kasa-24.pl

ZARABIANIE ONLINE – Zwiększ z swoje zasięgi TikTok, Facebook, Twitter, Instagram, Twitch,YouTube. Najniższe ceny w Polsce

Chcesz zarabiać jako gwiazda Internetu w 2023 roku? Najpierw musisz zrozumieć te trzy rzeczy dotyczące YouTube

W lipcu tego roku LEGO, główny producent zabawek, przeprowadził ankietę wśród dzieci w wieku od 8 do 12 lat w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Chinach. Spośród 3000 próbek prawie jedna trzecia dzieci chciała jak dorosną zostać: „celebrytami internetu” lub „youtuberami”, ale odsetek tych, którzy chcą być nauczycielami, lekarzami, a nawet astronautami, jest ostatnim. Co to oznacza?

Zawód zarabianie na życie z obsługi treści audiowizualnych online, niezależnie od tego, czy nazywa się to Vloggerem, czy YouTuberem, pojawił się stopniowo w ciągu ostatnich dziesięciu lat, ale wywarł ogromny wpływ na współczesnych ludzi, a nawet na nasze następne pokolenie.

„zarobić fortunę” na kręceniu filmów?

kasa-24.pl

Niezależnie od osobistej kreatywności i pomysłów, zanim zechcesz zostać gwiazdą Internetu, być może będziesz musiał zrozumieć możliwości, ograniczenia i cechy samej platformy „YouTube”, dzięki której jest ona tak popularna wśród twórców, a nawet może być narzędziem do zarabiania pieniędzy. Podsumowując, po przeczytaniu tego studium tematu, nawet jeśli nie chcesz zostać gwiazdą Internetu, możesz przynajmniej solidnie i dokładnie zrozumieć „ekosystem YouTube”.

Oryginalna koncepcja YouTube polega na udostępnianiu

Cofnijmy się 18 lat wstecz, właśnie narodził się YouTube. Natura samej platformy jest bardzo prosta. Użytkownicy kręcą filmy, przesyłają je do serwisu i udostępniają znajomym i krewnym. Nie ma reklam, nie ma podziału zysków, bez listy follow-up i bez subskrypcji aplikacja jest jak ciepłe i urocze „miejsce do dyskusji”. W tamtym czasie jedynym celem YouTube było „dzielenie się”.

Pierwszy film na YouTube – kasa-24.pl

Z biegiem czasu YouTube został przejęty przez Google i również włączony do potężnej wyszukiwarki, stopniowo rozrastając się do „społeczności audio-wideo”. Niektórzy zaczęli „zarządzać sobą” na YouTube, kręcąc filmy i „udostępniając” swoje urywki z życia, ta grupa ludzi była wówczas nazywana „Vlogerami”. Chociaż mają embrionalną formę współczesnych celebrytów internetowych, nadal nie są „najważniejsi”.

Era sławy i fortuny vloggerów

Kiedy vloggerzy zaczną zdobywać sławę, nieuchronnie przyciągną wielu właścicieli firm do inwestowania w ich twórczość i reklamowanie ich działalności, produktów. Podobnie jak gwiazdorzy z reklam telewizyjnych, status vloggerów również zmienił się z użytkownika, który kręci filmy wyłącznie po to, by dzielić się radością życia, na ten, kto bierze na barki reklamę „Rzecznik” zadania rozgłosu, co do „popularności”, która pierwotnie była niczym, przy interwencji operacji komercyjnych firm, przyniosło to Vlogerom realne „korzyści”.

kasa-24.pl

Pierwszy film na YouTube „Me at the zoo” został przesłany przez Jaweda Karima, jednego z założycieli serwisu. W tamtym czasie nie było koncepcji Vloggera, a jakość obrazu wynosiła tylko 240P.

Jednak Vlogger pobiera opłaty od producentów i wykorzystuje filmy oraz YouTube do promowania produktów. To „zachowanie zgodne z branżą” pozwala Google dostrzec nieograniczone możliwości biznesowe platformy audiowizualnej i otwiera dla niektórych ludzi nowy model zarabiania pieniędzy. Jednak i od tego momentu vlogerzy stopniowo przekształcili się w „internetowe celebrytki” czy „youtuberów”, którzy swoją popularność wykorzystywali w zamian za pieniądze w rozumieniu współczesnej definicji. promować i „udostępniać” Jedyną wartością, jaka pozostała, jest zwiększenie zasięgu wideo lub kanału, a nie tylko interakcja z rodziną i przyjaciółmi.

YouTube staje się reklamodawcą

kasa-24.pl

Po dynamicznym rozwoju smartfonów „oglądanie filmów” i „nagrywanie filmów” stało się tak proste, jak jedzenie i picie. Z pomocą Google YouTube stał się głównym miejscem udostępniania i przeglądania treści audiowizualnych na iOS lub Androida użytkownicy wybierają. Do tej pory YouTube nie tylko umocnił swoją pozycję „lidera wideo i audio”, ale także stał się największą „platformą reklamy audio i wideo” na świecie.

YouTube, który ma przewagę w liczbie użytkowników, aby uzyskać wyższe dochody bezpośrednie od firm i uniknąć kumulowania popularności platformy tylko u niektórych YouTuberów, zaczął więc „obsługiwać” potrzeby wielu fundatorów, którzy chcą umieścić reklamy, wykorzystując „Mechanizm podziału zysków” pozwala wszystkim „użytkownikom” mieć możliwość zostania „rzecznikami”.

Jak zarabiać pieniądze z YouTube’a?

Z tekstu powyżej zrozumieć możemy, że zyski YouTube pochodzą z reklam umieszczanych przez właścicieli firm, więc w jaki sposób zwykli użytkownicy mogą zarabiać na YouTube? W rzeczywistości wciąż istnieją dwa słowa: reklama.

kasa-24.pl

Zasadniczo zdecydowana większość filmów na YouTube ma reklamy, bez względu na to, czy są na początku, w środku czy na końcu, wszędzie można zobaczyć reklamy audio i wideo wstawiane przez YouTube. Jednak dopóki ktoś widzi te reklamy, użytkownik, który przesłał film może zatem, uzyskać dochód, jest to „mechanizm podziału zysków” promowany przez YouTube.

Podstawowe uprawnienia umożliwiające zarabianie na YouTube

Zgodnie z oficjalnym artykułem wyjaśniającym, jeśli użytkownicy chcą wykorzystywać filmy do zarabiania pieniędzy w YouTube, muszą najpierw złożyć wniosek o dołączenie do „Programu partnerskiego YouTube” i przejść weryfikację konta przed włączeniem wielu funkcji zarobkowych w tle.

Aby zakwalifikować się do czerpania zysków z YouTube, musisz złożyć wniosek ręcznie, a po sprawdzeniu możesz czerpać zyski z reklam umieszczanych w YouTube.

Jeśli chodzi o podstawowe kwalifikacje do przystąpienia do programu, oprócz zgodności z polityką zarabiania YouTube, szczegółowe warunki obejmują, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy publiczny czas oglądania kanału przekroczył 4000 godzin, liczba subskrybentów przekroczyła 1000, a użytkownik musi posiadać konto AdSense, na które zostanie dokonana płatność.

Jeśli chodzi o odpowiednie ograniczenia dotyczące kwalifikacji zarobkowych, prawie wszystkie odpowiedzi można znaleźć w dokumentacji YouTube, ale niektóre standardy nadal leżą w rękach platformy.

Problem polega na tym, że kiedy YouTube ocenia kanały, będzie wiele rzeczy sprawdzał. Często mimo spełnienia podstawowych warunków może napisać odmowe. Choć można ponownie zgłosić się w ciągu 30 dni po odrzuceniu, a YouTube powie również użytkownikom, dlaczego zgłoszenie nie powiodło się, ale to, czy Twój kanał może zarabiać na siebie i na YouTube, to wciąż „oficjalna decyzja”.

Zarabiaj w inny sposób niż poprzez reklamę

Chociaż reklama zawsze była podstawą zarabiania pieniędzy dla YouTube i YouTuberów, zbyt wiele reklam spowoduje nienawiść konsumentów. Oczywiście sam YouTube doskonale to rozumie, więc ostatnio zaczął „uczyć się” podobnych funkcji od innych konkurentów i stara się jak najlepiej stworzyć Nowy sposób zarabiania.

Członkostwo w kanale polega na tym, że widzowie płacą miesięczną opłatę i subskrybują swojego ulubionego YouTubera, co pozwala im otrzymywać bezpośrednie sponsorowanie, aby tworzyć więcej wysokiej jakości filmów.

Subskrypcja kanału” to nowa funkcja YouTube. Pozwala ona niektórym dużym kanałom umożliwić widzom bezpośrednie sponsorowanie twórców poprzez „miesięczną subskrypcję” i stanie się złotymi mistrzami internetowych celebrytów. Wprawdzie w przypadku YouTube „członkostwo w kanale” nie może generować dodatkowego dochodu, ale może sprawić, że społeczność będzie głęboko zakorzeniona na platformie YouTube i uniemożliwić YouTuberom wspólne odejście. Na tej samej zasadzie funkcja „Super Message” w transmisji na żywo, jest również nową funkcją wprowadzoną w celu zwiększenia bezpośrednich dochodów twórców i zwiększenia interaktywności platformy.

Jeśli interesuje Cię zarabianie przez internet to polecam Ci również zapoznać się z tymi treściami:

Popularność może generować dochód

kasa-24.pl

Filmy produkowane przez bardzo popularnych youtuberów zazwyczaj przyciągają widzów do kliknięcia, co bezpośrednio przekłada się na wzrost liczby wyświetleń reklam i naturalny wzrost przychodów. Ponadto wystarczająca popularność oznacza również, że właściciele firm mogą oferować możliwości promowania i promowania produktów, umożliwiając twórcom uzyskiwanie dochodów innych niż reklamy wideo w YouTube. Innymi słowy, „popularność może generować przychody” można uznać za mentalność prowadzenia kanału na YouTube. Pytanie brzmi, jak celebryci internetowi mierzą swoją popularność?

Można powiedzieć, że „Global Subscription Leader Battle” pomiędzy znanym zagranicznym celebrytą internetowym PewDiePie a indyjskim gigantem muzycznym T-Series z Bollywood rozpętała bezprecedensową burzę dla YouTube.

Dwa wskaźniki do pomiaru popularności
W YouTube, czy kanał lub twórca jest popularny, wystarczy przeanalizować dwa wskaźniki, jeden to „subskrypcje” samego kanału, a drugi to „wyświetlenia” pojedynczego filmu.

Liczbę subskrypcji kanału można przeliczyć na liczbę podstawowych widzów każdego filmu, a posiadanie stałej popularności może również pomóc internetowym celebrytom stać się liderami opinii w grupie.

Pod względem „liczby wyświetleń” bezpośrednio odzwierciedla „czy treść tego filmu jest atrakcyjna” i można wywnioskować, która część treści wideo podoba się widzom na podstawie długości czasu oglądania, grupy etnicznej itp. W porównaniu z „liczbą subskrypcji” „liczba wyświetleń” pojedynczego filmu jest niemal wprost proporcjonalna do przychodu, jaki przynosi, ale nie jest to podstawa długoterminowego „zarządzania kanałem”, ani nie jest to najlepszy sposób do pomiaru popularności, dlatego konieczne jest omówienie znaczenia „subskrypcji”.

Liczba subskrypcji jest kluczem do długoterminowego rozwoju

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego w wielu rankingach popularności YouTuberów „liczba subskrypcji” jest podstawą do określenia siły, słabości, a nawet „statusu” każdego internetowego celebryty? Wynika to ze specyfiki platformy społecznościowej. Wysoka liczba wyświetleń pojedynczego filmu może wynikać z tego, że nadąża on za bieżącymi wydarzeniami lub ma cechy, które mogą po prostu powodować „przenoszenie wirusa”, co sprawia, że ​​film jest popularny, ale nie oznacza to, że producent, który go stworzył, , on sam Potrafi konsekwentnie tworzyć przyciągające wzrok treści.

kasa-24.pl

Jeśli film nagle ma dużą liczbę wyświetleń, oznacza to, że w danej chwili ma cechy „wirusowej transmisji”, ale liczba wyświetleń niekoniecznie musi stać się wskaźnikiem popularności dla długoterminowego funkcjonowania kanału.

Jednak „liczba subskrypcji” reprezentuje „tożsamość” odbiorców z samym YouTuberem, a nawet szanuje go jako „lidera opinii” z umiejętnością kierowania opinią publiczną. „Subskrypcji” nie można bezpośrednio wymienić na widoczny „dochód”, ale reprezentuje ona „siłę” danej osoby w grupie, a także można ją zamienić na „podstawowy dysk” liczby wyświetleń po opublikowaniu każdego wideo, za długo działający kanał, „liczba subskrypcji” jest zdecydowanie ważniejsza niż „liczba wyświetleń” każdego filmu.

Co powinieneś wiedzieć o algorytmach

kasa-24.pl

Jeśli dobrze rozumiesz platformę YouTube, powinieneś jasno rozumieć, że aby zostać dobrym YouTuberem, musisz nie tylko podobać się widzom, ale także tworzyć treści, które podobają się reklamodawcom, a nawet studiować algorytmy wyszukiwania i rekomendacji Samej platformy YouTube, aby zwiększyć widoczność swoich filmów.

Dopóki widzowie to lubią, YouTube to lubi

kasa-24.pl

Jednak w ciągle zmieniającym się algorytmie YouTube wciąż może znaleźć ważną zasadę, czyli „Jeśli publiczność to lubi, YouTube to lubi”. Innymi słowy, kontynuując produkcję popularnych treści, YouTube pozwoli filmom dotrzeć do większej liczby widzów. Jak dowiedzieć się, jakie treści lubią odbiorcy? Jest to sposób na oglądanie więcej i poznawanie cech charakterystycznych popularnych filmów lub YouTuberów, a następnie analizowanie, badanie i stosowanie ich we własnych pracach. Ponadto funkcja analizy tła YouTube może również pomóc twórcom znaleźć własną bazę klientów, a nawet rozwinąć potencjalnych odbiorców.

Niezależnie od wersji internetowej lub aplikacji YouTube, „polecane filmy”, które można zobaczyć wszędzie, opierają się na algorytmie wyszukiwania, co również bezpośrednio wpływa na ekspozycję kreacji.

Spojrzenie na YouTube z punktu widzenia zwykłego człowieka

Tak długo, jak zechcesz eksponować własne treści na YouTube, użytkownicy mogą uzyskać mizerne korzyści, które nie tylko pozwolą platformie na dalszy rozwój, ale także wzmocnią istniejącą społeczność i osiągną niekończący się „łańcuch branży celebrytów w Internecie”. Jednak dla zwykłych użytkowników negatywnym skutkiem „komercjalizacji” jest to, że reklamy YouTube wykorzystujące różne funkcje platformy stały się wszechobecne. Być może nie znosisz reklam umieszczanych wszędzie w YouTube, ale nie można zaprzeczyć, że te ekspozycje są siłą napędową platformy audiowizualnej i dużej liczby twórców, którzy nadal trwają.

YouTube z punktu widzenia twórcy

Może trochę za ostro to powiem, ale w porównaniu do przeszłości, która koncentrowała się na istocie „udostępniania”, YouTube jest teraz bardziej narzędziem „marketingu”. Osoby, które chcą zostać internetowymi celebrytami czy youtuberami, również powinny to wyraźnie rozpoznać YouTube czy YouTube, jeśli chcesz „zarabiać”, musisz w końcu stać się szachową „reklamą”.

Czyn na byciu gwiazdą internetu naprawdę może łatwo zarobić fortunę? Może nie? YouTube to scena występu z wieloma ograniczeniami, a z czasem z poniesiony mi kosztami, których nie da się przeliczyć na odpowiednie wynagrodzenie.

Być może aspirujący twórcy nadal mogą polegać wyłącznie na treściach wideo, aby uzyskać pewne korzyści z przekazywania pomysłów, ale te dochody wciąż stanowią niewielką część mechanizmu dzielenia się zyskami w YouTube, a czasem są zbyt małe, aby związać koniec z końcem. Im bardziej twórcy polegają na YouTube, tym bardziej nie będą w stanie się wyplątać. Cena bycia gwiazdą internetu będzie coraz wyższa wraz z rozwojem w czasie i platformy.

Jeśli masz doświadczenie w zarabianiu na YouTube to daj znać w komentarzu pod artykułem i napisz o swoich doświadczeniach z YouTube i czy udaje Ci się na tym zarabiać.

DeFi – Rewolucja w Świecie Inwestycji Dostępna dla Każdego

Aplikacja, która pozwala zarabiać pieniądze za zdjęcia!

Tworzenie i sprzedaż audiobooków: Jak zacząć, gdzie sprzedawać i ile można zarobić

Pasywny dochód online: 3 niszowe sposoby na zarabianie, które wymagają minimalnego wysiłku

Inwestowanie w kryptowaluty: 5 mniej popularnych projektów, które mogą przynieść duże zyski

Inwestowanie w rzadkie kolekcjonerskie przedmioty:

Komentarze

Krzysztof Dzierża

Share via
Copy link
%d bloggers like this: