kasa-24.pl

ZARABIANIE ONLINE – Zwiększ z swoje zasięgi TikTok, Facebook, Twitter, Instagram, Twitch,YouTube. Najniższe ceny w Polsce

“Władimirze, zamknij się. Milcz!” Zbeształ Putina..

Igor Girkin, były dowódca wojsk separatystów w Donbasie, wygłosił ostry apel do prezydenta Rosji, Władimira Putina. W nagraniu wideo Girkin powiedział, że teraz czas, aby Putin zachował milczenie i przestał działać agresywnie wobec innych państw. Według Girkin, Rosja musi zdać sobie sprawę z tego, że na wojnie przegrała i nie może liczyć na dalsze zdobycze terytorialne. Jego zdaniem, jedynym rozwiązaniem jest zawarcie porozumienia z Ukrainą i zakończenie konfliktu na Donbasie.

"Władimirze, zamknij się. Milcz!" Dowódca Rosji zbeształ Putina
“Władimirze, zamknij się. Milcz!” Dowódca Rosji zbeształ Putina © East News

Poprzedniemu pułkownikowi Igorowi Girkinowi, byłyemu dowódcy separatystów w Donbasie, nie brakowało mocnych słów pod adresem prezydenta Rosji, Władimira Putina. Emerytowany wojskowy oskarżony o terroryzm (w związku z katastrofą malezyjskiego Boeinga w 2014 roku) jest przekonany, że Rosja przegrywa wojnę na Ukrainie i nie ma już szans na dalsze zdobycze terytorialne.

Girkin ponownie pojawił się w internecie, występując na tle flagi z napisem “Noworosja”. W swoim wystąpieniu zwrócił się bezpośrednio do prezydenta Putina, ale zauważył również inne czynniki wpływające na niepowodzenie “specjalnej operacji wojskowej”, w tym dostawy zachodniej broni do Ukrainy oraz słabą politykę resortu obrony pod kierownictwem Siergieja Szojgu.

Separatysta wypalił do Putina: Władimirze, zamknij się. Milcz!

Igor Girkin, były dowódca wojsk separatystów w Donbasie, podczas swojego wystąpienia zwrócił uwagę na słowa prezydenta Putina, który w 2014 roku nie zdecydował się na otwartą wojnę z Ukrainą, mimo że Rosja była wówczas o wiele silniejsza militarnie. Girkin skwitował te słowa z politowaniem i wyśmianiem, przypominając, że obecnie Rosja posiada pociski hipersoniczne (Kindżał), a mimo to przegrywa starcie zbrojne na Ukrainie.

Według Girkin, Rosja musi zdać sobie sprawę z tego, że jej polityka zagraniczna i militarna prowadzi do coraz większej izolacji na arenie międzynarodowej oraz przyczynia się do trudnej sytuacji gospodarczej kraju. W takiej sytuacji Girkin wzywa Putina, aby zrezygnował z dalszej eskalacji konfliktu i podjął działania zmierzające do jego rozwiązania drogą dyplomatyczną.

– Władimirze Władimirowiczu, zamknij się. Po prostu bądź cicho. Nie będziemy się wstydzić za ciebie i za to, że nasz kraj ma takiego prezydenta, a wróg nie będzie z ciebie szydził – powiedział stanowczym tonem Igor Girkin.

W swoim komentarzu dotyczącym sytuacji na froncie, Igor Girkin stwierdził, że trwające od miesięcy natarcie separatystów na Ukrainę nie przyniosło oczekiwanych efektów, a ataki na miasta takie jak Wułhedar i Maryinka zakończyły się porażkami i ogromnymi stratami. Według niego obecna sytuacja na froncie w Awdijiwce może skończyć się podobnie jak atak na Bachmut kilka tygodni wcześniej.

Girkin odniósł się również do wydanego niedawno nakazu aresztowania prezydenta Putina przez Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze, sugerując, że gdyby doszło do procesu Putina, to winę za to ponosiłby sam prezydent Federacji Rosyjskiej, który nie rządzi swoim krajem zgodnie z zasadami. Zwrócił uwagę, że Putin nie jest godny kierowania państwem o tak długiej historii, jak Rosja.

Warto podkreślić, że Girkin, mimo że jest aktywny w mediach społecznościowych, nie ma już decydującego wpływu na sytuację na okupowanych przez Rosję terytoriach Ukrainy, a jego komentarze mogą być interpretowane jako krytyka rządu Rosji i prezydenta Putina.

Ukrainiec odgryzł kobiecie kawałek ucha i uciekł.

Komentarze

Krzysztof Dzierża

Share via
Copy link
%d bloggers like this: