kasa-24.pl

ZARABIANIE ONLINE – Zwiększ z swoje zasięgi TikTok, Facebook, Twitter, Instagram, Twitch,YouTube. Najniższe ceny w Polsce

Trendy i strategie marketingowe na TikToku dla pokolenia Z:

Trendy i strategie pokolenia Z:


Trend/StrategiaOpis
Hashtag ChallengesTworzenie unikalnych wyzwań związanych z marką, które użytkownicy mogą wykonywać i udostępniać na TikToku. To świetny sposób na zaangażowanie pokolenia Z i rozpowszechnianie treści marki.
Influencer MarketingWspółpraca z popularnymi influencerami na TikToku, którzy mają duże grono obserwujących z pokolenia Z, aby promować markę lub produkt. Wpływowi twórcy treści mogą przekazać wiadomość marki w autentyczny sposób i zbudować zaufanie wśród swoich fanów.
Kreatywność i autentycznośćTworzenie oryginalnych i autentycznych treści, które odzwierciedlają wartości i zainteresowania pokolenia Z. W tej grupie wiekowej ceni się spontaniczność, kreatywność i autentyczność, dlatego warto stawiać na niekonwencjonalne i nietypowe podejście do marketingu.
Współtworzenie treściZachęcanie użytkowników do tworzenia treści związanych z marką, np. poprzez konkursy, udostępnianie ich własnych filmów związanych z produktem lub angażowanie ich w proces tworzenia nowych kampanii. To buduje więź i zaangażowanie użytkowników z pokolenia Z.
Komunikacja wideo i storytellingKorzystanie z formatu wideo i opowiadania historii, które są charakterystyczne dla TikToka. Wykorzystaj funkcje takie jak efekty specjalne, montaż wideo i możliwość szybkiego przechodzenia między różnymi scenami, aby stworzyć przyciągające treści, które zaciekawią i zaangażują pokolenie Z.

Wszystkie wymienione trendy i strategie mają na celu dotarcie do pokolenia Z i budowanie pozytywnego wizerunku marki na TikToku. Poniżej przedstawiam szczegółowy opis każdej strategii:

Hashtag Challenges:

Hashtag Challenges to popularny format na TikToku, w którym użytkownicy tworzą treści związane z danym wyzwaniem. Marki mogą stworzyć unikalne wyzwania związane z ich produktem lub wartościami. Przykładem jest kampania #InMyDenimChallenge, gdzie marka odzieżowa zachęca użytkowników do pokazania swojego stylu w jeansach. To efektywny sposób na zaangażowanie pokolenia Z i rozpowszechnianie treści marki poprzez udostępnianie filmów związanych z wyzwaniem.

Influencer Marketing:

Współpraca z popularnymi influencerami na TikToku może przynieść korzyści markom. Influencerzy mają ogromne grono obserwujących, w większości z pokolenia Z. Współpraca z nimi pozwala dotrzeć do specyficznej grupy docelowej i przekazać wiadomość marki w autentyczny sposób. Przykładowo, marka kosmetyczna może współpracować z influencerką, która przedstawi swoją rutynę pielęgnacyjną i promować produkty marki.

Kreatywność i autentyczność:

Pokolenie Z ceni oryginalność i autentyczność. Dlatego marki powinny tworzyć treści, które odzwierciedlają wartości i zainteresowania tej grupy wiekowej. Ważne jest, aby unikać zbyt nachalnej reklamy i skupić się na tworzeniu treści, które są zabawne, inspirujące i angażujące. Przykładem jest marka odzieżowa, która prezentuje swoje produkty w nietypowych i kreatywnych sytuacjach, co przyciąga uwagę użytkowników i generuje zainteresowanie.

Współtworzenie treści:

Zachęcanie użytkowników do tworzenia treści związanych z marką jest doskonałym sposobem na zwiększenie zaangażowania i budowanie więzi. Można organizować konkursy, w których użytkownicy udostępniają swoje własne filmy związane z produktem marki, a zwycięzcy otrzymują nagrody. To nie tylko angażuje użytkowników, ale także generuje autentyczną i wiarygodną treść z perspektywy społeczności TikToka.

Komunikacja wideo i storytelling:

Format wideo jest nieodłączną częścią TikToka, dlatego warto korzystać z niego w strategiach marketingowych. Marki mogą tworzyć przyciągające filmy, wykorzystując efekty specjalne, montaż wideo i możliwość szybkiego przechodzenia między różnymi scenami. Opowiadanie historii poprzez wideo jest skutecznym sposobem na zainteresowanie i zaangażowanie użytkowników z pokolenia Z.

Niezależnie od strategii, kluczem do sukcesu na TikToku jest dostosowanie treści do preferencji i zachowań użytkowników z pokolenia Z. Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami i analizuj reakcje swojej społeczności, aby skutecznie dotrzeć do tej grupy docelowej.

Przykłady działań związanych z poszczególnymi strategiami marketingowymi na TikToku:

 1. Hashtag Challenges:
  Przykładem udanego wyzwania jest kampania #GuacDance marki Chipotle. Wyzwanie polegało na pokazaniu swoich tanecznych umiejętności podczas przygotowywania guacamole. Użytkownicy nagrywali swoje kreatywne choreografie i udostępniali je z odpowiednim hashtagiem. W efekcie kampania zdobyła miliony wyświetleń i generowała ogromne zaangażowanie użytkowników.
 2. Influencer Marketing:
  Firma sportowa Adidas współpracowała z influencerką Charli D’Amelio, która ma jedno z największych grono obserwujących na TikToku. Charli promowała nową linię odzieży sportowej marki, tworząc autentyczne treści związane z jej codziennymi treningami. Ta współpraca przyniosła duże zainteresowanie marką i wzrost sprzedaży produktów.
 3. Kreatywność i autentyczność:
  Marka Fenty Beauty, założona przez Rihannę, wykorzystuje kreatywne i nietypowe podejście do promocji swoich kosmetyków na TikToku. Tworzy oryginalne treści, w których użytkownicy prezentują różne sposoby wykorzystania produktów marki, np. tworzenie efektownego makijażu. To przyciąga uwagę pokolenia Z i buduje pozytywny wizerunek marki.
 4. Współtworzenie treści:
  Marka mody Hollister zorganizowała konkurs, w którym użytkownicy mieli za zadanie zaprezentować swoje letnie stylizacje z wykorzystaniem produktów marki. Użytkownicy udostępniali swoje filmy z odpowiednim hashtagiem, a zwycięzcy mieli szansę zdobyć nagrody. Ta inicjatywa zaangażowała społeczność TikToka i wygenerowała autentyczną treść, która promowała markę.
 5. Komunikacja wideo i storytelling:
  Firma Nike wykorzystuje format wideo na TikToku, aby opowiedzieć inspirujące historie związane z ich produktami. Na przykład, w kampanii “You Can’t Stop Us” Nike przedstawia różne historie sportowców i pokazuje, jak sport może przekraczać granice. Filmy są dynamiczne, montaż jest porywający, a przesłanie jest silne i angażujące.

Przykłady te pokazują, jak różne marki wykorzystują trendy i strategie marketingowe na TikToku, aby dotrzeć do pokolenia Z i osiągnąć sukces w promocji swoich produktów lub usług. Ważne jest dostosowanie treści do specyfiki platformy i preferencji użytkowników, aby budować autentyczne połączenie z tą grupą docelową.

Komentarze

Krzysztof Dzierża

Share via
Copy link
%d bloggers like this: