kasa-24.pl

ZARABIANIE ONLINE – Zwiększ z swoje zasięgi TikTok, Facebook, Twitter, Instagram, Twitch,YouTube. Najniższe ceny w Polsce

Niezapowiedziane kontrole w naszych domach

Rozpoczęły się kontrole w domach. Kara to nawet trzydziestokrotność długu za jedno urządzenie

Z rozpoczęciem nowego roku 2023, rozpoczęły się kontrole w domach.

Kontrolerzy nakłaniją do opłacenia zaległych należności. Wiele osób może otrzymać nakaz zapłaty nawet trzydziestokrotności długu.

W całym kraju kontrolerzy zaczęli sprawdzać, czy Polacy zarejestrowali radio i telewizor oraz czy regularnie opłacają abonament. Temat ten wciąż budzi spore kontrowersje, a my odpowiem wam na najważniejsze pytania.

Czy trzeba wpuścić kontrolera do domu i czy trzeba zapłacić abonament RTV?

Niestety za niepłacenie abonamentu czeka surowa kara, ale nikt nie jest w stanie nas na siłę do tego zmusić. Wystarczy nie wpuszczać tych osób do domu, nawet jak to listonosz i pod jakimś pretekstem nie związanym z TV, abonamentami, ze chce wejść do waszego mieszkania, to po prostu należy odmówić i pod żadnym pozorem ich nie wpuszczać, bo mogą nawet nas nie poinformować, a potem przyjdzie nam wezwanie do zapłaty.

Jeśli chcemy zapłacić abonament to:

Zgodnie z prawem każdy odbiornik radiofoniczny lub telewizyjny trzeba zarejestrować w ciągu 14 dni od zakupu. Można to zrobić w placówce Poczty Polskiej lub przez stronę internetową. Opłatę za abonament należy uiścić do 25. dnia każdego miesiąca. Numer rachunku, na który trzeba przesłać pieniądze można uzyskać w placówce poczty, telefonicznie lub drogą mailową.

ALE CO NAJWAŻNIEJSZE

Nie ma obowiązku wpuszczania kontrolera do domu.

Kontrole powinny być przeprowadzane w sposób opisany w Konstytucji, natomiast w żadnym rozporządzeniu nie ma informacji na temat tego, jak taka miałaby wyglądać.

Kto jest zwolniony z opłat za abonament RTV?

Nie każdy Polak jest zobowiązany do opłacania abonamentu. Na stronie gov.pl można przeczytać, które grupy zostały zwolnione z tego obowiązku. Są to osoby, które:

  • ukończyły 75. rok życia,
  • są zaliczone do I grupy inwalidzkiej,
  • są weteranami będącymi inwalidami wojennymi lub wojskowymi,
  • ukończyły 60 lat i mają prawo do emerytury, której wysokość nie przekracza miesięcznie kwoty 50% przeciętnego wynagrodzenia.
Komentarze

Krzysztof Dzierża

Share via
Copy link
%d bloggers like this: