kasa-24.pl

ZARABIANIE ONLINE – Zwiększ z swoje zasięgi TikTok, Facebook, Twitter, Instagram, Twitch,YouTube. Najniższe ceny w Polsce

Składanie teczek w domu – czy na tej pracy można zarobić?

Paca w domu – praca zdalna cieszy się ciągle wzrastającym zainteresowaniem w każdym środowisku i nie ważne czy masz 18, 30, 40, czy więcej lat to każdy przeważnie chciałby zarabiać bez wychodzenia z domu. Jest wiele ofert tego typu pracy, ale część z nich jest oszustwem i trzeba być czujnym wybierając ofertę pracy, ale nie tylko przy pracach zdalnych, ale przy każdej ofercie powinno się sprawdzić opinie na temat danej firmy i poświęcić trochę czasu na zapoznanie się ze wszystkimi dostępnymi informacjami. Teraz omówimy pracę gdzie głównym zajęciem jest składanie teczek.

Na czym to polega i czy można na tym zarobić?

Jak wygląda składanie teczek w domu

Składanie teczek kartonowych jest to zajęcie, które w dalszym ciągle cieszy się całkiem sporym zainteresowaniem, głównie z racji, że nie wymaga żadnych umiejętności i doświadczenia. W obecnych czasach warto zastanowić się, czy taka praca faktycznie jest niezbędna i czy nie ma innych sposobów i do tego tańszych by wykonać taką pracę? Aktualnie jest dostępna technologia, która sprawiła, że większość nie skomplikowanych prac wykonują maszyny, a więc płacenie za to ludziom jest zwyczajnie nieopłacalne. Maszyny zrobią to zdecydowanie szybciej, dokładniej i przede wszystkim znacznie taniej, jeśli weźmiemy pod uwagę produkcję taśmową, ale i nie tylko.

Wyjdźmy z założenia, że jednak jedna z takich ofert jest prawdziwa.

Na czym miało by polegać nasze zajęcie?

Po otrzymaniu materiałów, składamy je wszystkie w całość i wysyłamy do zleceniodawcy. W teorii proste i nie budzące zastrzeżeń zajęcie, ale czy, na pewno? Zobaczmy najpierw jak wyglądają takie oferty w praktyce.

Jak wyglądają oferty pracy polegające na składaniu teczek

W, że wpiszemy odpowiednią frazę w wyszukiwarce, a natrafimy na przynajmniej kilka takich ofert. Wszystkie są bardzo podobne, ale weźmy pierwszą z brzegu i się jej przyjżyjmy.

Do złożenia jest zestawy po 500 ewntualnie 1000 szt. wynagrodzenie wynosi 18 groszy za sztukę. Nie ma dokładnych informacji ile to zajmuje, ale możemy przyjąć, że złożenie 1 sztuki zajmuje 1minutę. Wychodzi ok10,8 zł na godzinę, więc stawka jest całkiem racjonalna i nie budzi podejrzeń. Biorąc pod uwagę prostotę zajęcia i, że pracujemy w domu o dowolnie wyznaczonych godzinach pracy to brzmi to całkiem kusząco. Trzeba jednak pamiętać mimo to, że oferta wygląda całkiem wiarygodnie nie oznacza, że taka jest. Zazwyczaj jest to oszustwo, a jego mechanizm jest już bardzo dobrze znany, choćby z ofert polegających na skręcaniu długopisów i innych podobnych pracach chałupniczych.

Na czym polega oszustwo?

Podejmując taką pracę polegającą na składaniu teczek musimy mieć odpowiednie materiały. Te rzecz nie musimy posiadać w domu, bo wszystkie otrzymujemy od zleceniodawcy. Jest to dość logiczne, ale niestety za otrzymane materiały musimy najpierw niestety zapłacić zaliczkę, a to z kolei może już budzić pewne wątpliwości co do oferty. Zleceniodawca zobowiązuje się do odkupienia gotowych, czyli złożonych już teczek, ale to tylko w teorii. Praktyka jest taka, że po wykonaniu takiego przelewu kontakt ze zleceniodawcą się urywa, a my zostajemy bez pracy, bez pieniędzy i ze stertą teczek, których do końca życia nie będziemy w stanie racjonalnie wykorzystać. Pamiętajcie chcąc wybrać taką ofertę najpierw musicie ją dokładnie sprawdzić by potem nie było takich sytuacji.

Dlaczego oferty tego typu pracy dalej widnieją w Internecie?

Ludzi dających się nabrać na różne tego typu oferty jest mnóstwo, więc nic dziwnego, że takie oferty nadal się pojawiają i do momentu, aż ludzi nie będą świadomi takich zagrożeń i nie nauczą się odróżniać rzetelnych ofert od tych fałszywych to takie oferty będą nadal się pojawiały. Zawsze musimy zachować czujność – zwłaszcza, jeśli oferta wymaga od nas jakiejś wpłaty na początek.

Jak pracować w domu w inny sposób

W internecie jest wiele ofert pracy, które zazwyczaj są oszustwem, ale nie oznacza to, że nie da się w domu zarobić konkretnych pieniędzy. Chałupnictwo przy odpowiednim zaangażowaniu może być dochodowym zajęciem i zdecydowanie warto się nim zainteresować. Możliwości jest sporo, a część z nich nie wymaga praktycznie żadnych dodatkowych umiejętności, a jedynie nieco wolnego czasu oraz przede wszystkim chęci.

Opinie o pracy polegającej na składaniu teczek

Składanie teczek to jeden z wielu rodzaj pracy w domu, którym zupełnie nie warto się interesować i tu nie ma co więcej dodawać. Nie ma wątpliwości, że są zdecydowanie lepsze możliwości zarabiania pieniędzy – zwłaszcza z wykorzystaniem internetu.

Może macie doświadczenie z tego typu pracami? Dajcie znać w komentarzu.

DeFi – Rewolucja w Świecie Inwestycji Dostępna dla Każdego

Aplikacja, która pozwala zarabiać pieniądze za zdjęcia!

Tworzenie i sprzedaż audiobooków: Jak zacząć, gdzie sprzedawać i ile można zarobić

Pasywny dochód online: 3 niszowe sposoby na zarabianie, które wymagają minimalnego wysiłku

Inwestowanie w kryptowaluty: 5 mniej popularnych projektów, które mogą przynieść duże zyski

Inwestowanie w rzadkie kolekcjonerskie przedmioty:

Komentarze

Krzysztof Dzierża

Share via
Copy link
%d bloggers like this: