kasa-24.pl

ZARABIANIE ONLINE – Zwiększ z swoje zasięgi TikTok, Facebook, Twitter, Instagram, Twitch,YouTube. Najniższe ceny w Polsce

Jak zainstalować WordPress 2023

Jeśli planujesz stworzyć swoją stronę internetową, WordPress to świetna opcja, która pozwoli Ci na łatwe i efektywne zarządzanie treścią. Jednak przed rozpoczęciem pracy z tą platformą musisz ją zainstalować. W tym artykule podpowiadamy, jak zainstalować WordPress krok po kroku, abyś mógł rozpocząć pracę nad swoją stroną w mgnieniu oka.

  1. Wybierz hosta i domenę Pierwszym krokiem jest wybór hostingu i domeny dla Twojej strony internetowej. Możesz wybrać jedno z wielu dostępnych rozwiązań, takich jak Hostinger, Bluehost czy SiteGround. Zwróć uwagę na to, czy wybrany przez Ciebie hosting jest kompatybilny z WordPress i oferuje odpowiednie narzędzia.
  2. Pobierz pliki WordPress Następnie musisz pobrać pliki WordPress ze strony oficjalnej platformy. Pliki można pobrać z adresu https://wordpress.org/latest.zip. Pobierz plik i rozpakuj go na swoim komputerze.
  3. Stwórz bazę danych WordPress wymaga bazy danych MySQL, aby działać poprawnie. Możesz utworzyć nową bazę danych za pomocą panelu zarządzania hostem. Upewnij się, że zapamiętasz nazwę bazy danych, login i hasło, ponieważ będą one potrzebne podczas instalacji WordPress.
  4. Prześlij pliki na serwer Po utworzeniu bazy danych, musisz przesłać pliki WordPress na swój serwer za pomocą FTP lub poprzez panel zarządzania plikami. Upewnij się, że pliki są przesłane do odpowiedniego folderu, np. public_html.
  5. Uruchom instalator WordPress Po przesłaniu plików WordPress na serwer, otwórz przeglądarkę internetową i przejdź do swojej domeny. Powinien automatycznie pojawić się instalator WordPress, który poprowadzi Cię przez proces instalacji.
  6. Skonfiguruj ustawienia WordPress Podczas instalacji WordPress zostaniesz poproszony o podanie informacji dotyczących Twojej strony internetowej, takich jak nazwa, opis, język i inne. Upewnij się, że podajesz prawidłowe informacje, ponieważ będą one wykorzystywane w późniejszej pracy nad Twoją stroną.
  7. Zaloguj się do panelu WordPress Po skonfigurowaniu ustawień, możesz zalogować się do panelu WordPress, korzystając z loginu i hasła, które podałeś podczas instalacji. Teraz możesz rozpocząć pracę nad swoją stroną internetową!

https://wordpress.org/latest.zip to bezpłatne źródło, z którego można pobrać najnowszą wersję WordPressa. Jest to skompresowany plik, który zawiera wszystkie pliki potrzebne do zainstalowania WordPressa na własnym serwerze. Pobranie pliku latest.zip to początek procesu instalacji WordPressa, który wymaga wypakowania pliku, skonfigurowania bazy danych i połączenia z nią, a następnie umieszczenia plików WordPressa na serwerze.

Podsumowanie:

Instalacja WordPress jest bardzo prosta i wymaga tylko kilku prostych kroków. Jeśli wykonasz wszystkie te kroki zgodnie z instrukcjami, będziesz miał działającą stronę internetową w ciągu kilku minut. Pamiętaj, że instalacja WordPress

Jak zainstalować WordPress 2023

Komentarze

Krzysztof Dzierża

Share via
Copy link
%d bloggers like this: