kasa-24.pl

ZARABIANIE ONLINE – Zwiększ z swoje zasięgi TikTok, Facebook, Twitter, Instagram, Twitch,YouTube. Najniższe ceny w Polsce

Wstrząsające nagranie. Użyta zakazana broń na Ukrainie

Ostrzał osiedla w obwodzie ługańskim pociskami termobarycznymi

Pojawiło się wstrząsające nagranie z wojny na Ukrainie. Widać na nim efekty ostrzału jednego z Donbaskich osiedli przy użyciu pocisków termobarycznych – broń ta zakazana jest przez konwencję genewską.

Na nagraniu widać eksplozje pocisków termobarycznych w osiedlu Nowoseliwskie w obwodzie ługańskim.

Do ostrzału Rosjanie używają systemów artylerii rakietowej TOS-1, znanych także pod nazwą “Pinokio”. Eksperci militarni uważają, że to za najpotężniejszą broń Putina, która nie wykorzystuje technologii nuklearnej.

Wyrzutnia w ciągu 6-15 sekund wystrzeli rakiety na odległość od 400 m do 6 km. “System wielokrotnego startu rakiet TOS-1 armii rosyjskiej nie tylko wystrzeliwuje głowice odłamkowo-burzące, ale też rakiety zapalające, powodując upiorne pożary, które okaleczają i zabijają jak napalm. TOS-1 jest często określany jako miotacz ognia i pojawia się pytanie, czy nie powinno się go zabronić” – pisze na temat tej broni Brent Eastwood, były oficer amerykańskiej armii.

Konwencja genewska zakazuje używanie broni termobarycznej wobec obiektów cywilnych. Mimo to, jak widać, Rosja i tak używa jej w Ukrainie.

Co myślicie o używaniu tego typu uzbrojenia w konfliktach zbrojnych? Dajcie znać w komentarzach

Nowe wstrząsające ustalenia śledczych. Kobieta żyła, gdy śmieciarka jechała na wysypisko

Czytaj..

“Władimirze, zamknij się. Milcz!” Zbeształ Putina..

Czytaj..

Nakaz aresztowania Władimira Putina, obywatele Moskwy nie dowierzają

Czytaj..

Mąka ze świerszczy & o co chodzi? I krótka Ankieta która sprawi, że..

Czytaj..

Komentarze

Krzysztof Dzierża

Share via
Copy link
%d bloggers like this: