kasa-24.pl

ZARABIANIE ONLINE – Zwiększ z swoje zasięgi TikTok, Facebook, Twitter, Instagram, Twitch,YouTube. Najniższe ceny w Polsce

Jak dodać Google Analytics do WordPress?

Jeśli chcesz śledzić ruch na swojej stronie WordPress, najlepszym narzędziem do tego jest Google Analytics. Aby dodać Google Analytics do swojej strony WordPress, wykonaj następujące kroki:

Krok 1: Zaloguj się do swojego konta Google Analytics i utwórz nową właściwość dla swojej strony internetowej. Jeśli już utworzyłeś właściwość, przeskocz ten krok. Jeśli nie, kliknij w przycisk “+ Nowa Właściwość” i postępuj zgodnie z instrukcjami. Po utworzeniu właściwości otrzymasz kod śledzenia Analytics, który jest potrzebny do dalszych kroków.

Krok 2: Zainstaluj wtyczkę Google Analytics na swojej stronie WordPress. W Panelu Administracyjnym WordPressa przejdź do “Wtyczki” -> “Dodaj Nową” i wyszukaj “Google Analytics”. Następnie zainstaluj i aktywuj wtyczkę.

Krok 3: Skonfiguruj wtyczkę Google Analytics, aby korzystać z kodu śledzenia, który otrzymałeś w Krok 1. Aby to zrobić, przejdź do Panelu Administracyjnego WordPressa, kliknij w “Ustawienia” -> “Google Analytics”. Następnie wklej kod śledzenia do pola “Kod śledzenia” i zapisz zmiany.

Krok 4: Zweryfikuj poprawność dodania kodu śledzenia. Aby to zrobić, przejdź do Panelu Administracyjnego WordPressa i kliknij w “Wtyczki” -> “Google Analytics”. Sprawdź, czy stan wtyczki jest ustawiony na “Aktywny”. Następnie przejdź do swojej witryny i sprawdź, czy dane śledzenia są wyświetlane w Google Analytics.

Teraz Google Analytics jest skonfigurowany na Twojej stronie WordPress. Możesz korzystać z narzędzi i raportów w Google Analytics, aby monitorować ruch na swojej stronie i dostosowywać swoją strategię marketingową.

Google Analytics w WordPress

Komentarze

Krzysztof Dzierża

Share via
Copy link
%d bloggers like this: