#KASA-24.pl

zarabianie-online

Zajęcie majątku bez wskazania winy. To już przegięcie!!!

Ministerstwo sprawiedliwości szykuje “KONFISKATĘ PREWENCYJNĄ”

Ministerstwo Sprawiedliwości planuje wprowadzenie tak zwanej “konfiskaty prewencyjnej”. To rozszerzenie obecnie funkcjonujących zasad konfiskaty mienia, która pozwoli przejąć majątki osób, którym żadna wina nie została udowodniona.

Pomysł ten zakłada niejako odwrócenie obowiązującej w prawie zasady domniemania niewinności na domniemanie winy. Konfiskata prewencyjna pozwoli na zajęcie majątku bez prawomocnego wyroku sądu.

Od tej pory będzie można oskarżyć każdego , nie posiadając specjalnych podstaw prawnych, a majątek tej osoby zostanie przejęty, i to oskarżony musi udowodnić ,że jest nie winny i chodzić po sądach i udowadniać swoją nie winność.

Naszym zdaniem nigdy nie powinno do tego dojść ,gdyż było by to prawdopodobnie nad używane ,a osoby nie wygodne mogły by w szybki sposób zostać zniszczone i wszystko na co ktoś pracował całe życie może zostać utracone w bardzo szybkim czasie.

Co o tym sądzicie jakie jest wasze zdanie , czy przyśpieszy to pracę sądów , czy jedynie będzie narzędziem do usuwania niewygodnych osób , firm i instytucji i stanie się niejako sposobem ucisku na obywatelach ?

ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA I POLECANIA TEJ TREŚCI DALEJ , GDYŻ TO BARDZO WAŻNE

Krzysztof Dzierża KASA-24.PL / Wiadomości

0Shares