kasa-24.pl

ZARABIANIE ONLINE – Zwiększ z swoje zasięgi TikTok, Facebook, Twitter, Instagram, Twitch,YouTube. Najniższe ceny w Polsce

Atrybuty ALT obrazków w WordPress SEO

Atrybuty ALT obrazków w WordPress: Dlaczego są ważne i jak je używać

Atrybuty ALT obrazków w WordPress. https://kasa-24.pl

Atrybuty ALT obrazków są istotnym elementem optymalizacji stron internetowych i mają duże znaczenie dla dostępności oraz pozycjonowania w wyszukiwarkach. W przypadku WordPress, jednego z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią, atrybuty ALT obrazków są łatwo dostępne i mogą być skonfigurowane podczas dodawania lub edycji obrazków na stronie.

Co to są atrybuty ALT obrazków?

Atrybut ALT (Alternatywny tekst) obrazka jest opisowym tekstem, który jest przypisywany do elementu img w kodzie HTML obrazka. Służy on do opisania zawartości i znaczenia obrazka dla użytkowników, którzy nie mogą go zobaczyć, na przykład dla osób korzystających z czytników ekranowych. Ponadto, atrybut ALT jest również używany przez wyszukiwarki do indeksowania i oceny treści obrazków.

Dlaczego atrybuty ALT obrazków są ważne?

  1. Dostępność: Atrybuty ALT pozwalają osobom korzystającym z czytników ekranowych zrozumieć, o czym jest dany obrazek. To zwiększa dostępność strony dla osób niewidomych lub niedowidzących.
  2. Pozycjonowanie w wyszukiwarkach: Wyszukiwarki nie są w stanie “widzieć” obrazków, ale mogą analizować ich atrybuty ALT, aby zrozumieć, o czym jest dany obrazek. Poprawnie zoptymalizowane atrybuty ALT mogą wpływać na pozycjonowanie strony w wynikach wyszukiwania obrazów.

Jak używać atrybutów ALT obrazków w WordPress?

  1. Dodawanie nowego obrazka: Przy dodawaniu nowego obrazka do treści w WordPress, należy przejść do sekcji “Dodaj media” w edytorze treści. Po wybraniu obrazka i dodaniu go do biblioteki mediów, w polu “Tekst alternatywny” można wpisać opisowy tekst opisujący zawartość obrazka.
  2. Edycja istniejącego obrazka: Jeśli chcesz dodać lub zmienić atrybut ALT dla istniejącego obrazka, możesz to zrobić, przechodząc do biblioteki mediów, znajdującej się w panelu WordPress. Znajdź odpowiedni obrazek i kliknij opcję “Edytuj”. Następnie wprowadź lub zmień tekst alternatywny w polu “Tekst alternatywny”.

Kilka wskazówek dotyczących optymalizacji atrybutów ALT obrazków:

  1. Opisowość: Upewnij się, że tekst alternatywny opisuje zawartość i znaczenie obrazka. Unikaj wpisywania ogólnych fraz, takich jak “obrazek” lub “zdjęcie”, lecz skup się na konkretnym opisie.
  2. Keywordy: Jeśli to możliwe, spróbuj uwzględnić odpowiednie słowa kluczowe lub frazy w atrybucie ALT, ale pamiętaj o naturalności i czytelności tekstu.
  3. Unikaj spamowania: Nie próbuj nadużywać atrybutów ALT w celu manipulacji wynikami wyszukiwania. Twórz tekst alternatywny zgodnie z zasadami, które promują rzeczywiste opisy obrazków.

Podsumowanie

Atrybuty ALT obrazków w WordPress. https://kasa-24.pl

Atrybuty ALT obrazków w WordPress są ważnym elementem optymalizacji strony internetowej. Pozwalają one poprawić dostępność dla użytkowników niewidomych lub niedowidzących oraz wpływają na pozycjonowanie strony w wynikach wyszukiwania obrazów. Pamiętaj o dodawaniu opisowych i trafnych atrybutów ALT do obrazków na swojej stronie WordPress, aby zwiększyć wartość treści i osiągnąć lepsze wyniki w wyszukiwarkach.

Zobacz również najlepsze aplikacje/wtyczki do WordPress Kliknij TUTAJ i dowiedz się jakie są najlepsze aplikacje, które na pewno Ci się przydadzą.

Zapraszamy również na naszą stronę na Facebooku!!! Kliknij TUTAJ

Komentarze

Krzysztof Dzierża

Share via
Copy link
%d bloggers like this: