszawa, 67-letnia kobieta – Warszawa, 58-letni mężczyzna – Warszawa, 73-letnia kobieta – Warszawa, 78-letnia kobieta – Bolesławiec, 72-letni mężczyzna – Bolesławiec, 58-letni mężczyzna – Bolesławiec.
8 kwietnia, 30 ofiar
W porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci siedmiu osób. To 84-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 59-letnia kobieta ze szpitala w Tomaszowie Lubelskim, 87-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Bolesławcu, 83-letnia i 80-letnia kobiety ze szpitala w Łańcucie – wszyscy mieli choroby współistniejące, a także 57-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.
W popołudniowej wiadomości o 23 kolejnych zgonach resort po raz pierwszy nie podał wieku zmarłych, a także miast, w których doszło do zgonu. Przekazano jedynie, że są to: 12 osób z woj. mazowieckiego, cztery osoby z woj. kujawsko-pomorskiego, trzy osoby z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. wielkopolskiego, woj. podlaskiego, woj. pomorskiego i woj. świętokrzyskiego. Większość to osoby starsze z chorobami współistniejącymi.
8 kwietnia liczba zakażonych koronawirusem w Polsce przekroczyła 5 tys.
7 kwietnia. 22 ofiary
Rano Ministerstwo Zdrowia podało informację o 119 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz o śmierci czterech osób zakażonych. Są to: 64-letni mężczyzna hospitalizowany w Krakowie oraz 83-letnia kobieta hospitalizowana w Tychach, 77-letni mężczyzna hospitalizowany w Poznaniu i 85-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie, którzy mieli choroby współistniejące.
W popołudniowym komunikacie resort przekazał informację o śmierci 18 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. To 46-letni mężczyzna ze szpitala w Legnicy, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Częstochowie, 64-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 81-letnia kobieta ze szpitala w Warszawie, 80-letni mężczyzna ze szpitala w Piasecznie i 61-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Ponadto cztery osoby zmarły w szpitalu w Raciborzu: 86-letnia kobieta, 75-letni mężczyzna, 85-letnia kobieta, 77-letnia kobieta, trzy w Pleszewie: 82-letnia kobieta, 70-letni mężczyzna, 83-letnia kobieta, trzy w Poznaniu: 81-letnia kobieta, 65-letni i 68-letni mężczyźni i dwie w szpitalu w Zgierzu: 72-letni mężczyzna i 38-letnia kobieta.
Wtorek, 7 kwietnia przyniósł najtragiczniejszy dobowy bilans zmarłych zakażonych koronawirusem od początku epidemii w Polsce.
6 kwietnia. Trzynaście ofiar
Rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem. To 40-letnia kobieta hospitalizowana w Krotoszynie, 87-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach, 61-letni mężczyzna hospitalizowany we Wrocławiu i 75-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie. To piąta osoba, która zmarła w tym mieście.
O godz. 17.30 poinformowano o śmierci kolejnych dziewięciu osób. To 88-letni mężczyzna hospitalizowany w Puławach, 80-letni mężczyzna hospitalizowany w Raciborzu, 82-letnia kobieta hospitalizowana w Częstochowie, 70-letni mężczyzna i 74-letnia kobieta hospitalizowani w Bolesławcu, 68-letni mężczyzna z domu pomocy społecznej w Niedabylu na Mazowszu, 87-letnia kobieta hospitalizowana w Kędzierzynie-Koźlu, a także 65-letni mężczyzna i 97-letnia kobieta hospitalizowani w Warszawie. 97-latka jest najstarszą osobą zakażoną koronawirusem, która zmarła w Polsce.
6 kwietnia liczba osób zakażonych koronawirusem, które zmarły w Polsce, przekroczyła 100.
5 kwietnia. Piętnaście ofiar
W niedzielę rano komunikat ministerstwa przyniósł informację o śmierci kolejnych pięciu zakażonych osób. Są to: 41-letnia kobieta i 84-letni mężczyzna ze szpitali w Krakowie, 77-letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu, 59-letni mężczyzna ze szpitala w Polanicy-Zdroju i 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu. To właśnie w tym mieście zmarło najwięcej osób zakażonych koronawirusem – według danych z pierwszego komunikatu z 5 kwietnia było ich 13.
W komunikacie z godz. 17:30 poinformowano o śmierci kolejnych dziesięciu osób zakażonych koronawirusem. To cztery osoby hospitalizowane w Radomiu: 46-letnia i 51-letnia kobiety, 71-letni i 77-letni mężczyźni oraz 82-letni mężczyzna hospitalizowany w Łomży, a także 66-letni mężczyzna i 89-letnia kobieta hospitalizowani w szpitalu w Warszawie, 71-letnia kobieta i 74-letni mężczyzna hospitalizowani we Wrocławiu oraz 86-letnia kobieta hospitalizowana w Przemyślu.
4 kwietnia. Osiem ofiar
Jak podało rano Ministerstwo Zdrowia, zmarły dwie kolejne osoby zakażone koronawirusem. To 67-letnia kobieta z Częstochowy i 88-letnia kobieta hospitalizowana w Raciborzu, która miała choroby współistniejące.
Po godz. 17 resort poinformował o śmierci kolejnych sześciu osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letnia kobieta i 70-letni mężczyzna ze szpitala w Raciborzu, 59-letni mężczyzna ze szpitala w Bytomiu, 85-letnia kobieta ze szpitala w Bielsku-Białej, 74-letni mężczyzna ze szpitala w Ostródzie oraz 81-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu.
4 kwietnia Ministerstwo Zdrowia przekazało po raz pierwszy jedynie dwa komunikaty o liczbie nowych zakażeń i zgonów osób zakażonych koronawirusem. Dzień później na Twitterze resort wyjaśnił, że przeszedł na raportowanie ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi w trybie dwa razy dziennie.
 
3 kwietnia. Czternaście ofiar
Rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że zmarły kolejne dwie osoby zakażone koronawirusem. To 80-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu oraz 87-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu. Obie miały choroby współistniejące.
Po godzinie 17, w kolejnym komunikacie, przekazano informację o śmierci kolejnych sześciu osób – wszystkie miały choroby współistniejące, wszystkie były w wieku powyżej 70 lat. To 75-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach, 87-letnia kobieta ze szpitala w Raciborzu, 71-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Poznaniu, 82-letni mężczyzna ze szpitala w Lublinie, 80-letnia kobieta ze szpitala w Grudziądzu i 84-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie.
O śmierci kolejnych sześciu osób zakażonych koronawirusem ministerstwo poinformowało wieczorem. Są to: 89-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu, 67-letni mężczyzna ze szpitala w Katowicach, 75-letni mężczyzna ze szpitala w Zgierzu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Łodzi, 68-letnia kobieta i 66-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu.
2 kwietnia. Czternaście ofiar
Pierwszy komunikat Ministerstwa Zdrowia z czwartku to informacja o 79 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych, a także o śmierci dwóch osób: 59-letniego mężczyzny ze szpitala w Tychach oraz 88-letniej kobiety ze szpitala w Łańcucie, która miała choroby współistniejące.
Kolejne informacje ministerstwo przekazało przed godz. 16. Jak poinformowano, zmarło kolejnych pięć osób zakażonych koronawirusem. To: 65-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 61-letni mężczyzna i 77- letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu, którzy mieli choroby współistniejące oraz 56-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie i 58-letni mężczyzna ze szpitala w Koszalinie.
O kolejnych siedmiu zmarłych, zakażonych koronawirusem, resort zdrowia poinformował w wieczornym komunikacie. To dwie osoby zmarłe w Radomiu: kobiety w wieku 77 i 83 lat, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie, 61-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie, 87-letnia kobieta ze szpitala w Limanowej, 65-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu oraz 75-letni mężczyzna ze szpitala w Pleszewie.
1 kwietnia. Dziesięć ofiar
W środę rano poinformowano o śmierci 83-letniego mężczyzny ze szpitala w Warszawie oraz 68-letniego pacjenta hospitalizowanego w Tychach. “Obaj mieli choroby współistniejące” – czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia.
Po godzinie 14 resort poinformował o kolejnej osobie zmarłej w Tychach. To 51-letni mężczyzna. Jest ósmą osobą zakażoną koronawirusem, hospitalizowaną w tym mieście, która zmarła.
Wieczorny komunikat Ministerstwa Zdrowia przyniósł informację o kolejnych siedmiu zgonach osób zakażonych koronawirusem – wszystkie miały choroby współistniejące. To: 75-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 80-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 87-letnia kobieta ze szpitala w Puławach, 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna ze szpitala w Radomiu. Wśród zmarłych jest także 94-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu.
31 marca. Dwie ofiary
W komunikacie opublikowanym o godzinie 14:30, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci kolejnej osoby zakażonej koronawirusem. To 70-letnia kobieta, która była hospitalizowana w Tychach. O kolejnej zmarłej osobie – 37-letnim mężczyźnie zakażonym koronawirusem, który był hospitalizowany w Warszawie, ministerstwo poinformowało po godz. 20.
30 marca. Dziewięć ofiar
W poniedziałek rano poinformowano o śmierci czterech osób zakażonych SARS-CoV-19. To 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna hospitalizowani w Łańcucie (województwo podkarpackie), 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu oraz 83-letnia kobieta ze szpitala w Tychach (woj. śląskie). “Wszyscy pacjenci mieli współistniejące choroby” – przekazał resort zdrowia.
Podkarpacki szpital w Łańcucie wydał komunikat, według którego 80-letni pacjent był mieszkańcem powiatu krośnieńskiego, zmarł w pierwszej dobie po przyjęciu do placówki. Przyczyna zgonu to COVID-19 z ciężkim zapaleniem płuc. Z kolei 32-letnia kobieta to mieszkanka powiatu lubaczowskiego. Zmarła w dziewiątej dobie pobytu w szpitalu. Oprócz COVID-19 i ciężkiego zapalenia płuc (przyczyna zgonu), była obciążona chorobami towarzyszącymi.
Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przekazał krótką informację o 71-letnim pacjencie szpitala w Poznaniu. “Mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego 19 marca trafił do szpitala jednoimiennego przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu. U pacjenta potwierdzono zakażenie koronawirusem. Przyczyną zgonu pacjenta był COVID-19 oraz inne choroby” – czytamy w oświadczeniu .
Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego, potwierdzając śmierć 83-letniej mieszkanki Zabrza, dodała, że kobieta była w szpitalu od 25 marca.
Wieczorem 30 marca Ministerstwo Zdrowia przekazało, że zmarło pięć zakażonych osób. To 71-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 73-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, którzy mieli choroby współistniejące; 73-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, która była w stanie ciężkim i również miała choroby współistniejące, oraz 60-letni mężczyzna ze szpitala w Biłgoraju.
29 marca. Cztery ofiary
Poranny i popołudniowy komunikat Ministerstwa Zdrowia z tego dnia przyniosły informacje o śmierci kolejnych osób zakażonych koronawirusem. To 75-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Bytomiu, oraz 82-latek z gminy Sośnicowice na Śląsku. Jak poinformował Śląski Urząd Wojewódzki, starszy z mężczyzn był w kwarantannie domowej po kontakcie z osobą chorą. Gdy pojawiły się ciężkie objawy zakażenia, został przewieziony do szpitala w Raciborzu. Obydwaj zmarli byli w ciężkim stanie i mieli choroby współistniejące.
Wieczorny komunikat resortu, w którym przekazano informację o tym, że w sumie w Polsce zakażone koronawirusem są 1862 osoby, przyniósł też doniesienia o śmierci kolejnych dwóch mężczyzn. To 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 89-letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach. Obaj mieli choroby współistniejące.
28 marca. Dwie ofiary
Jak poinformowało w sobotę Ministerstwo Zdrowia, w szpitalu w Lublinie zmarł zakażony koronawirusem 70-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.
Tego samego dnia przekazano informację o śmierci 67-letniego mężczyzny, który zmarł w szpitalu w Warszawie. Jak wynika z komunikatu ministerstwa, mężczyzna był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. To czwarty przypadek zgonu w woj. mazowieckim.
26 marca. Trzy ofiary
Czwartkowe przedpołudnie zaczęło się od kolejnego tragicznego komunikatu Ministerstwa Zdrowia: “z przykrością informujemy, że w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące”.
 
25 marca. Trzy ofiary
Tego dnia odnotowano najwięcej – jak do tej pory – zgonów wśród zakażonych koronawirusem, aż cztery przypadki.
W Bolesławcu zmarł 71-letni kierowca autobusu kursującego na trasie Jelenia Góra – Szklarska Poręba. Przyczyną śmierci była niewydolność krążeniowo-oddechowa w związku z koronawirusem – przekazała dyrekcja szpitala.

Zmarły był mieszkańcem Jeleniej Góry. Dwa tygodnie wcześniej miał poczuć się źle i wziąć urlop, by przez kilka dni leczyć się w domu na własną rękę. Ale po pięciu dniach został zabrany przez zespół pogotowia ratunkowego na oddział zakaźny szpitala w Bolesławcu. Szczegółowe testy potwierdziły koronawirusa. Stan pacjenta zaczął się pogarszać, oddychał dzięki pomocy respiratora. Kto zakaził mężczyznę? Tego nie wiadomo, ale do sanepidu już zgłosiło się ponad 130 pasażerów, którzy podróżowali ze zmarłym mężczyzną autobusem PKS-u, którego ten był kierowcą.
Tego samego dnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o trzech innych ofiarach pandemii. We wrocławskim szpitalu zmarł 41-letni mężczyzna. “(…) mieli choroby towarzyszące” – napisał w krótkim komunikacie resort. W Skarżysku-Kamiennej zmarł 80-letni mężczyzna. “(…) miał choroby współistniejące” – czytamy w ministerialnym wpisie.
“Choroby towarzyszące” i “choroby współistniejące” u zmarłych pojawiały się w prawie każdej dotychczasowej informacji ministerstwa o kolejnych przypadkach śmierci pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

W środę ministerstwo informowało także o śmierci 71-letniego mężczyzny we Wrocławiu, ale dzień później sprostowało, że “przyczyną śmierci wskazanego pacjenta, zgodnie z kartą zgonu, była niewydolność krążeniowo-oddechowa, nie mająca nic wspólnego z koronawirusem. Pacjent okazał się być ostatecznie osobą niezakażoną koronawirusem”.
 Pacjent trafił do szpitala trzy dni wcześniej, był mieszkańcem powiatu janowskiego. Lokalna prasa pisała, że zmarły miał kontakt z pierwszą zakażoną osobą w Janowie Lubelskim, pracownicą lokalnego sądu.
13 marca. Jedna ofiara
Drugim zmarłym pacjentem zakażonym koronawirusem był 73-letni mężczyzna. – W stanie ciężkim przebywał we wrocławskim szpitalu i miał choroby współistniejące – informowało Ministerstwo Zdrowia. Ze względu na podeszły wiek i inne schorzenia mężczyzna od początku znajdował się w grupie podwyższonego ryzyka. Był leczony na oddziale intensywnej opieki medycznej, miał zapalenie płuc i niewydolność oddechową. Kilkanaście dni przed śmiercią mężczyzna miał kontakt z członkiem rodziny, który przyjechał do Polski z USA.
12 marca. Jedna ofiara
Pierwszą śmiertelną ofiarą zakażoną koronawirusem była 56-letnia kobieta, która przebywała na oddziale zakaźnym poznańskiego szpitala. Od początku jej stan był ciężki. Pacjentka była podłączona do respiratora i utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej. Kobieta już wcześniej miała poważne problemy zdrowotne. Początkowo podejrzewano, że mogła zakazić się koronawirusem od znajomej, która wróciła z Włoch. Jednak badania wskazanej osoby wykluczyły tę możliwość, wynik był negatywny. Testy wykazały, że córka oraz mąż zmarłej, który jest szafarzem w parafii, gdzie mieszka rodzina, również zostali zakażeni SARS-CoV-2.
0Shares