kasa-24.pl

ZARABIANIE ONLINE – Zwiększ z swoje zasięgi TikTok, Facebook, Twitter, Instagram, Twitch,YouTube. Najniższe ceny w Polsce

Jak zarabiać w Internecie w 2023 roku: ponad 50 legalnych sposobów zarabiania w domu

Spis treści

W ciągu ostatnich dwudziestu lat byliśmy świadkami całkowitej przemiany sposobu zarabiania na życie przez ludzi. Jeśli chcesz zarabiać w Internecie, oto dziesiątki świetnych pomysłów na początek.

Po raz pierwszy zdałem sobie sprawę, że można zarabiać w Internecie, kiedy byłem na ostatnim roku studiów.

Przeglądałem Pinterest, kiedy natknąłem się na artykuł o tym, jak pewna kobieta zarabiała na pełny etat, pracując online podczas podróży po świecie. Jak każdy wolny duch, dwudziestokilkulatek, to było moje marzenie. Więc oczywiście pomyślałem: „Jak mogę zarabiać pieniądze w Internecie, aby móc podróżować, kiedy i gdzie chcę?”

Postanowiłem trochę poszperać, aby zobaczyć, czy są jacyś inni, którzy żyją „laptopowym stylem życia”, pracując z dowolnego miejsca z połączeniem internetowym i zasięgiem sieci komórkowej. Jak się okazuje, tysiące, jeśli nie miliony ludzi codziennie zarabia w Internecie.

Kiedy zdałem sobie sprawę, że istnieje wiele legalnych sposobów zarabiania pieniędzy w Internecie, postanowiłem sam spróbować. Od tego czasu zarabiam tysiące rocznie, cały czas pracując na laptopie. A rozpoczęcie nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać.

 

Sprawdzone sposoby zarabiania pieniędzy w Internecie

Niektóre metody zarabiania pieniędzy w Internecie są bardziej opłacalne niż inne, więc wybierz te, które najlepiej pasują do Twojego stylu życia. Oto kilka pomysłów i zasobów, aby zacząć uczyć się, jak zarabiać pieniądze online za darmo.

1. Uczestnicz w badaniach rynkowych

Ankiety online nie przyniosą Ci dużych dochodów, ale tu i tam możesz zarobić kilka dolarów. Wiele witryn z ankietami płaci kartami upominkowymi, ale niektóre, takie jak Ankiety firmowe, umożliwiają wypłatę zarobków przez PayPal lub bezpośrednią wpłatę. Konsekwentnie wypełniając ankiety i zdobywając punkty, zostaniesz członkiem Branded Elite i zakwalifikujesz się do dodatkowych punktów bonusowych i nagród.

Sklasyfikowaliśmy dziesiątki witryn z płatnymi ankietami, z których wiele to oszustwa rzekomo reprezentujące legalne podmioty, więc bądź ostrożny, przekazując dane osobowe marce, o której niewiele słyszałeś.

branded surveys is a leading market research companies that offers paid online surveys

2. Zarabiaj cashback i nagrody online

Aplikacje Cashback i rozszerzenia przeglądarki pomagają oszczędzać pieniądze na wszystkim, od artykułów spożywczych po książki. Nie zarobisz fortuny, ale jeśli zrobisz dobre zakupy online, oszczędności mogą się naprawdę sumować.

Na przykład, dzięki bezpłatnemu rozszerzeniu przeglądarki DollarSprout Rewards jestem w stanie automatycznie odzyskać od 10 do 20 USD miesięcznie. Zapewnia mi zwrot gotówki w moich ulubionych sklepach, takich jak Overstock, Walgreens i Walmart, a także przeszukuje sieć w poszukiwaniu kodów promocyjnych i kuponów, aby uzyskać dodatkowe oszczędności przy kasie.

Po zainstalowaniu rozszerzenia przeglądarki DollarSprout Rewards poinformuje Cię, czy dostępna jest oferta dla którejkolwiek z ponad 15 000 różnych witryn sprzedawców detalicznych. Jedno proste kliknięcie aktywuje ofertę zwrotu gotówki i nie ma żadnego „haczyka” w korzystaniu z niej. Jeśli saldo Twoich zarobków przekroczy 5 USD w dowolnym momencie w danym miesiącu, w następnym miesiącu automatycznie otrzymasz wypłatę gotówki na konto PayPal.

Po prostu prosty, całkowicie darmowy zwrot gotówki w Twojej kieszeni.

dollarsprout rewards cash back notification

3. Sprzedaj nieużywane łącze internetowe

Dziwnie to brzmi, ale wysłuchaj mnie. Firmy takie jak Honeygain dosłownie kupują twoje fragmenty niewykorzystanych danych i zasobów internetowych, aby móc zasilać swoje usługi dostarczania treści partnerskim firmom z listy Fortune 500, z którymi współpracują. Twój komputer staje się częścią większego „ula” komputerów i połączeń internetowych, które pomagają zasilać sieć.

Honeygain szacuje, że instalując aplikację na dwóch urządzeniach i udostępniając około 5 GB dziennie, przeciętny użytkownik zarobi 45 USD miesięcznie pasywnego dochodu.

estimated monthly earnings by using honeygain to make money online

4. Załóż bloga

Zarabianie pieniędzy poprzez założenie bloga jest bardziej realistyczne niż myślisz. Blogerzy zarabiają na reklamach firm, z którymi są powiązani. Kiedy użytkownicy klikają link partnerski i dokonują zakupu, właściciel witryny otrzymuje prowizję. Istnieją inne sposoby zarabiania na blogowaniu, takie jak wyświetlanie reklam, sprzedaż własnych produktów lub pisanie sponsorowanych treści.

Platformy blogowe, takie jak HostGator, zapewniają prosty i niedrogi sposób na rozpoczęcie własnej cyfrowej działalności w domu za mniej niż koszt filiżanki kawy każdego miesiąca.

5. Zarabiaj na danych o lokalizacji

tapestri app pays you for anonymous location data

Czy kiedykolwiek otrzymałeś jedno z tych powiadomień push od Starbucks z pytaniem, czy chcesz się napić, jeśli jesteś rzut beretem od fizycznej lokalizacji? Przywołaj aplikacje na telefonie z prośbą o pozwolenie, czy mogą korzystać z danych o Twojej lokalizacji?

Istnieje prawdopodobieństwo, że masz na telefonie kilkanaście aplikacji, które śledzą każdy Twój krok. Teraz czas na monetyzację.

Dzięki Tapestri użytkownicy mogą zarabiać do 25 USD miesięcznie, po prostu włączając udostępnianie lokalizacji.

Następnie Tapestri współpracuje z dużymi markami, aby pomóc im uzyskać wgląd w zachowania konsumentów i wzorce zakupowe. Dane o lokalizacji są całkowicie anonimowe i jak wspomnieliśmy wcześniej, już udostępniasz je wielu innym aplikacjom — przynajmniej w przypadku Tapestri otrzymasz za to zapłatę.

Wskazówka dla profesjonalistów: Tapestri ma super zgrabny program rekomendacji, który płaci miesięczną pasywną gotówkę za każdą osobę, którą polecisz do aplikacji (która podobnie wyraża zgodę na udostępnianie lokalizacji). Za każdy miesiąc, w którym polecający ma zainstalowaną aplikację na swoim telefonie, otrzymasz 1 USD.

6. Zostań korektorem

Korektorzy pomagają autorom, blogerom, a nawet reporterom sądowym upewnić się, że ich treść jest poprawna gramatycznie i wolna od błędów. Rolą korektora jest bycie dodatkową parą oczu po zakończeniu pracy przez autora i redaktora. Przeszukują zawartość w poszukiwaniu błędów, które mogły zostać wcześniej pominięte. Dysponując skromną listą klientów, niezależny korektor może rozsądnie spodziewać się zarobków od kilkuset do nawet kilku tysięcy dolarów miesięcznie, pracując w wolnym czasie.

7. Zarządzaj reklamami na Facebooku dla firm

Jednym ze sposobów, w jaki Facebook zarabia pieniądze, jest umożliwienie firmom reklamowania swoich produktów i usług w kanałach informacyjnych użytkowników. Większość właścicieli małych firm nie zdaje sobie sprawy z wartości wyświetlania reklam na Facebooku dla swojej firmy. Ucząc się informować o wartości reklam w docieraniu do nowych klientów i budowaniu świadomości marki, możesz zarobić od 1000 do 2000 USD miesięcznie za każdego klienta, którego zarezerwujesz.

Zacznij od skontaktowania się z właścicielami małych firm w Twojej okolicy lub od wzięcia udziału w kursie online, który nauczy Cię, jak zarządzać reklamami na Facebooku i zacząć umawiać klientów.

8. Pracuj jako wirtualna asystentka

Wirtualny asystent to wszechstronny tytuł dla kogoś, kto oferuje usługi online dla firm i małych firm. Usługi mogą obejmować projektowanie graficzne, zarządzanie blogami i marketing e-mailowy.

Moja dobra znajoma zaczęła pracować jako wirtualna asystentka po urodzeniu pierwszego dziecka. Zarabia 35 dolarów na godzinę, oferując copywriting i zarządzanie pocztą elektroniczną lokalnym firmom. Praca jako freelancer zwiększy stawkę godzinową, ale ma wadę polegającą na konieczności znalezienia własnej pracy. Inną opcją jest współpraca ze znanymi firmami wirtualnych asystentów, które mają stały strumień klientów, ale za niższą stawkę godzinową.

Powiązane: Jak jedna kobieta zarabia 3000 USD miesięcznie jako wirtualna asystentka

9. Transkrybuj pliki audio

Najczęstsze zadania związane z transkrypcją dzielą się na trzy kategorie: prawne, medyczne i ogólne. Firmy z branży medycznej lub prawnej mogą wymagać pewnej wiedzy lub doświadczenia w danej dziedzinie. Jako transkrypcjonista będziesz słuchać plików audio i transkrybować je na treść pisemną. Wynagrodzenie różni się w zależności od branży i poziomu doświadczenia. Jeśli interesuje Cię transkrypcja, oto bezpłatny 7-dniowy kurs, który zawiera więcej informacji o tym, jak pracować jako transkrypcjonista i jak zacząć.

10. Skok do banku

„Przeskakiwanie do banku” to jeden z bardziej sprytnych sposobów zarabiania pieniędzy w Internecie, ale często wymaga trochę kapitału. Istota tego jest dość prosta: banki oferują znaczne premie depozytowe, jeśli otworzysz konto – często z minimalnym depozytem – i przetrzymasz pieniądze w instytucji przez określony czas, często około 90 dni.

Na przykład Citi Bank oferuje obecnie do 2000 $ premii za otwarcie nowego konta Citigold i trzymanie tam pieniędzy przez zaledwie 60 dni (następnie spłucz i powtórz w nowej instytucji). Wielopoziomowy bonus, zarobisz 200 $ za depozyty od 10 000 $ do 29 999 $ i 2000 $, jeśli zdeponujesz 300 000 $ lub więcej.

Nie każdy ma taką gotówkę pod ręką, ale jeśli tak, a zarabiasz 0,06% w tradycyjnym sklepie, jest to łatwy sposób na zarobienie sporej części darmowych pieniędzy.

11. Inwestuj w dzieła sztuki

Kiedy ludzie myślą o inwestowaniu, wyobrażają sobie to, co zwykle: akcje, obligacje, nieruchomości itp. Ale możesz też inwestować w przedmioty materialne, takie jak dzieła sztuki. Do tej pory większość zwykłych ludzi nie miała możliwości kupowania słynnych i oryginalnych dzieł sztuki takich artystów jak Picasso, Monet czy Rembrandt.

Masterworks to firma, która umożliwia kupowanie „udziałów” w obrazie, tak jak kupuje się udziały w akcjach. To dobry sposób na zarabianie pieniędzy w Internecie, jeśli znasz się na swojej sztuce i nie potrzebujesz pieniędzy od razu.

12. Ucz angielskiego jako drugiego języka

Będąc nauczycielem VIPKid, mogę szczerze powiedzieć, że jest to legalny sposób na zarabianie pieniędzy w Internecie. VIPKid zatrudnia rodzimych użytkowników języka angielskiego do nauczania dzieci, z których większość mieszka w Chinach. Twoje wynagrodzenie zależy od poziomu doświadczenia w nauczaniu i tego, jak dobrze wypadłeś w rozmowie demonstracyjnej. Kiedy pracowałem dla firmy, nie miałem żadnego doświadczenia i regularnie zarabiałem od 1500 do 2000 dolarów miesięcznie, ucząc w niepełnym wymiarze godzin.

Powiązane: Jak jeden emerytowany nauczyciel zarabia 2500 $ miesięcznie jako nauczyciel języka angielskiego

13. Poprowadź kurs cyfrowy

Kursy cyfrowe są obecnie jednym z najlepszych sposobów zarabiania pieniędzy w Internecie. Outschool to platforma do rekrutacji nauczycieli zaprojektowana specjalnie, aby pomóc twórcom kursów online zarabiać na swojej wiedzy. Jego zajęcia obejmują architekturę, jogę i naukę o postaciach Pokémon. Według witryny przeciętny nauczyciel zarabia 40 USD za godzinę i nie potrzebujesz doświadczenia w nauczaniu, aby korzystać z Outschool.

14. Sprzedaj niewykorzystane karty podarunkowe

make money online by selling unwanted gift cards for cash

Jeśli masz karty podarunkowe, których nie chcesz, możesz je sprzedać na jednej z kilku popularnych kart podarunkowych. Gdy wpiszesz swoją kartę podarunkową na stronie takiej jak Raise, otrzymasz sugerowaną zaletę sprzedaży. Możesz to zmienić, aby ustalić cenę na poziomie, który uważasz za uczciwy. Wystawienie karty podarunkowej na Raise jest bezpłatne, ale po jej sprzedaży witryna zatrzyma 15% ceny sprzedaży, a Ty otrzymasz pozostałe 85%. Na przykład, jeśli wystawiasz na sprzedaż kartę podarunkową z saldem 50 USD za 45 USD, Raise zatrzyma 6,75 USD, a Ty otrzymasz 38,25 USD.

15. Kupuj i sprzedawaj nazwy domen

Odkąd założyłem własną stronę internetową w 2016 roku, kupowałem nazwy domen, ilekroć przychodzi mi do głowy taka, która może być coś warta. Niedawno sprzedałem jedną z nich na GoDaddy za 1200 USD — domenę, którą pierwotnie kupiłem za 12 USD. Jeśli masz skłonność do wymyślania unikalnych nazw stron internetowych lub firm, przerzucanie domen może być potencjalnie lukratywnym sposobem zarabiania pieniędzy w Internecie. Oto świetny przewodnik firmy GoDaddy, który zawiera wskazówki dotyczące zamiany niedrogiej domeny za tysiące.

16. Zostań prywatnym korepetytorem

Dzięki różnorodności dostępnych witryn internetowych z korepetycjami możesz zarabiać online, ucząc wszystkiego, co wiesz. Niektóre witryny narzucają kwotę, którą możesz pobierać, podczas gdy inne pozwalają ustawić własną stawkę. Możesz rozpocząć rezerwację klientów, tworząc profile na stronach takich jak Wyzant lub Tutor.com. W zależności od obszaru tematycznego i tego, czy wolisz uczyć osobiście, czy online, możesz również reklamować się na Craigslist lub w lokalnych szkołach.

17. Zarabiaj na testowaniu stron internetowych

Testerzy witryn wyrażają opinie na temat projektu witryny i doświadczeń użytkowników. Pozwala to firmom wprowadzać zmiany w swoich witrynach internetowych, aby zapewnić lepsze wrażenia użytkownikom (i miejmy nadzieję, że zwiększają sprzedaż). Dzięki witrynom takim jak UserTesting możesz zarobić 10 USD za każdy ukończony test trwający od 15 do 20 minut. Testy obejmują nagrywanie ekranu z informacją zwrotną i odpowiadanie na dodatkowe pytania.

18. Pisz dla stron internetowych i właścicieli firm

Pisanie jest jednym z najszybszych i najbardziej dostępnych sposobów zarabiania pieniędzy w Internecie. Nie potrzebujesz doskonałych umiejętności gramatycznych ani wyściełanego portfolio, aby zostać niezależnym pisarzem. Możesz użyć osobistych postów na blogu, biuletynów lub historii, które napisałeś w przeszłości, jako próbek swojej pracy. Dołącz do tablic ofert pracy ProBlogger i Freelance Writing, aby zacząć prezentować swoje usługi klientom.

19. Podejmij pracę na własny rachunek

W ciągu ostatnich trzech lat zarobiłem tysiące dodatkowych dochodów jako niezależny pisarz, programista stron internetowych, a ostatnio kierownik projektu. Najszybszym sposobem sprzedaży usług online jest oferowanie tego, co już znasz. Jeśli Twoja codzienna praca obejmuje zarządzanie mediami społecznościowymi lub jeśli nauczyłeś się edytować podcasty podczas pracy nad własnym podcastem, są to legalne usługi, które możesz zaoferować klientom. Witryny takie jak Fiverr, Upwork i Freelancer.com oferują sieć profesjonalistów poszukujących freelancerów z Twoimi umiejętnościami.

20. Odwróć znaleziska Facebook Marketplace

Uwielbiam śledzić meblowe konta na Instagramie, takie jak Unsophisticated DIY Whitney Hansen. Najważniejsze, czego nauczyłem się z tych kont: nie wszystkie przewroty wymagają znacznej pracy. Jeśli znajdziesz wystarczająco dobre oferty, możesz kupić kawałek, a następnie odwrócić się i sprzedać go z zyskiem w ciągu tygodnia. Oprócz mebli miej oko na inne obracane przedmioty, które możesz sprzedawać, takie jak odzież z metkami, antyki i zabytkowe przedmioty kolekcjonerskie, takie jak karty baseballowe lub systemy do gier. Profesjonalni flipperzy, tacy jak Rob i Melissa z Flea Market Flipper — którzy zarabiają ponad 100 000 USD rocznie na sprzedaży na podwórku — mają kurs flipowania, który uczy ludzi, jak wydobyć największą wartość ze znalezionych przedmiotów o wysokiej marży.

21. Wykonuj mikrozadania

Mikrozadania to jeden z najłatwiejszych sposobów zarabiania pieniędzy w Internecie. Ale mikroprace wiążą się z mikrowynagrodzeniem. Dzięki Swagbucks możesz zarobić kilka dolarów miesięcznie, oglądając filmy, grając w gry i korzystając z wyszukiwarki Swagbucks. Inne mikrostrony z ofertami pracy płacą użytkownikom za przeglądanie treści, weryfikację danych lub testowanie aplikacji i stron internetowych.

22. Sprzedawaj swoje produkty na Etsy

Etsy słynie z różnorodnych ręcznie robionych i zabytkowych przedmiotów, ale użytkownicy odnoszą sukcesy w sprzedaży wszystkiego, od ręcznie robionych dzianin i biżuterii z recyklingu po niedrogie materiały do druku i segregatory do organizacji domu. Niezależnie od tego, jaki masz talent, istnieje szansa, że możesz sprzedawać swoje rękodzieło cyfrowo i zarabiać dodatkowe dochody.

23. Twórz treści na YouTube

YouTuberzy zarabiają głównie na reklamach, które średnio wynoszą od 0,01 do 0,03 USD za obejrzenie lub od 3 do 5 USD za 1000 wyświetleń wideo. Jeśli tworzysz spójne, angażujące treści i zdobywasz grono odbiorców, możesz zarabiać w YouTube dzięki Google AdSense. Założenie konta twórcy jest bezpłatne, ale zanim zaczniesz zarabiać na swoich filmach, musisz spełnić minimalne wymagania YouTube.

24. Sprzedaj delikatnie używaną odzież

Innym najłatwiejszym sposobem zarabiania pieniędzy w Internecie jest sprzedaż rzeczy, których już nie używasz. Jeśli Twoje ubrania są markowe i cieszą się dużym zainteresowaniem, możesz zarobić więcej, wystawiając je indywidualnie w serwisie Poshmark lub eBay. Z drugiej strony, jeśli twoje produkty nie cieszą się tak dużym zainteresowaniem lub nie chcesz zajmować się kłopotami związanymi z ich sprzedażą, możesz zamówić zestaw do czyszczenia od thredUP. Spakuj torbę i odbierz swoje zarobki, gdy sprzedają. Aby znaleźć lokalną alternatywę, wypróbuj Platon’s Closet lub Buffalo. (Jednak z mojego doświadczenia wynika, że nie zarobisz tyle, co na sprzedaży ubrań przez Internet.)

25. Pracuj jako swat

Tawkify dopasowuje osoby poszukujące miłości online na podstawie wspólnych wartości, zainteresowań i innych preferencji randkowych. Jako swat będziesz pracować jeden na jednego z klientami i ustalać ich następną randkę z starannie dobranymi meczami w oparciu o te czynniki. Nie musisz mieć doświadczenia w tej dziedzinie, aby aplikować. Według strony internetowej, niektóre cechy, których Tawkify szuka u swatów, to empatia, intuicja i wysokie EQ.

26. Naucz właścicieli firm, jak używać Asany

Wiele małych i dużych firm ma problemy z organizowaniem i zarządzaniem projektami i zespołami, w czym może pomóc oprogramowanie do zarządzania projektami, takie jak Asana. Jako konsultant Asany będziesz pomagać właścicielom firm w zakładaniu zespołów, usprawnianiu i optymalizowaniu projektów oraz szkoleniu ich w zakresie najlepszych praktyk Asany. Po pierwszym roku konsultacji z firmami możesz ubiegać się o tytuł Asana Certified Pro. Certyfikacja wiąże się z dogłębnym szkoleniem, a zostaniesz wyróżniony na stronie Certyfikowanych Profesjonalistów Asany, aby ułatwić klientom w Twojej okolicy znalezienie Cię i współpracę z Tobą.

27. Rozpocznij działalność dropshippingową

Firmy dropshippingowe stały się niezwykle popularnym sposobem zarabiania pieniędzy w Internecie w ciągu ostatniej dekady. Dropshippers pozyskują produkty od producentów, a następnie sprzedają produkt za pośrednictwem swojego sklepu internetowego. Gdy klient składa zamówienie, przedmiot jest wysyłany od producenta bezpośrednio do domu klienta. Nigdy nie musisz przechowywać zapasów ani zarządzać zamówieniami. Shopify, jedna z najbardziej znanych platform eCommerce online, oferuje bezpłatne 45-minutowe warsztaty na temat rozpoczynania i uruchamiania działalności w zakresie dropshippingu.

28. Utwórz aplikację

Nie musisz być inżynierem oprogramowania ani programistą, aby stworzyć aplikację. Jeśli masz świetny pomysł, znajdź kogoś na Freelancer, Upwork lub Fiverr z umiejętnościami technicznymi, który pomoże Ci go zrealizować. Możesz także użyć platformy takiej jak Build Fire lub Appy Pie, aby stworzyć swoją aplikację bez umiejętności kodowania. Po uruchomieniu aplikacji możesz zarabiać, wyświetlając reklamy w aplikacji, oferując wersję premium lub sprzedając aplikację większej firmie.

29. Handluj starymi telefonami lub nieużywaną technologią

Kiedyś miałem zwyczaj trzymania wszystkich moich starych laptopów i telefonów komórkowych, nawet po przejściu na nowszy model. Zmieniło się to, gdy odkryłem Decluttr i podobne strony, na których można sprzedać swoją starą elektronikę.

Niedawno dostałem 60 $ za wymianę mojego starego iPhone’a 7, który leżał w mojej szafie przez dwa lata. Decluttr zapewnia natychmiastową wycenę i gwarancję najwyższej ceny. Jeśli znajdziesz lepszą ofertę na innej stronie, prześlij swoją wycenę, a oni ją dopasują, bez zadawania pytań.

30. Załóż płatną społeczność członkowską

Jestem członkiem kilku płatnych społeczności członkowskich — niektóre zajmują się coachingiem i rozwojem osobistym, a inne są związane z biznesem online. Witryny członkowskie mogą być świetnym sposobem na dzielenie się wiedzą, budowanie społeczności i generowanie stałych przychodów. Członkostwo zazwyczaj obejmuje jakąś formę podstawowych treści, takich jak kurs. Te, których jestem członkiem, publikują również cotygodniowe lub comiesięczne treści, w tym rozmowy coachingowe na żywo, podczas których członkowie mogą zgłaszać się na ochotnika do bycia trenerem przed społecznością.

31. Sprzedawaj swoje osobiste zdjęcia

Jeśli lubisz robić zdjęcia lub masz zdjęcia na rolce z aparatu, których nie używasz, możesz zarabiać, sprzedając je online. Aby rozpocząć, potrzebujesz tylko aparatu w smartfonie. Niektóre aplikacje płacą za Twoje selfie, podczas gdy inne witryny, takie jak Shutterstock i Adobe Stock, płacą za zdjęcia stockowe, które mogą sprzedawać właścicielom firm.

32. Oferuj wirtualne konsultacje w zakresie projektowania wnętrz

Jednym z moich ulubionych kont na Instagramie jest Galey Alix. Galey dokumentuje swoje projekty wnętrzarskie — biznes, który założyła i prowadzi w ramach pełnoetatowej pracy w finansach. Jej udany biznes jest dowodem na to, że nie potrzebujesz dyplomu ani doświadczenia, aby założyć firmę lub oferować usługi w nowym obszarze.

Zacznij od współpracy z przyjaciółmi i rodziną za darmo. Dokumentuj swoją pracę online i w mediach społecznościowych oraz zbieraj referencje. Gdy masz już pewne doświadczenie i wyczucie swojego procesu, możesz tworzyć pakiety usług i sprzedawać je nowym klientom.

33. Opublikuj samodzielnie e-booka

Self-publishing stał się popularny wśród nowych autorów. Jeśli masz już bloga lub osobistą stronę internetową, możesz użyć ich do sprzedaży swojej książki. Najpopularniejszą metodą wydaje się być samodzielne publikowanie za pośrednictwem Amazon z Kindle Direct Publishing. Po napisaniu i sformatowaniu książki możesz przesłać ją bezpośrednio na swoje konto Amazon KDP.

34. Zostań lektorem

Lektorzy zapewniają swój głos w profesjonalnych pracach audio, takich jak gry, reklamy i kreskówki. Jeśli masz głos w radiu, może to być łatwy sposób na zarabianie pieniędzy w Internecie. Możesz znaleźć lektora na zewnętrznych stronach, takich jak Fiverr, lub na stronach niszowych, takich jak Voices.com.

35. Sprzedawaj produkty cyfrowe

Jeśli nie masz czasu lub po prostu nie wolisz pracować z klientami, sprzedaż produktów cyfrowych oferuje inny sposób na zarabianie pieniędzy w Internecie dzięki swojemu know-how. Istnieje wiele rodzajów produktów cyfrowych, które można tworzyć i sprzedawać, takich jak planery, szablony lub skoroszyty. Możesz kierować ludzi do swoich produktów cyfrowych za pośrednictwem Pinteresta, mediów społecznościowych lub tworzenia treści, takich jak posty na blogach, które zajmują pozycję w wynikach wyszukiwania.

36. Sprzedawaj domowe produkty

Mój przyjaciel niedawno spełnił wieloletnie marzenie o posiadaniu kurczaków. Według jego obliczeń, jego 20 kurczaków powinno dostarczać około 15 jaj dziennie. Kiedy zapytałem, co planuje zrobić ze wszystkimi dodatkami, powiedział: „Nie pomyślałem o tym. Chyba je sprzedam”. Jego nowe hobby stało się nieoczekiwanym pobocznym zajęciem. Jeśli lubisz uprawiać ogród lub uprawiać własne produkty, rozważ sprzedaż nadwyżki przyjaciołom i rodzinie lub na stronach takich jak Facebook Marketplace.

37. Pracuj w call center

Agent call center to jedno z najlepszych miejsc pracy online dla osób pracujących w obsłudze klienta. U-Haul, Apple i American Express to tylko kilka firm, które oferują pracę zdalną w tej dziedzinie. Ta rola może być w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin, w zależności od firmy, a szkolenie jest zwykle zapewniane, co oznacza, że nie jest wymagane żadne wcześniejsze doświadczenie.

38. Aplikuj do pracy jako specjalista ds. wprowadzania danych

Wprowadzanie danych obejmuje wprowadzanie papierowych informacji do arkusza kalkulacyjnego lub skanowanie dokumentów do programu online. Nie wymaga specjalistycznego stopnia i płaci ponad 13 USD za godzinę w zależności od poziomu doświadczenia, co sprawia, że wprowadzanie danych jest łatwym sposobem na zarabianie pieniędzy w Internecie lub w domu w wolnym czasie. Witryny takie jak FlexJobs i Microworkers oferują zadania wprowadzania danych dla wszystkich poziomów umiejętności.

39. Projektuj i sprzedawaj koszulki

Jeśli jesteś kreatywny lub potrafisz wymyślać chwytliwe powiedzonka, możesz zarabiać w Internecie, projektując i sprzedając własne koszulki. Witryny takie jak Teespring, Bonfire i Printify pozwalają projektować i sprzedawać niestandardowe koszule bez płacenia z góry lub posiadania zapasów. Podobnie jak w przypadku dropshippingu, tworzysz własną witrynę sklepową, która zawiera Twoje osobiste projekty. Gdy klient składa zamówienie, witryna tworzy produkt i wysyła go w Twoim imieniu. Nadal będziesz musiał promować swój sklep, aby zarabiać w Internecie dzięki temu pomysłowi, więc warto mieć obserwujących online, czy to na Instagramie, YouTube, czy innej platformie mediów społecznościowych.

40. Oferuj usługi doradcze

Konsulting ma nieodłącznie konotację korporacyjną. Jednak każdy, kto ma głęboką wiedzę w określonej dziedzinie, może zarabiać jako wirtualny konsultant. W przeciwieństwie do freelancerów, praca konsultanta jest mniej praktyczna. Zamiast wykonywać pracę samodzielnie, zapewniasz klientom wiedzę, która pozwala im podejmować świadome działania. Jeśli na przykład jesteś ekspertem w optymalizacji wyszukiwarek, możesz konsultować się z klientami w celu stworzenia strategii SEO, a następnie uczyć ich pracowników, jak wdrażać zmiany.

41. Trenuj w swoim obszarze specjalizacji

Tam, gdzie konsultanci zapewniają klientom plan wykonania, trenerzy pomagają klientom stworzyć plan dla siebie. Kiedy zaczynałem swoją działalność w zakresie coachingu finansowego, myślałem, że będę głównie mówił ludziom, co mają robić ze swoimi pieniędzmi, a oni to zrobią. Ale szybko zdałem sobie sprawę, że moi klienci najbardziej potrzebowali pomocy w przezwyciężaniu ograniczających przekonań dotyczących pieniędzy i pozostawaniu odpowiedzialnym za własne cele i plany. Możesz zostać trenerem w dowolnej dziedzinie, od marketingu na Instagramie po finanse osobiste i biznes. Narzędzia takie jak Acuity i Zoom mogą pomóc Ci wirtualnie rezerwować i spotykać się z klientami.

42. Rozpocznij nowy biznes online

Zwróć uwagę na rzeczy, na które inni narzekają lub problemy, z którymi sam się borykasz. Czy istnieje sposób na przekształcenie rozwiązania w biznes online? A jeśli już oferujesz usługę osobistą, czy istnieje sposób, aby przenieść swoją osobistą firmę online? Na przykład masażysta może prowadzić zajęcia online, ucząc pary, jak robić sobie nawzajem masaż. Piekarz mógłby zorganizować warsztaty online na temat przygotowywania najpopularniejszych przepisów.

43. Zapisz się na dostawę jedzenia

Chociaż technicznie nie jest to sposób na zarabianie pieniędzy z domu, dostarczanie żywności lub paczek jest łatwym sposobem na zarobienie dodatkowego dochodu poza codzienną pracą. Kupujący Instacart zazwyczaj zarabiają od 10 do 20 USD za godzinę. Tak długo, jak masz stały dostęp do pojazdu, możesz realizować dostawy we własnym czasie i zacząć zarabiać, gdy tylko zostaniesz zatwierdzony. Kupujący otrzymują również płatne członkostwo w Costco, BJs i kilku innych hurtowniach (oprócz ton bezpłatnych punktów paliwowych)!

44. Opiekuj się zwierzakiem w swoim domu

Niedawno zacząłem używać aplikacji Rover jako sposobu na zarabianie pieniędzy z domu. Firma umożliwia ustawienie własnych stawek, harmonogramu i wybór oferowanych usług. Ponieważ pracuję zdalnie, wybrałem domową opiekę nad psem i ustaliłem stawkę na 33 USD za psa dziennie. Moose był moim pierwszym klientem. Za dwa dni goszczenia go zarobiłem 52,80 $. (Rover bierze 20% zniżki.) Byłem zadowolony, biorąc pod uwagę, że mój pies wykonał większość pracy, zabawiając Łosia i dostałem nagrodę. Inne usługi, które możesz zaoferować w Rover, to spacery z psami, internat, wizyty w domu i opieka nad domem.

45. Wynajmij swoją przestrzeń

Jeśli masz w domu miejsce, którego nie używasz, wynajęcie go jest jednym z najlepszych sposobów zarabiania pieniędzy z domu. Istnieje wiele sposobów na wynajęcie swojej przestrzeni. Witryny takie jak Neighbor.com i StoreAtMyHouse są stworzone do przechowywania przedmiotów, podczas gdy ShareMySpace i PeerSpace są nastawione na wydarzenia takie jak spotkania, sesje zdjęciowe i imprezy.

46. Oferuj opiekę dzienną w domu

Opieka dzienna w domu oferuje zabawny sposób zarabiania pieniędzy w domu, jeśli kochasz pracę z dziećmi i masz czas, aby poświęcić się opiece nad kilkoma naraz. Wielu rodziców woli prywatne żłobki od publicznych. Jeśli masz doświadczenie w pracy z dziećmi lub siecią rodziców, którzy ci ufają, jest to jedno z najlepszych zajęć dodatkowych dla matek lub tatusiów, którzy pracują zdalnie lub zostają w domu z własnymi dziećmi w ciągu dnia.

47. Pracuj jako tajemniczy klient

Firmy takie jak Secret Shopper, BestMark i IntelliShop płacą pracownikom za przekazywanie opinii na temat produktów lub usług firmy. Na przykład możesz zostać poproszony o odwiedzenie lokalnego sklepu elektronicznego, zadanie komuś z działu telefonicznego pytań specyficznych dla działu telefonicznego i wypełnienie ankiety dotyczącej Twoich doświadczeń. Możesz wypełniać aplikacje w tajemniczych firmach zakupowych, aby rozpocząć rezerwację koncertów online lub w Twojej okolicy.

48. Sprzedawaj swoje ulubione przepisy

Jeśli przyjaciele i rodzina zachwycają się Twoją kuchnią, choćby jednym daniem, możesz wykorzystać swój talent do zarabiania pieniędzy w domu. To właśnie zrobiła Nikki Girard. To, co zaczęło się jako próba udoskonalenia przepisu na haitański pasztecik, przekształciło się w dorywczą działalność, która przynosi 2000 dolarów miesięcznie. Możesz korzystać z mediów społecznościowych i sieci osobistej, aby sprzedawać swoje dzieła. W niektórych stanach obowiązują przepisy Cottage Food określające, ile możesz sprzedawać bez posiadania licencji, więc sprawdź to dla swojego obszaru.

49. Napraw zepsute gadżety dla sąsiadów

Kilka tygodni temu zepsuła mi się kosiarka i nie wiedziałem, gdzie ją zabrać. Kiedy powiedziałem o tym sąsiadowi, zaproponował, że mi to naprawi. Okazuje się, że ma dodatkową pracę, naprawiając zepsute kosiarki dla mieszkańców. Jeśli masz podobne umiejętności lub ogólną wiedzę na temat majsterkowania, może to być łatwy sposób na zarabianie pieniędzy z domu. Zadzwoń do sąsiadów, którzy mogą korzystać z Twoich usług i wspomnij o Twojej ofercie w rozmowach z przyjaciółmi i rodziną. Poczta pantoflowa może być potężnym narzędziem marketingowym, ale aplikacje takie jak TaskRabbit i Amazon Home Services mogą również pomóc w rozpowszechnianiu informacji.

50. Pozwól firmom reklamować się na swoim telefonie

Reklamy umożliwiają firmom dotarcie do nowej klienteli. Większa ekspozycja marki zazwyczaj oznacza większe przychody, co oznacza, że możesz zarabiać pieniądze z domu, umożliwiając firmom wykorzystywanie Twoich rzeczy jako billboardów. Witryny takie jak Wrapify i Carvertise płacą za umieszczanie reklam w samochodzie, podczas gdy Slidejoy i podobne aplikacje płacą za wynajem miejsca reklamowego na ekranie blokady telefonu.

51. Prowadź księgowość dla lokalnych firm

Jako księgowy będziesz odpowiedzialny za wprowadzanie transakcji firmowych, uzgadnianie zapisów bankowych, wystawianie faktur klientom i prowadzenie raportów finansowych. Nie potrzebujesz dyplomu z finansów lub rachunkowości, aby zarabiać pieniądze z domu jako księgowy. Musisz jednak wiedzieć, jak korzystać z Quickbooks lub innego popularnego oprogramowania księgowego, a także potrzebujesz podstawowej wiedzy na temat zasad rachunkowości. Wszelkie zajęcia z księgowości lub certyfikaty, które ukończysz, mogą uzasadniać wzrost twoich stawek.

52. Prowadź zajęcia fitness

Możesz prowadzić zajęcia jogi i fitnessu w swojej siłowni w garażu, dodatkowej sypialni, a nawet w salonie. Jest to łatwy sposób na zarabianie pieniędzy z domu, jeśli masz już certyfikat nauczyciela. Jeśli nie, ACE Fitness oferuje grupowe szkolenie certyfikujące fitness już od 350 USD. Posiadanie certyfikatu nie jest wymogiem, ale może zapewnić przewagę konkurencyjną w marketingu Twoich zajęć i pomóc Twoim klientom poczuć się bardziej pewnymi Twoich usług.

53. Wynegocjuj umowę o pracę zdalną z obecnym pracodawcą
Jeśli masz pracę, którą kochasz, ale chcesz elastyczności pracy zdalnej, rozważ poruszenie tego z pracodawcą. W zależności od Twojej roli możesz być w stanie wypracować umowę zdalną w niepełnym wymiarze godzin, która pozostawia Ci niektóre dni w biurze, a inne w domu. Zanim rozpoczniesz rozmowę, bądź przygotowany na przedstawienie swojego rozumowania i pomyśl o wszelkich pytaniach lub problemach, które może mieć twój szef z wyprzedzeniem. Przygotowanie rozwiązań zwiększy Twoje szanse na zawarcie obopólnie korzystnego porozumienia.

Zaplanuj dodatkowe pieniądze z wyprzedzeniem
Zarabianie dodatkowych pieniędzy w Internecie lub w domu jest świetne. Ale jeśli powodem, dla którego to robisz, jest wyjście z trudnej sytuacji finansowej, skończysz w tym samym miejscu, jeśli nie stworzysz planu dla swoich pieniędzy, zanim one się pojawią. Sporządzanie miesięcznego budżetu lub planu wydatków może Wsparcie.

Zapisz swoje stałe źródła dochodów: pensja w pełnym wymiarze godzin, alimenty na dzieci itp. — każdy dochód, który pozostaje taki sam z miesiąca na miesiąc. Następnie uwzględnij dochód z dodatkowej działalności jako oddzielną pozycję. Wpisz mniej, niż myślisz, że możesz zarobić, aby nie przekroczyć budżetu, jeśli zarobisz mniej. Kiedy już uzyskasz dochód, zdecyduj, ile zaoszczędzić, zainwestować, przeznaczyć na zadłużenie, a następnie, co pozostało do wydania, dopóki każdy dolar nie zostanie rozliczony.

Komentarze

Krzysztof Dzierża

Share via
Copy link
%d bloggers like this: