kasa-24.pl

ZARABIANIE ONLINE – Zwiększ z swoje zasięgi TikTok, Facebook, Twitter, Instagram, Twitch,YouTube. Najniższe ceny w Polsce

Jak zarabiać na Facebooku? 5 sposobów na zarabianie online na Facebooku :)

Jak zarabiać na Facebooku?

Sposobów na zarabiania na Facebooku jest wiele począwszy od marketingu afiliacyjnego po wyświetlanie reklam przy pomocy Messengera. Dobrym sposobem na sprzedaż przy użyciu messengera jest sprzedaż na Facebook Marketplace. Lecz zanim rozpoczniesz zarabianie na Facebooku pamiętaj, że choć byś miał wielu obserwujących, to przeważnie 20% z nich zobaczy Twój post reklamowy, a 2% coś kupi.

Zarabianie na Facebooku nie jest łatwe i trzeba uzbroić się w wiedzę zanim podejmie się jakieś działania i uzbroić się w cierpliwość. Facebooka ma wielu użytkowników o różnych zainteresowaniach, a wszczelinie się w konkretną grupę odbiorców nie należy do prostych zadań, głównie przez liczbę użytkowników, która jest bardzo duża i jest jednocześnie to plus i minus tej platformy. Algorytmy Facebooka wskazują na że nie wiele osób interesuje się postami z fanpage i podobnych. Najlepszym sposobem no rozpowszechnianie naszych treści jest tworzenie wiadomości wirusowych, czyli takich, które będą powielane, udostępniane, a najlepiej angażujące jakąś grupę odbiorców.

Ludzie są bardziej skłonni do interakcji ze swoimi znajomymi lub małymi fanpage’ami niż w przypadku profili większych firm. Jeśli już posiadamy profil, czy to firmy, czy osobisty-biznesowy to trzeba pamiętać o tym, żeby regularnie udostępniać wysokiej jakości treści, Facebook docenia takie wysiłki i zwiększy ich wyniki trafności w wynikach wyszukiwania.

Część z opisanych poniżej sposobów zarabiania na Facebooku wymaga konta firmowego, za to inne działać będą dobrze z zwykłym podstawowym kontem na Facebooku. Część polega na bezpośredniej sprzedaży na Facebooku, a inne to strategie wykorzystujące Facebooka do budowania rozpoznawalności.

Otwórz i ustaw swoje konto biznesowe na Facebooku

Aby zarabiać na prowadzeniu strony na Facebooku, trzeba spełniać wymagania Facebooka, które masz na swoim profilu na Facebooku. Większość jest jasna i przejrzysta, np. brak treści dla dorosłych, rasistowskich i tp..

Wejdź do aplikacji Studio twórców Facebook i tam w zakładce „Zarabianie” masz niezbędne informacje, oraz zasady co do prowadzenia strony, oraz informacje co do płatności i reklamy. Teraz wybierz strony na których możesz zacząć zarabiać i zobacz również inne informacje o tym, jak strona może zarabiać.

1. Płatne subskrypcje na swojej witryny na Facebooku

Jeśli chcesz zarabiać na profilu na Facebooku, to płatne subskrypcje to jeden z najbardziej oczywistych sposób, ale nie u każdego się one sprawdzą. Na początku możesz utworzyć tą subskrypcję, aby Twoi najbardziej lojalni obserwatorzy mogli po przez nią zapłacić określoną kwotę na finansowanie Twojej strony, ale rzecz jasna twoja strona musi być warta tego i nie warto nawet w to iść jak nie masz pewności, że będą chętni a jedynie może to odstraszyć na początku część potencjalnych zainteresowanych. Dlatego najważniejsze jest, aby zbudować zgraną społeczność, która będzie oczekiwać na twoje kolejne posunięcia. Bez rozpoznawalności i wzbudzenia zaufania i rozpoznawania potrzeb u innych nic się nie osiągnie.

Płatne subskrypcje na swojej witryny na Facebooku to świetny sposób dla twórców muzycznych i grafików i z dużym, aktywnym gronem ludzi śledzących ich twórczość. Subskrybenci mogą w zamian za subskrypcje otrzymywać zniżki i ekskluzywne treści. Użytkownicy mogą kupić gwiazdki i dać Ci napiwki za interesujące ich treści.

Budowa systemu subskrypcji jest czasochłonna i nie zawsze przynosi oczekiwane korzyści jakie chcielibyśmy uzyskiwać. Jak masz 10 000 obserwujących, czy też więcej niż 250 widzów, 50 000 polubień lub 180 000 minut obejrzanego filmu, możesz oferować fanom subskrypcje.

Subskrypcje, polubienia, wyświetlenia i wiele innych usług znajdziesz u nas w sklepie za nie duże pieniądze, możesz rozbudować swoje Social-Media

2 . Jak zarabiać pieniądze na filmach na Facebooku

YouTube jest największym konkurentem Facebooka, a filmy na Facebooku działają podobnie do tych na YouTube. Możesz dowiedzieć się więcej o zarabianiu pieniędzy w YouTube na naszym blogu w artykule poniżej.

Na Facebooku możesz nagrać film dla swojej firmy i dla swoich widzów, a Gdy ludzie oglądają Twój film, możesz sprzedawać reklamy i zarabiać na tym pieniądze. Facebook daje twórcy wideo 55% zarobionych pieniędzy, a co zatem logiczne tylko zatrzymuje 45%. Działa to bardzo dobrze z długimi treściami i można łączyć filmy z Facebooka, wraz ze sponsorowanymi treściami.

Facebook w obecnych czasach, a w szczególności w 2023 roku konkuruje z TikTok i przez to Facebook chce skupiać się na organicznych treściach wideo tworzonych dla ich platformy. 

Jeśli korzystasz aktywnie z TikTok i chcesz polepszyć swoje zasięgi to zapraszamy do naszego sklepu, gdzie za małą sumę pieniędzy możesz w raz z pomysłem na siebie zyskać tak wiele 🙂

3. Płatne wydarzenia online na Facebook-u

W czasie plandemii 🙂 w 2020 masa kreatywnych osób organizowało spotkania i koncerty online. Facebook pozwala angażować swoich obserwatorów np. w wydarzenie na żywo, które mogą oglądać bez wychodzenia z domu, mogą oni Ci płacić za nazwijmy to wirtualne bilet wstępu na Twój program. Jest to świetne rozwiązanie dla twórców muzycznych i nie tylko, również dla osób uczestniczących w różnych wydarzeniach takich jak pokaz mody gala nagród, czy też mecz sportowy.

Po przez stronę internetową firma może organizować wydarzenia online i zarabiać na nich na Facebooku, po przez bilety, albo nawet sprzedaż na tych wydarzeniach, konkursy, czy też po przez zwykłe reklamowanie siebie i swoich produktów, czy też usług. Osoby zainteresowane mogą kupić bilety na Twoim fanpage’u. Tego typu wydarzenia angażują fanów, mimo, że nie wszyscy są w tym samym miejscu, a po prawdzie mogą być gdziekolwiek, a dzięki temu rozwiązaniu mogą uczestniczyć w tym co właśnie organizujesz będąc w dowolnym miejscu na ziemi🌏.

Takie wydarzenia tworzy się przy pomocy  aplikacji Meta dla Firm na Facebooku. Samodzielnie ustalasz cenę, czas trwania, oraz kto będzie mógł w nim uczestniczyć. Pamiętaj, że zanim zaczniesz tworzyć płatne wydarzenia na Facebooku, musisz spełniać wymagania Facebooka dotyczące zarabiania pieniędzy, a nie jest to takie proste.

4. Sprzedaż produktów na Facebooku

Facebooku jest świetnym narzędziem do sprzedaży różnego rozdzaju produktów i niezależnie czy działamy tu jako firma, czy osoba prywatna.

  • Prowadzenie profilu w mediach społecznościowych,
  • udostępnianie wirusowych treści
  • kupowanie reklam na Facebooku
  • tworzenie live streamingu

Te czynności mogą przyciągnąć klientów do naszego sklepu na naszej stronie internetowej jak i do naszego sklepu na Facebooku.  Facebook umożliwia zintegrowanie katalogów produktów z fanpagem twojej firmy i pozwala na tworzenie linków do odpowiednich produktów, gdy publikujesz zdjęcie, wideo, a nawet jak zaczynasz streaming.

Każdy użytkownik może wykorzystać siłę grup na Facebooku jak i Facebook Marketplace, w celuu sprzedaży swoich towarów i usługi. Promując bezpośrednio w środowisku swoich potencjalnych klientów, możesz znacząco zwiększyć swoją sprzedaż, a nawet bardziej niż w przypadku zakupu reklam na Facebooku.

5. Programy partnerskie na Facebook, oraz treści sponsorowane

Jak jesteś blogerem, lub twórcą jakichkolwiek treści w Internecie, to możesz nawiązać współpracę z różnymi markami.

Możesz zarabiać dzięki programom afiliacyjnym i umieszczać linki w swoich postach lub profilach, aby sprzedawać produkty z tych sieci afiliacyjnych . Za każdą sprzedaż z twojego linku otrzymujesz prowizję, a produktów do afiliacji jest mnóstwo, bardzo popularny jest program partnerski M2M Money2Money jest to program finansowy z wysokimi prowizjami. Również Amazon ma bardzo konkurencyjny program partnerski, który płaci pewien procent za każdą sprzedaż z twojego linku.

Jeśli masz dużą liczbę obserwujących to możesz współpracować z firmami, które zapłacą Ci za reklamowanie swoich produktów i usług. Marki mogą dawać ci za darmowe rzeczy lub płacić za reklamowanie swoich produktach, czy też usług.

Opinie o zarabianiu na Facebooku

Większość sposobów na zarabiania na Facebooku, take jak reklamy ,subskrypcje są w zasięgu tylko stron, które mają ponad 10 000 obserwujących. Mimo to można zarabiać na Facebooku, nie mając tylu obserwujących. Opcje, takie jak handel społecznościowy, przeciąganie ruchu do własnej witryny i współprace z innymi markami i influencerami są świetnym sposobem zarabiania, ale trzeba wiedzieć jak to robić i jak to potem pielęgnować.

Każdy kto chce i ma na tyle dużo samozaparcia i dyscypliny może zarabiać na Facebooku!

Funkcje Facebooka ułatwiają twórcom i firmom zarabianie na swoich stronach i treściach. Można zarabiać na reklamach, współpracować z markami i korzystać z subskrypcji. Facebook jest również przydatnym narzędziem marketingowym, którego możesz użyć, aby pozyskać klientów swojego sklepu internetowego lub czytelników swojego bloga, co najważniejsze większość sposobów nie wymaga wkładu finansowego,

Śmiało POLECAMY

Jeśli masz doświadczenie w sprzedaży na Facebooku, napisz komentarz i opowiedz o swoich wrażeniach.

DeFi – Rewolucja w Świecie Inwestycji Dostępna dla Każdego

Aplikacja, która pozwala zarabiać pieniądze za zdjęcia!

Tworzenie i sprzedaż audiobooków: Jak zacząć, gdzie sprzedawać i ile można zarobić

Pasywny dochód online: 3 niszowe sposoby na zarabianie, które wymagają minimalnego wysiłku

Komentarze

Krzysztof Dzierża

Share via
Copy link
%d bloggers like this: