kasa-24.pl

ZARABIANIE ONLINE – Zwiększ z swoje zasięgi TikTok, Facebook, Twitter, Instagram, Twitch,YouTube. Najniższe ceny w Polsce

Lista top 10 najlepszych wtyczek do WordPress dla blogerów 2023

Oto moja lista top 10 najlepszych wtyczek do WordPress dla blogerów:

 1. Yoast SEO – ta wtyczka oferuje wiele narzędzi do optymalizacji SEO, takich jak analiza treści, sugestie dotyczące metaopisów, generowanie mapy strony i wiele innych.
 2. WPForms – prosta i intuicyjna wtyczka do tworzenia formularzy na stronie, takich jak formularze kontaktowe, ankiety i formularze zamówień.
 3. Akismet – wtyczka antyspamowa, która blokuje komentarze spamowe na stronie, co pomaga utrzymać czystość i bezpieczeństwo witryny.
 4. Jetpack – ta wtyczka oferuje wiele narzędzi i funkcji, takich jak statystyki, mechanizm udostępniania w mediach społecznościowych, galerie obrazów i wiele innych.
 5. WP Super Cache – ta wtyczka przyspiesza czas ładowania strony, tworząc kopie cache witryny, co pomaga zmniejszyć obciążenie serwera.
 6. UpdraftPlus – wtyczka do tworzenia kopii zapasowych strony i bazy danych, która chroni przed utratą danych w przypadku awarii.
 7. Broken Link Checker – ta wtyczka automatycznie sprawdza witrynę w poszukiwaniu uszkodzonych linków i umożliwia ich łatwe naprawienie.
 8. WP-Optimize – wtyczka do optymalizacji bazy danych, która usuwa nieużywane dane i poprawia wydajność witryny.
 9. Redirection – ta wtyczka umożliwia łatwe przekierowywanie stron, co jest szczególnie przydatne przy zmianie struktury adresów URL.
 10. Google Analytics Dashboard for WP – wtyczka ta umożliwia łatwe śledzenie statystyk witryny bezpośrednio z pulpitu WordPress.

Oczywiście, istnieje wiele innych wtyczek, które mogą być przydatne dla blogerów w zależności od ich potrzeb, ale te 10 są w mojej opinii niezwykle wartościowe i warto je rozważyć przy tworzeniu i utrzymywaniu strony WordPress.

Oto krótki opis każdej z wymienionych wcześniej wtyczek:

 1. Yoast SEO – ta wtyczka oferuje wiele narzędzi do optymalizacji SEO, takich jak analiza treści, sugestie dotyczące metaopisów, generowanie mapy strony i wiele innych. Pomaga w tworzeniu treści przyjaznej dla wyszukiwarek, co z kolei pomaga w pozycjonowaniu witryny w wynikach wyszukiwania.
 2. WPForms – prosta i intuicyjna wtyczka do tworzenia formularzy na stronie, takich jak formularze kontaktowe, ankiety i formularze zamówień. Umożliwia łatwe zbieranie informacji od użytkowników, co może pomóc w zwiększeniu zaangażowania i interakcji z czytelnikami.
 3. Akismet – wtyczka antyspamowa, która blokuje komentarze spamowe na stronie, co pomaga utrzymać czystość i bezpieczeństwo witryny. Dzięki temu można zaoszczędzić czas i energię na usuwanie niechcianych komentarzy.
 4. Jetpack – ta wtyczka oferuje wiele narzędzi i funkcji, takich jak statystyki, mechanizm udostępniania w mediach społecznościowych, galerie obrazów i wiele innych. Jest to wszechstronna wtyczka, która pozwala na łatwe zarządzanie różnymi aspektami witryny.
 5. WP Super Cache – ta wtyczka przyspiesza czas ładowania strony, tworząc kopie cache witryny, co pomaga zmniejszyć obciążenie serwera. Jest to szczególnie przydatne dla witryn z dużym ruchem, ponieważ pozwala na szybsze ładowanie stron dla użytkowników.
 6. UpdraftPlus – wtyczka do tworzenia kopii zapasowych strony i bazy danych, która chroni przed utratą danych w przypadku awarii. Dzięki temu można zaoszczędzić czas i pieniądze na odzyskiwanie danych, gdy coś pójdzie nie tak.
 7. Broken Link Checker – ta wtyczka automatycznie sprawdza witrynę w poszukiwaniu uszkodzonych linków i umożliwia ich łatwe naprawienie. Pomaga utrzymać strony w dobrym stanie technicznym, co wpływa na pozytywny odbiór witryny przez użytkowników i wyszukiwarki.
 8. WP-Optimize – wtyczka do optymalizacji bazy danych, która usuwa nieużywane dane i poprawia wydajność witryny. Jest to szczególnie przydatne dla witryn z dużym ruchem, ponieważ pozwala na szybsze ładowanie stron dla użytkowników.
 9. Redirection – Czasami zdarza się, że konieczne jest przekierowanie użytkowników z jednej strony na drugą. W takim przypadku Redirection jest wtyczką, która przyda Ci się najbardziej. Dzięki niej łatwo i szybko dodasz przekierowania 301, 302 oraz 307. Wtyczka ta pomoże Ci w przypadku zmiany struktury adresów URL, zmiany nazw kategorii, usuwaniu stron, przekierowaniu linków zwrotnych, a także w wielu innych przypadkach.
 10. Google Analytics Dashboard for WP – Wtyczka ta umożliwia śledzenie statystyk witryny bezpośrednio z pulpitu WordPress. Google Analytics jest niezbędnym narzędziem dla każdego blogera, a ta wtyczka ułatwi Ci korzystanie z niego. Możesz śledzić ilość użytkowników, ich źródła, demografię, czas spędzony na stronie i wiele więcej. Wtyczka ta oferuje również wiele innych funkcji, takich jak ustawienia śledzenia zaawansowanego, które umożliwiają bardziej szczegółowe monitorowanie ruchu na stronie.

Podsumowując, wtyczki te są nie tylko przydatne, ale również niezbędne dla każdego blogera, który chce mieć kontrolę nad swoją stroną i poprawić jej wydajność. Oczywiście, nie są to jedyne wtyczki, które warto rozważyć, ale na pewno są to najlepsze opcje na rynku.

Komentarze

Krzysztof Dzierża

Share via
Copy link
%d bloggers like this: